Ismét eljött az idő, hogy ládához, és ezáltal egy új helyszínre invitáljalak Téged.
Sokszor mentem el a Emlékpark mellett autóval, miközben Bakonyszentkirályra tartottam, de eddig még nem álltam meg. Most megnéztem a kis parkot, elolvastam a tájékoztató táblákat és egyből arra gondoltam hogy ez a hely ládát érdemel.
A padokon ülve és szendvicset eszegetve az embert megérinti Hegyi Imre nagysága. A Bakonycsernyéről származó néprajzkutató hűsége a szülőföldjéhez megkapó, hisz nem kell sok száz kilométert menni hogy az ember csodát lásson, lehet olyat találni a szűkebb környezetben is.
Hegyi Imre kitűnő példa erre, gyertek és győződjetek meg róla a saját szemetekkel is.
Nagyon érdekes hely, sok információval, és ezt szívesen megmutatom Neked is. El lehet fogyasztani a kis szendvicset, akár kerékpárral, akár autóval, akár gyalog érkezel, ugyanis padok várják a fáradt vándort.
Aki a gyalogszert választja annak ajánlom a KÉK+ turistautat. Tés-Csőszpusztáról érdemes elindulni.
Kerékpárral pedig szinte össze lehet kötni a MTB3-mal.
Történet
Dr.Hegyi Imre néprajzkutató a Kelet-Bakony erdőgazdálkodását növény- és állatvilágát, az itt élő emberek erdővel kapcsolatos életformáit kutatta.
A park és az emlékhely a tudós születésének 90., házasságának 50., halálának 20. évfordulójának tiszteletére nyílt meg 2011.június 6.-án.
A néprajzkutató tudós munkássága és az emlékpark avatásáról készült felvételek a székesfehérvári Szent István Király múzeumban és az interneten megtekinthetők.
2 napos megyei csúcstámadásos túra a Bakonyban 11 fős csapattal. Az első nap Jásd - Kövesdomb 17km/370m. Második nap Bakonybél - Kőris-hegy 19km/530m.
[g:hu+ 2.10.16]
Megtaláltam.
Köszönöm a lehetőséget.
[g:hu+ 2.10.16]
A Jeges 11 túrára menet, egy kicsit korábban érkeztem, így volt időm ide is elmenni.
A rejtés gyorsan megtalálható.
Ezen a szép tisztáson megálltunk és az asztaloknál elfogyasztottuk az uzsonnánkat. Majd gyors ládakeresés és indultunk tovább Hévíz felé...
Köszi a rejtést!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.2]
Ezen a vasárnapon Fejér megye magaspontja volt a fő cél, persze útközben begyűjtve a környék ládáit. (GCBABO, GCMM07, GCAREG, GCSIK, GCTESK, GCHePa, GCMIRO sorrendben.
Egy 11 km-es gyalogtúra és az első 5 tervezett pont levadászása után már autóval közelítettük meg a két utolsó helyet.
Az emlékpark táblái bőséges információt tartalmaznak. A láda nehezen található, ráadásul mi "alulról" közelítettünk, mivel a padokon ültek, így még nehezebb volt a helyzet.
Talán visszanézve, a padoktól az igencsak megkopott (és valószínűleg ritkán járt) kék kereszt turistautat követve lehet legjobban "belebotlani" az egyébként elég "nagyra nőtt" fatuskóba...Persze most viszonylag tűrhető az aljnövényzet mérete....
Éppen a dr. Hegyi Imre emléktúrán találtam meg a ládát - nem biztos, hogy véletlen az egybeesés..! :-)
Jó kis hely ez, bár parknak nevezni szerintem egy picit barokkos túlzás. Az "emlékHELY" szó talán jobban illene ide. ;-)
A ládánál valóban a bozót az úr, ami szemlátomást fittyet hány az elmúlt időszak aszályos időjárására. Döbbenetes volt látni, ahogy a kék kereszt turistaút egyszerűen belevész a dzsungelbe, de a túra folyamán később több helyszínen tapasztaltam hasonlót. Hosszú nadrág nemhogy ajánlott, szinte kötelező! :-). Természetesen én is előző jótét lélek ládásztársak által (szó szerint) kitaposott ösvényeken haladtam, és egy idő után sikerrel jártam. :-)
"Igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)"? A ládaoldal jobb szélén fellelhető attribútumok szerint nem, szerintem pedig DE!!! :-))