WAP:
1.
N 47° 30,234' E 19° 1,721' 177 m [GCfMKU-1] Jelszó első része: Fekete márványtáblán az első szó. (csupa nagybetűvel 4 betű)
2.
N 47° 30,061' E 19° 1,868' 173 m [GCfMKU-2] Jelszó második része: a fák száma a bástyán (nem betűvel, hanem számmal írva) s mivel néhány fa ki lett vágva, így ha nem számítod bele a facsonkokat akkor (élő fa +3)*0+6-2 a helyes eredmény
3.
N 47° 30,112' E 19° 2,095' 172 m [GCfMKU-3] Jelszó harmadik része: A szobor hátsó (K-DK) részén lévő felirat 1. szava. (csupa nagybetűvel, 6 betű)
4.
N 47° 29,788' E 19° 2,403' 159 m [GCfMKU-4] Jelszó negyedik része: A szobor É-i oldalán lévő felirat első szava. (ékezet nélkül, csupa nagybetűvel, 4 betű)
-----
Sziasztok! Ez egy Virtuális multi geoláda. Gondolkoztam, hogy rendes, vagy virtuális legyen-e, de úgy döntöttem, hogy jobb a virtuális.
Örülök, hogy én tehettem ki ezt a ládát ide, ugyanis nagyon szeretem a Várat, és úgy gondolom, hogy egyrészt építészetileg nagyon szép az egész várnegyed, másrészt Budapest egyik legszebb kilátóhelye is. Csodálkozom, hogy eddig még nem került ki ide láda. :)
De akkor lássuk a ládákat.
Kiindulási pontnak vagy a Deák teret ajánlom, ahonnan a 16-os busszal lehet felmenni a várba, vagy a Moszkva teret, ahonnan a várbusszal. Persze ha valaki akar gyalog is, vagy kerékpárral is felmehet, erre az esetre írtam a terep nehézségére 1.5-öt. Maga a ládák egy könnyed 1 órás séta alatt családdal is könnyen összegyűjthetők, viszont én javaslom, hogy ne csak a ládák helyszíneit nézzétek meg, hanem áldozzatok 1-2-3 órát arra, hogy rendesen bebarangoljátok a várat, esetleg egy-két múzeumba is bementek. Nagyon szép vasárnap délutáni családi program lehet!
1. Rom:
Ennek a kordinátái vannak fent megadva. Ez egy rom. A Sz. János tiszteletére szentelt templomot 1269-ben építették. 1301-ben ide temették III. Endrét utolsó Árpádházi királyunkat. A vár törökök utáni visszafoglalásakor a templom gyakorlatilag teljesen megsemmisült. Jelenleg ami látható belőle, az az ekkor épült Mária Magdolna templom tornya. 1792-ben itt koronázták magyar királlyá I. Ferencet.
Jelszó első része: Fekete márványtáblán az első szó. (csupa nagybetűvel 4 betű)
2. Kilátás budára:
Ezt csak azért tettem bele, mert a várnak ezen az oldalán viszonylag ritkán járnak az emberek, pedig szép a kilátás Budára, és nagyon hangulatos utcácskák vannak errefelé. Ez egyébként egy bástya.
Jelszó második része: a fák száma a bástyán (nem betűvel, hanem számmal írva) s mivel néhány fa ki lett vágva, így ha nem számítod bele a facsonkokat akkor (élő fa +3)*0+6-2 a helyes eredmény
3. István király lovasszobra:
A vár valószínűleg legtöbbet látogatott pontja. A lovasszobron kívül, itt van még a Halászbástya, a Mátyás templom, Szentháromság tér, valamint a Szent Mihály kápolna, amit sajnos csak kevesen vesznek észre, pedig egy nagyon hangulatos kápolna a hegy gyomrában. A Halászbástya egyik sarkánál lehet lemenni a föld alá. Mindenkinek javaslom a felkeresését.
Jelszó harmadik része: A szobor hátsó (K-DK) részén lévő felirat 1. szava. (csupa nagybetűvel, 6 betű)
4. A VÁR:
Útközben érdemes megtekinteni a romterületet, a testvérvárosok által frissen ültetett fákat, a siklót, a szép kilátást, és magát a Várat is. Itt ismét egy szoborhoz érkeztünk el.
Jelszó negyedik része: A szobor É-i oldalán lévő felirat első szava. (ékezet nélkül, csupa nagybetűvel, 4 betű)
A Jelszó csupa nagybetű, ékezet nélkül, és a négy részt szünet nélkül írjátok be.
Természetesen rengeteg helyre lehetett volna még tenni virtuális ládákat, de ha valaki csak keresztülrohan ezeken a ládikákon, akkor is elég sokat fog látni a várból. De remélem, hogy mindenki rá fog áldozni néhány órácskát, hogy jobban megismerje ezt a környéket.
Jó városnézést!
Főtérképész