1. állomás: mikroláda, az Óház Kilátótól jobbra tartva, a turista úton, a kilátó után pár méterre egy nagyobb lépés után balra íves sziklafalnál középtájon keresd. Itt találod a 2. állomás koordinátáit.
2. állomás: lényegesen messzebb van mint a Hétforrás. Ott is van elhagyott határőr épület. Sok törzsű fa tövében keresd.
Ez egy örökbefogadható geoláda. Ha szívesen lennél a gazdája, kérlek, keress meg!
Ha egy árva ládát szívesen gyógyítanál, ha van rá módod, előtte vedd fel a kapcsolatot a LádaDokikkal.
Ha csak a helyszínen derül ki, hogy a gazdátlan láda gyógyításra szorul, segíts rajta bátran! Változtass azon, amin szükséges! Ha akarsz, találj ki új jelszót, keress a közelben egy jobb rejteket!
A megváltozott adatokat juttasd el minél hamarabb az Adoptálható ládák felhasználónak!
Köszönjük a közösség nevében! :)
A 2 pontos multi első állomása a Kőszegtől nyugatra eső Óház-kilátónál (607m) található ( N 47° 22,910' E 16° 30,186' 597 m [GCOHAZ-1] ), egy műanyag dobozban találod a második pont koordinátáit.
A második állomáson egy 10*10*8cm szabályos hűtős dobozt kell keresni.
Helytörténet:
"A korábbi időkben a környéken inkább Szent Vidnek volt jelentősebb szerepe, de a középkortól már Kőszeg története bővelkedik eseményekben. Egyes vélemények szerint itt, a korabeli település környékén, amelyet akkor Castellum Guntionisnak neveztek, vívott 802-ben az avar és a frank sereg egymással. A honfoglaló magyarok is letelepedtek ezen a tájon, a mai Kőszegfalva határában jelentős vasfeldolgozó telepet hoztak létre. A környék a 12-13. századtól, a német katonai betörések elhárítása miatt, hadászati fontosságú lett. Sorra épültek a Kőszegi-hegységben a kővárak, amelyek közül az egyik az Óházon emelt ún. Felsővár volt. Ma még nem tudjuk, hogy pontosan mikor építették, de a tatárjárás idején már állt, mert IV. Bélának kellett visszafoglalnia az osztrák hercegtől. Ennek emlékét megörökítő oklevélben írták le először nevét: Castrum Kuszug (1248). A 13. század második felében a Németújvári család ide tette át székhelyét. Henrik és fia, Iván, jelentős építkezéseket kezdett. A régi vár alatti, Gyöngyös-parti területen felépítették új erősségüket, a reprezentációs igényeket is kielégítő Alsóvárat. Megalapították Kőszeg városát, amelyet falakkal is megerősítettek. Az első lakók egy része német telepes volt, akiknek különböző kedvezményeket és kiváltságokat adtak. Kőszeg felvirágzott." - www.koszeg.hu
Az Írottkő Naturpark Velemi térségét már cach formájában mások feldolgozták, ez a rész azonban még parlagon hevert. Megjegyzem méltatlanul. Mind ökológiailag, mind régészetileg egy igazi kis gyöngyszem e terület.
A kilátó panorámája gyönyörű. Kőszeg várostól balra tekintve feltűnnek a horizonton Pozsony hegyei, a Fertő-tó nádasa és víztükre, a Fertő menti dombsor és a Soproni-hegység a tévétoronnyal. A Kőszegi-hegység magaslatai közül a Pintér-tetőt, az Irány-hegyet és a Tábor-hegyet láthatjuk. A távolban tiszta idő esetén a hósapkával borított Schneeberg tűnik fel. A másik oldalon két vulkáni kúp: az alacsonyabb Ság és a magasabb Somló figyelhető meg.
Az Írott-kővel ellentétben innen tökéletes rálátás nyílik Kőszegre.
A kora Árpád-kori toronyvár északi részét eredeti formájában felépítették. Az udvaron a várkút, melyet a feltevések szerint a híres Hétforrás táplált. Ez a környék másik kedvelt kirándulóhelye, amelyet a határzár idején nem lehetett látogatni. Ma a kifosztott, lecsupaszított határőrlaktanya komorul a csendes erdőrészlet fölött, s a hét vezér nevét viselő, kiépített forrás vízgyűjtő medencéjére is ráférne a tisztogatás. Javaslom a második állomáshoz menet ezt mindenképp nézzétek meg.
Autósoknak egyébként a Kőszegről a temető mellett a Meszes-völgy fele vezető műúton célszerű jönni, amiről a síugrósáncnál kell jobbra fordulni, majd az utat követve a Kincs pihenő parkolójában megállni. Innen gyalogtúra.
Akik, mint én is a sétát válasszák, azok szintén induljanak a Meszes-völgy irányába, de a Szénsavas csorgókútnál térjenek rá a zöld jelzésre, ami egész a kilátóig visz.
A toronytól van egy ösvény Hétforráshoz, ami egy könnyű séta az erdőben. Mivel a forrás a völgyben van, azt hiszem nem lesz panasz erre a szakaszra.
A forrás után a műutat kell követni, ami elvisz az utolsó állomásra.
Ez már kiesik a hétvégi turisták látóköréből. Turistaút sincs erre. Csak ez az egy műút. Ami annak köszönheti nagyon jó állapotát, hogy 2003 decemberéig a hegyen még aktív katonai tevékenység folyt (Kereszt-kút tetején a mai napig látható az a torony amin az itt dolgozó rádió-felderítők antennái voltak). Ma már ez is csak történelem, mint ahogy az a hely is, ahova tartunk. A vasfüggöny idejében a hegyen annyi határőr vett rész aktívan a határ őrizetében, hogy szinte élő láncot alkottak. Az Ő kaszárnyáik a mai napig, mint letűnt korok néma emlékművei, ott állnak, és betört ablakaik még mindig gyanakodva vizslatják az erdőt és az arra merészkedőt. Mi utolsó állomásként az egyik ilyen laktanyánál tesszük tiszteletünket. Olyan helyen járhatunk, ahol nem is olyan rég egy mókus se léphetett be igazoltatás nélkül. Tartsuk szemünk előtt azt a pozitív előre lépést, hogy ide apáink csak akkor juthattak el, ha szolgálatban voltak. Civil e helyet nem látogathatta.
Ládatörténet
2006-07-30 A második pont helye változott, a laktanya előtt, az úttól nem messze egy soktörzsű fa tövében kell majd keresni.
2011-07-16 V_Gabor-nak hála, a láda első pontja pótolva lett. Ismét kereshető.
2012-09-02 Ládakarbantartás András barátommal.
2018-3-25 Audrey722 játékostársunk az első pontot még 2017 májusában pótolta és áthelyezte. Köszönjük. [Admin(Fazék)]
Érdekes mementó volt a pusztuló örs látványa.Kemény lehetett az élet a sor- és a hivatásos állomány részére.A rejtek környékén sok sörös és pálesz üveget látni. Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.0.3]
Biciklis, gyalogos túra nap, 30km össz távval. A Kincs parkolótól indultunk. Első állomás a GCFV láda begyüjtése volt. Majd a régóta esedékes GCOHAZ következett. Ezek a határőr laktanyák csak lassan pusztulnak, még sokáig éktelenkednek az edőben a romjaik.
Üdv Mr Zerge.
Megtaláltam . Értelmetlennek tartom, hogy a kilátó után leereszkedve miért kell az aszfalton még több mint két kilométert gyalogolni azért hogy egy fa odvát megkeressem. Látvány 0.
TFTC!
Kőszeg és környéke
A rejtett kivitelnek nem sok értelmét látom, pláne úgy hogy a ládánál én nem láttam semmit az erdőn kívül. viszont tovább felfelé 500-600 méter a Keresztkút erdei szállásnál van egy katonai elhagyott épület, azt viszont alaposan bejártam.
[Geoládák v3.12.10]
Kerékpáros találat gyalogos kisegítéssel.
Az első pontot kerékpárral közelítettem, aztán a műúttól (elrejtve a bringát) felsétáltam a kilátóhoz. A láda koordináták birtokában vissza a bringához, aztán már csak tekerni kellett...
A lakatlan laktanyától még felsétáltam GC4000-hez is.
Az első pontot tegnap kerestem meg (könnyen adta magát), aztán látva, hogy mennyi az idő, és milyen messze van a második pont, letettem róla, és az amúgy ajánlott GC7VF érintésével visszatértünk a városba. Ma pedig én tértem vissza egy tegnapinál nagyobb körre, és a már ismert végkoordináta birtokában tervezhettem újabb útvonalat. Az utolsó napsugarak után a GC4000 felől kerestem rövidebb utakat. Magam módján meg is találtam őket, engem meg javarészt a tüskék. Aztán a második pont ládája is meglett. Tipikusan az a helyszín, ahova geocaching nélkül biztos nem jutnék el. Mivel utána erősen rám sötétedett, és szemből az erdei úton jött egy autó, naivan azt gondoltam, hogy Kőszeg felé is jön majd egy valamikor, és stoppal visszajuthatok a város közelébe, de végül maradt a séta végig, és így belefért még a GCGESZ és a GCSZUL is. A második ponton a jelszót feketével átírtam, hogy jobban olvasható legyen.
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (454 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.