Ezzel a ládánkkal a Göcsej tájegység legmagasabb pontjára, a 302 m magas Kandikóra, az itt található toronyhoz (sajnos nem kilátó) kalauzolunk benneteket. Magát a ládát az út túloldalán, a hajtűkanyar külső ívén kell keresni. A tornyot hátunk mögött tudva az úton jobbra fordulunk, elindulunk lefele. Így kb. 100m után(még a nagy jobbkanyar előtt) bal oldalról látható a rézsűben egy feljáró, amin további 100m megtétele után egy erdőbe érünk, ennek a legközelebbi (bal) sarkában, két közeli fa tövében, ágakkal takarva. Kisméretű műanyag konyhai doboz.
A ládát átvettem: nfrici77 2012.11.07.
Köszönet Vucsiéknak az eddigi áldozatos munkáért.
Pár szó a Kandikóról
A Kandikó 302 (régebben 304-nek jelezték) méteres tengerszint feletti magasságával a Göcsej legmagasabb, valamint a Zalai-dombság és egyben Zala megye egyik legmagasabb pontja. A dombtető Milejszeg és Dobronhegy község közigazgatási területén belül található, De Hottó területe is elnyúlik idáig. A tetején a Geodéziai és Térképészeti Vállalat által épített egyszerű geodéziai mérőtoronyból szép kilátás nyílik a környező tájra. De mivel nem nyilvános kilátó, zárva van. Viszont a talajszintről is messzire ellátni, az osztrák és szlovén Alpok havas csúcsai tiszta időben jól láthatóak. Megközelíthető a Dobronhegy-Csonkahegyhát összekötőútról, pár méterrel az út mellett található. Ha Dobronhegy felől érkezünk, mielőtt felérnénk a tetőre, az utolsó nagy balos kanyart elhagyva, jobbra visszafelé van egy feljáró, ami a kanyar külső ívén lévő kaszálóra vezet, ez önkormányzati terület, bátran meg lehet állni ott. Sajnos néhányan szemétkidobásra használják a helyet.
A Kandikó mondáját a 19. században jegyezték le. Eszerint a népvándorlás idejében a zalai vidék réme Kandikó vezér volt, fosztogatott, pusztított és Csatár magyar vitéz feleségére pályázott, ezért vadászatra hívta. Csatár el is fogadta a meghívást, ám a megbeszélt helyen Kandikó katonái várták, és a mélybe dobták. Hogy meggyőződjön Csatár haláláról, Kandikó a hegy szélére lépett, ami ekkor füstöt és tüzet hányt, magával ragadta őt magát is a mélybe. Ezért, ha tiszta a Kandikó, az jó időt, derült égboltot ígér, ha viszont gőzölög, akkor rossz időt jósol.Forrás
További látnivalók a környéken:
- Kustánszegi tó (Csonkahegyhát fele) horgászási és fürdőzési lehetőséggel.
- Szent Ilona kápolna (Dobronhegy és Teskánd között) Árpád kori műemlék.
- Milejszegen található egy tökmagolaj sajtoló üzem. Itt beszerezhető különböző magok kisajtolt olaja (dió, mák, tökmag, lenmag, mandula...) 100%-os minőségű, adalékmentes.
Állapot: kereshető
1 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
A forgalom miatt nehezen megközelíthető, de egyébként nagyon jó hely. A füzet 2012-es, ritkaság, de sajnos betelt, korábbra tudtam csak beírni. [Geoládák v3.12.8]
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (570 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.