A rejtéssor megálmodója Szarvas Péter volt, az eredeti felépítés szerint az 1. ponton volt egy lelakatolt faládikó, külsejére felírva a következő pontok pozíciója. A 2. 3. ponton egy-egy találós kérdésre adott helyes válaszból lehetett megtudni a láda lakatjának nyitó kódját, innen származik a "mágia" elnevezés.
A faládás-lakatos megoldás nem hosszú életű, a rejtő számára fokozott karbantartás igényű, a kezdőpontra való visszatérés felesleges kényszer a kessernek, ezért adoptálás után átalakult egy szokványos multivá.
A bejárandó útvonal az Ilona-völgy felső szakasza, az Ilona-vízesés, és a Marhád-hegyet megkerülve érjük el az utolsó pontot.
A környéken csaknem minden a Károlyiak emlékét őrzi, így az Ilona-völgy, - vízesés, -patak is Károlyi György unokájáról, az 1871-ben született Dessewffy Ilonáról kapta a nevét.
A várbarátok tehetnek egy kitérőt a Marhád csúcsára is ahol kellő fantáziával felfedezhetik az egykori erődítés maradványait.
A 2. és 3. pontok között útbaesik GCMF08, illetve kis kitérővel elérhető a Szállás-bérc ládája is.
Rövid kitérőt megér az Ilona-völgyben vezető geológiai tanösvény 6-as állomása, az "Ördöggátak" nevű szikla képződmény is.
jó túrázást!
Állapot: kereshető
1 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Tavaly már nekifutottunk a ládának, de akkor az első pont sem lett meg, mivel eleredt az eső. Most több szerencsénk volt, csak a végére lett zuhé... Az első pontért egyedül mentem be. Sajnos csak kivettem a ládából: gyógyszert, negrót és müzliszeletet... :( No comment...
Aztán egy kis csúszkálás jött a vízesésig. Egy tocsogóban láttunk szalamandra bébiket! Felmásztunk a vízesés tetejéhez, ahol még a tériszonyos párom is fotózkodott! Aztán irány a második pont, amit Gyui talált meg. Itt már fáradtunk rendesen... A harmadik pont előtt még megnéztük a forrás-ládát, aztán az utolsó találat Dorcsié lett. Itt már igencsak dörgött, de még védtek a fák. Na, mire leértünk a főútra, leszakadt az ég rendesen. Csuromvizesen indultunk haza, pedig még a GCFA-t is el akartam rejteni... :(