Tiszakécske Bács-Kiskun megye észak-keleti részén, a Tisza folyó partján fekszik, több mint 12.000-en élnek itt. A Országosan elismert helyi gyümölcsfajta a Kécskei Rózsabarack, de nagyon sokféle szántóföldi és kertészeti növényfajta is terem itt. A városban több népművész, népi iparművész él és jelentős a képzőművészeti élet. A Tisza-parti táj szépségét, az Ókécskei zeg-zugos utcák meghitt hangulatát a helyi festők, grafikusok és az alkotótáborba hívott hazai és külföldi alkotók örökítik meg és mutatják be tárlataikon.
A Sportliget és a Tiszapart között működő 12480 m hosszú 760 mm-es keskeny nyomtávú vonalat 1971. augusztus 20-án adták át, 1990. óta Tiszakécskei Gyermekvasút néven üzemel. A kisvonat járműveit és pályáját egyre inkább kikezdték a takarékos üzemmel járó fenntartási hiányosságok. A sebességkorlátozásokat kisiklás, majd üzemszünet követte.
Felújítás után 1996. augusztus 20-án újra indult kisvasút. A jegybevételből nem tudta eltartani magát a kisvasút, a tulajdonos önkormányzat is fokozatosan levette róla kezét, ezért 2008-ban újra leállt a közlekedés.
Egy pályázatnak hála a kisvonat szerelvényei elkerültek egy felújító üzem csarnokába, ahol az utolsó csavarig felújították a szerelvényt, és visszaállították eredeti állapotába. A felújítás mellett teljes vonal-rekonstrukció történt, ahol részben új, hosszabb nyomvonal kialakítása történt meg, Tiszapart mentén a Találkozások házáig mennek el a sínek. A pályázat része volt egy új kilátó építése a sínek mellé, továbbá a vonat tárolására alkalmas épület, végállomás felépítése is. 2021. október 1-től újra jár a kisvasút.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! A mai szép időben a település ládáit jártam végig. Sajnos most nem jár a kisvonat, de az útvonalat végigjártam. Tetszik a település. Nagyon szép a környezet, a kanyargós folyó.