Ez a geoláda az MH Bakony Harckiképző Központ Lő- és Gyakorlóterületén található.
A Magyar Honvédség legújabb fejlesztéseinek eredményeként a megnövekedett tűzerő miatt a központi lőtér fölötti gerincen kifejezetten veszélyessé vált tartózkodni, illetve a gyakorlótér egyéb részén is fokozott óvatossággal közlekedjetek. Általában is a Központi Lő- és Gyakorlótér területén csak a kijelölt utakon (turistaút, szilárd burkolatú, erdészeti gerincút) szabad közlekedni, bejelentett lőgyakorlat idején még ott sem. Ha túrázás közben esetleg fel nem robbant tüzérségi- vagy egyéb lövedéket találsz, akkor jelentsd be a MH-nek.
Hasznos információk: - A Központi Lő- és Gyakorlótér területe a turistautak.hu térképén rózsaszín satírozással kiemelve. - Ha fel nem robbant lövedéket találsz, itt tudod bejelenteni: +36-88-549-555 vagy +36-88- 549-500 vagy +36-88-549-583 - Az időszakos korlátozásokat, azaz a lőgyakorlatok időpontját itt tudod ellenőrizni
Hagyományos 20*12*6 méretű doboz a platón, egy kétágú fa alatt.
A ládába TravelBug helyezhető.
A rejtés
Hagyományos, 20*12*6 cm-es konyhai doboz a "tarvágott" platón, egy kéttörzsű fa alatt várja a megtalálókat.
Kis-Papod-hegy
A környező hegyeket (Borzás, Papod, Kis-Papod, stb.) tektonikailag kiemelt fennsíkok jellemzik, melyek a mezozoós korú konszolidált alaphegység kipreparált darabjai. A hegyek neogén üledékekkel fedett medencékkel váltakoznak. A terület kialakulását döntően a víz eróziója végezte. A felszínt lejtőtörmelék és lösz borítja. Évi 100 fagyos nap, 500 mm-nél több csapadék, 30-34 °C-os csúcshőmérséklet "segítette" elő a környék kialakulását. A hegy magassága 505 m. Az ok, amiért érdemes ide eljönni, egy 8 évvel ezelőtti sajnálatos esemény következménye. A helyi erdőgazdaság ekkor szinte tarvágást végzett a hegyen. Emiatt, szemben a Papod heggyel, remek panoráma tárul a kirándulók elé Veszprém, Eplény, Márkó, Lókút irányába is, háttérben a Bakony többi részével. Ezt a körpanorámát még egy, a hegytetőre elhelyezett fedett magasles is segíti.
A rejtés után 1 évvel kissé odébb helyezték a lest, 300 méterre keletre található a rejtektől, az alternatív útvonalon.
Javasolt megközelítés
Parkoló Hárskúton a N 47° 11,221' E 17° 49,353' 513 m [GCKPPH+1_parkoló] ponton. Innen a piros sáv -on kell tovább menni. A Papod-hegy után nagyon kell figyelni, mert a el-eltünedezik, nehezen követhető. Hamarosan elérjük a N 47° 10,695' E 17° 52,079' 534 m [GCKPPH+1_elagazas] elágazást, ahol a piros sáv "kis kitérőt" tesz. Aki akar, választhatja a másik lehetőséget, a jelöletlen földút is remekül járható. A következő kereszteződés már a a Kis-Papod aljánál van N 47° 10,665' E 17° 52,412' 470 m [GCKPPH+2_elagazas], ahol jobbra kell letérni egy földútra, mely felvezet a platóra. Ennek az útvonalnak előnye, hogy útközben érinthetők a GCBOBA és a GCPP0D ládák. Ez az útvonal 5300 méteres túrát jelent.
Egy nagyobb túrát tettünk a környéken scele, lelcache és Fidorka társaságában, több remek helyet is érintve, köztük a GCBOBA, GCPPOD, GCKPPD és GCHARP ládákkal. A Nagy-Papod után a kicsi is látványos, klassz hely. Errefelé már kevesebb ember mászkál, a többség megelégszik a másik kilátóval. Köszi a rejtést, tetszett a hely.
Megtaláltuk. Szép hely, és kevesebbet kell hozzá mászni, mind a Papodra. A doboztetőn már nincs rögzítő fül, és a logbook is lapokban.
efemm + FJ + (padler)
Hárskút - Lókút között jobbra, autó majd bicikli, jól járható, jól biciklizhető úton találtam meg a hegyet. A mai negyedik láda találat során először találkoztam emberrel, de ő se kiránduló volt, hanem a traktorát javítgatta az út szélén.