Megye/ország: Békés
Elhelyezés időpontja: 2009.09.19 17:08
Megjelenés időpontja: 2009.10.24 22:00
Utolsó lényeges változás: 2022.06.16 11:10
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Kugyela család
Ládagazda: Qgyi Nehézség / Terep: 1.5 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 950 m
Megtalálások száma: 1360 + 10 sikertelen + 6 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 1.7 megtalálás hetente
WAP
A normál méretű láda áthelyezve, egy kidőlt fa rejtekében között található END WAP
A MATE (Szarvasi Arborétum) igazgatója 2009. június 26-ai nyilatkozatában a geoláda elhelyezését engedélyezte. A geoláda az Arborétum nyitvatartási idejében a házirend betartásával kereshető.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
A láda megtalálása a szarvasi Arborétumba (Pepi-kert) invitál egy sétára.
Az Arborétum a 44-es főútról Mezőtúr (komp) felé lekanyarodva érhető el.
Az autót, vagy kerékpárt a bejáratnál hagyva kellemes sétával megkereshető a láda mely áthelyezésre került, egyik kidőlt fatörzs alatt található.
A régi füzet kicserélve, az időjárás megviselte.
Mivel magánterületen történt a rejtés, ezért csak nyitvatartási időben végezhető a vadászat.
Nyitvatartási idő minden nap 8 órától - sötétedésig, jegykiadás 18:30 -ig. A belépőjegy a geocaching tagkártya felmutatása esetén a mindenkori kedvezményes (gyerekjegy) ára.
Részlet az Arborétum vezetőségének nyilatkozatából: "A játékban résztvevők az Arborétum nyitvatartási idejében, belépőjegy megvásárlása mellett, a mindenkori házirend betartásával folytathatják a játékot."
Részlet az Arborétum történetéből:
Az Arborétum és a "Pepi-kert" története az olasz eredetű Bolza család nevéhez fűződik. Az ifjú Bolza József - akit "Pepinek" becéztek - a mai Arborétum magasabban fekvő részein - amelyet az árvizek nem öntöttek el -, ültetett el néhány fát. Később a szarvasi kastélyt és a birtokot Bolza Pál (1861-1947) örökölte. Emellett nagybátyjától, Bolza Józseftől megkapta a jelenlegi Arborétum területén lévő "ligetes, fás legelőt", ahol aztán a Körösök szabályozásának befejeztével, az 1890-es években kezdte meg a nagyobb arányú telepítést. Az Anna-ligeti park sok értékes fáját ültette át a mai helyére, illetve számos növényritkaságot hozott, hozatott a világ minden tájáról. Kertjének felügyeletét az 1940-es években az államnak ajánlotta fel.
Az államosítást követően az Arborétumnak számos gazdája volt. A terület egyre bővült, új gyűjtemények születtek. Az intézmény ma öt fás gyűjteményt gondoz 82 ha területen. További feladata az oktatás, kutatás, közművelődés és termesztés. 1985-ben a Kertészeti és Élelmiszeripari Egyetem keretében önálló intézetté alakították. Ma a jogutód Budapesti Corvinus Egyetem Tájépítészeti Karának felügyelete alatt tevékenykedik.
A gyűjtemények közül három látogatható: a legidősebb, a "Pepi-kert", a Mitrowssky-kert és a hajókikötőhöz vezető betonúttól délre fekvő, ún. "Konyhakerti" rész. Nem látogatható a parkerdő és a törzsültetvény a faiskolával.
A gyűjteményben közel 1600 fa- és cserjefaj, fajta, változat található, ebből 1200 a lomblevelűek száma. Az Arborétumban található törzskönyvezett növények alkotják az "élő" génbankot és a törzsültetvényt. A fák és a cserjék mellett kb. 250 lágyszárú növényfaj fordul elő az Arborétum területén. Fajgazdag növényvilága mellett a terület bővelkedik rovarokban és madarakban egyaránt. Közel 150-re tehető a madárfajok száma, amelyek egy része átvonuló vagy csak időszakosan megjelenő. Élnek itt emlősállatok is: apróbb rágcsálók, vakondok, sünök, nyulak, s néhány őz és róka.
Forrás: http//www.pepikert.hu
Állapot: kereshető
2 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
+
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Köszönet a Rejtőnek az elhelyezésért,az előző Keresőknek a gondos visszahelyezésért!
Fel a további élményszerzésekre,kellemes megtalálásokat!!! [Geoládák v4.5.3]
Még épp idejében jöttünk, hogy szép, őszi ruhában láthassuk a fákat. A nem túl kellemes idő ellenére kellemeset sétáltunk és örültünk a jó rejtésnek.
A ládában egy pathtaget hagytam. Kérlek, csak akkor vidd el, ha vállalod a logolását a pathtags.com oldalon! Utána a tiéd, nem kell másik ládába tenni, nem geoérme, hanem ajándéktárgy.
Kedves Kugyela család!
Gyönyörű őszi idő volt. Nem volt kérdés, hogy elutazzunk Szarvasra az Arborétumba, hogy sétáljunk a csodálatos színekben pompázó fák és bokrok között. A sétát megfűszerezte a láda keresése. Régen egyszer már megtaláltam, de akkor nem volt még webes felület, csak a leírásra hagyatkoztam. Nagyon szuper a weben követni, ahogy egyre közelebb kerülök a ládához. Tízen év után ez az első láda, amit megtaláltam. Köszönöm szépen a rejtést!
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést! Alternatív jelszóval. További jó keresést! Mikor Olívia 3 éves volt, eljöttünk a Mini Magyarország parkba. Nagyon tetszett neki! Akkor még nem ládáztunk. ;-) Olívia, Ulrik és Dóra mama [Geoládák v4.5.1]
Egy szarvasi hajókázós, szilvafesztiválozós kirándulás alkalmával kerestem fel. Az arborétumban nagyon kellemes még ilyen borongós időben is sétálgatni. Nem beszélve arról, hogy őzikével és pávákkal is összefutottunk. :)