Ez a geoláda a Magyar Honvédség Böszörményi Géza Csapatgyakorlótér Parancsnokság (2023 előtti nevén: MH Bakony Harckiképző Központ) Lő- és Gyakorlóterületén található.
A Magyar Honvédség legújabb fejlesztéseinek eredményeként a megnövekedett tűzerő miatt a központi lőtér fölötti gerincen kifejezetten veszélyessé vált tartózkodni, illetve a gyakorlótér egyéb részén is fokozott óvatossággal közlekedjetek. Általában is a Központi Lő- és Gyakorlótér területén csak a kijelölt utakon (turistaút, szilárd burkolatú, erdészeti gerincút) szabad közlekedni, bejelentett lőgyakorlat idején még ott sem. Ha túrázás közben esetleg fel nem robbant tüzérségi- vagy egyéb lövedéket találsz, akkor jelentsd be a MH-nek.
Hasznos információk: - A Központi Lő- és Gyakorlótér területe a turistautak.hu térképén rózsaszín satírozással kiemelve. - Ha fel nem robbant lövedéket találsz, itt tudod bejelenteni: +36-88-549-555 vagy +36-88- 549-500 vagy +36-88-549-583 - Az időszakos korlátozásokat, azaz a lőgyakorlatok időpontját itt tudod ellenőrizni
[A láda a MH Bakony Harckiképző Központ kérésére szűnt meg, mert nem turistaút mellett helyezkedik el.]
Hagyományos 20*12*6 méretű doboz a platón, egy kétágú fa alatt.
A ládába TravelBug helyezhető.
A rejtés
Hagyományos, 20*12*6 cm-es konyhai doboz a "tarvágott" platón, egy kéttörzsű fa alatt várja a megtalálókat.
Kis-Papod-hegy
A környező hegyeket (Borzás, Papod, Kis-Papod, stb.) tektonikailag kiemelt fennsíkok jellemzik, melyek a mezozoós korú konszolidált alaphegység kipreparált darabjai. A hegyek neogén üledékekkel fedett medencékkel váltakoznak. A terület kialakulását döntően a víz eróziója végezte. A felszínt lejtőtörmelék és lösz borítja. Évi 100 fagyos nap, 500 mm-nél több csapadék, 30-34 °C-os csúcshőmérséklet "segítette" elő a környék kialakulását. A hegy magassága 505 m. Az ok, amiért érdemes ide eljönni, egy 8 évvel ezelőtti sajnálatos esemény következménye. A helyi erdőgazdaság ekkor szinte tarvágást végzett a hegyen. Emiatt, szemben a Papod heggyel, remek panoráma tárul a kirándulók elé Veszprém, Eplény, Márkó, Lókút irányába is, háttérben a Bakony többi részével. Ezt a körpanorámát még egy, a hegytetőre elhelyezett fedett magasles is segíti.
A rejtés után 1 évvel kissé odébb helyezték a lest, 300 méterre keletre található a rejtektől, az alternatív útvonalon.
Javasolt megközelítés
Parkoló Hárskúton a N 47° 11,221' E 17° 49,353' 513 m [GCKPPH+1_parkoló] ponton. Innen a piros sáv -on kell tovább menni. A Papod-hegy után nagyon kell figyelni, mert a el-eltünedezik, nehezen követhető. Hamarosan elérjük a N 47° 10,695' E 17° 52,079' 534 m [GCKPPH+1_elagazas] elágazást, ahol a piros sáv "kis kitérőt" tesz. Aki akar, választhatja a másik lehetőséget, a jelöletlen földút is remekül járható. A következő kereszteződés már a a Kis-Papod aljánál van N 47° 10,665' E 17° 52,412' 470 m [GCKPPH+2_elagazas], ahol jobbra kell letérni egy földútra, mely felvezet a platóra. Ennek az útvonalnak előnye, hogy útközben érinthetők a GCBOBA és a GCPP0D ládák. Ez az útvonal 5300 méteres túrát jelent.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. GCloku parkolójából jöttem biciklivel. Innen kicsit ugyan hosszabb mint GCPP0D felől, de jóval kevesebb szintet kell megmászni. Indulás után eleredt az eső és jó sarassá tette az utat felfelé, de végül azért sikerült feltekerni.
Sajnos a kilátás már korlátozott a fák miatt.
TFTC!
Hideg-szeles bicajozás utolsó előtti bakonyi barlangos láda után.
A kilátó után letértem a P sávról északra egy viszonylag jól tekerhető erdészeti útra, szép panoráma van útközben.
Egy füle sincs a ládának, sajnos nem tudtam cserélni, nálam egy kisebb volt, abba nem fért volna bele a füzet.
[Geoládák v3.12.6]