Ezzel a ládánkkal a Göcsej tájegység legmagasabb pontjára, a 302 m magas Kandikóra, az itt található toronyhoz (sajnos nem kilátó) kalauzolunk benneteket. Magát a ládát az út túloldalán, a hajtűkanyar külső ívén kell keresni. A tornyot hátunk mögött tudva az úton jobbra fordulunk, elindulunk lefele. Így kb. 100m után(még a nagy jobbkanyar előtt) bal oldalról látható a rézsűben egy feljáró, amin további 100m megtétele után egy erdőbe érünk, ennek a legközelebbi (bal) sarkában, két közeli fa tövében, ágakkal takarva. Kisméretű műanyag konyhai doboz.
A ládát átvettem: nfrici77 2012.11.07.
Köszönet Vucsiéknak az eddigi áldozatos munkáért.
Pár szó a Kandikóról
A Kandikó 302 (régebben 304-nek jelezték) méteres tengerszint feletti magasságával a Göcsej legmagasabb, valamint a Zalai-dombság és egyben Zala megye egyik legmagasabb pontja. A dombtető Milejszeg és Dobronhegy község közigazgatási területén belül található, De Hottó területe is elnyúlik idáig. A tetején a Geodéziai és Térképészeti Vállalat által épített egyszerű geodéziai mérőtoronyból szép kilátás nyílik a környező tájra. De mivel nem nyilvános kilátó, zárva van. Viszont a talajszintről is messzire ellátni, az osztrák és szlovén Alpok havas csúcsai tiszta időben jól láthatóak. Megközelíthető a Dobronhegy-Csonkahegyhát összekötőútról, pár méterrel az út mellett található. Ha Dobronhegy felől érkezünk, mielőtt felérnénk a tetőre, az utolsó nagy balos kanyart elhagyva, jobbra visszafelé van egy feljáró, ami a kanyar külső ívén lévő kaszálóra vezet, ez önkormányzati terület, bátran meg lehet állni ott. Sajnos néhányan szemétkidobásra használják a helyet.
A Kandikó mondáját a 19. században jegyezték le. Eszerint a népvándorlás idejében a zalai vidék réme Kandikó vezér volt, fosztogatott, pusztított és Csatár magyar vitéz feleségére pályázott, ezért vadászatra hívta. Csatár el is fogadta a meghívást, ám a megbeszélt helyen Kandikó katonái várták, és a mélybe dobták. Hogy meggyőződjön Csatár haláláról, Kandikó a hegy szélére lépett, ami ekkor füstöt és tüzet hányt, magával ragadta őt magát is a mélybe. Ezért, ha tiszta a Kandikó, az jó időt, derült égboltot ígér, ha viszont gőzölög, akkor rossz időt jósol.Forrás
További látnivalók a környéken:
- Kustánszegi tó (Csonkahegyhát fele) horgászási és fürdőzési lehetőséggel.
- Szent Ilona kápolna (Dobronhegy és Teskánd között) Árpád kori műemlék.
- Milejszegen található egy tökmagolaj sajtoló üzem. Itt beszerezhető különböző magok kisajtolt olaja (dió, mák, tökmag, lenmag, mandula...) 100%-os minőségű, adalékmentes.
Állapot: kereshető
1 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Évek óta tervezem ezt a ládát meglátogatni, de esküdni mertem volna, hogy kirándulós. Erre kiderült, hogy drive-in. Mi dél felől jöttünk, így nem vettük észre a rézsűt, de így sem volt túl messze az autótól, amely a geodéziai torony közelében parkolt le. Valamiért a GPS ugrált egy kicsit, így hosszabb időbe telt, mire megtaláltam. Köszi a rejtést!
Kétnapos ládázást szerveztem, amelynek elsődleges célja a GCZS1 és GCCSMD ládák begyűjtése volt, hogy lassan elérjek a GCKISV végére. Ez a láda is útba esett.
Kicsit nehezen lehet itt biztonságosan megállni, én az országút túloldalán, az út legmagasabb pontja közelében álltam meg, de valójában nem volt szuper biztonságos a keskeny padkán, így szedtem a lábam a ládáig meg vissza. A láda környéke talán helyi gyerekek erdei paradicsoma, kunyhó, stb van kiépítve. Klassz! Az útról tényleg nagyon messzi hegyekig el lehetett látni.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.0.2]
Zalaegerszeg SE Tour. Sofőrködtem és közben elfoglaltam magam ládázással.
A geodéziai toronyba fel lehet menni, bár ilyen mennyiségű galambürüléket, ill. döglött galambot még nem láttam a hasonló objektumokban. A rejtés rendben van. Köszi.
A láda részt vesz a 2023. évi VII. Göcseji Dombérozó Kincskeresés játékban. Ha esetleg nem találod a dombérozós speciális jelszót, küldj egy friss fényképet a környékről. (arpiczig*gmail.com).2023. szeptember 8-ig.