Megye/ország: Somogy
Elhelyezés időpontja: 2013.12.23 18:00
Megjelenés időpontja: 2013.12.24 00:00
Utolsó lényeges változás: 2014.01.20 21:43
Rejtés típusa: Esemény geoláda
Elrejtők: Famágus, oldfox, agyorgy, GSDriver, Sorx, griffs, kisgriff, Gubirobi és Nóri, haywire, ßeŁŁ, Rosie77, Nargoth
Ládagazda: GeoJézuska Nehézség / Terep: 2.0 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 500 m
Megtalálások száma: 435 + 17 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.7 megtalálás hetente
WAP: A karácsonyi ládák nem kereshetőek már. Remélem, jövőre újra találkozunk mindenkivel! :) A ládákat a részletes leírásban lévő koordinátákon találjátok. Óvatosan, körültekintően keressétek és rejtsétek vissza, rengeteg kincs van bennük! A karácsonyfák január 5-ig kereshetők a tervek szerint.
A ládákba utazó ügynök NEM helyezhető.
Újra eljött a karácsony, hagyományosnak mondhatóan a geocaching.hu kis csapata arra invitál mindenkit, hogy az ország hat helyszínén együtt ünnepeljük ezt a szép ünnepet.
A fenyőfák egyszerű örökzöldekből díszes karácsonyfákká változnak, hogy aztán az aljukba rakott kedves kis meglepetésekkel megajándékozzuk az odalátogatókat!
Kik messze voltak, most mind összejönnek
a percet édes szóval ütni el,
amíg a tél a megfagyott mezőket
karcolja éles, kék jégkörmivel.
Koszotolányi Dezső
5. Kaposvár Ajánlott parkoló: N 46° 26,502' E 17° 47,803' [GCXM13+k parkolo]
Az esőbeállót melletti úton elindulva É-i irányba, a tanösvény tábla után kitisztul az erdő. Itt átvágva könnyen megközelíthető a fa.
Köszönjük mindenkinek, hogy ünnepé varázsolta az ünnepet azzal, hogy eljöttek a karácsonyi találkozóra, vagy csak hogy megkeresték az erdő közepén lévő kis karácsonyfánkat.
Köszönjük a lehetőséget, hogy Jézuskák lehettünk, másodszorra biztos jobban menne! ;) De hát az a szép az egészben, hogy jövőre ismét találgathatjuk, kik lesznek a Jézuskák. Azt hiszem, aki egyszer Jézuska volt itt, annak ez egy örök élmény, jó, hogy minél többen megtapasztalhatják ezt.
Nagyon reméljük, hogy jövőre mi is el tudunk látogatni az egyik fához, amelyet valaki közületek díszíthet!
Ma leszedjük a kaposvári fa díszeit is és ezzel véget ér a GCXM2013 kereshetősége és feladatunk is.
Nagyon szépen köszönöm a megtiszteltetést, hogy GeoJézuskák lehettünk. Izgalmas hetek voltak ezek számunkra: a koordinálás, a játék kitalálása, ajándékok készítése és végül a várakozás, hogy vajon jönnek/jöttök-e a fánkhoz, amit mi olyan nagy szerettel és várakozással díszítettünk. Bár elég sok célzást kaptunk ismerősöktől arra vonatkozóan, hogy nem nagyon lepődnének meg, ha kiderülne, hogy GeoJézuskák vagyunk, mi azért próbáltunk meglepetést okozni és a tábortűznél nem kesserek várták az érkezőket, hanem két lelkes kollégámat kértem meg, hogy őrizzék a lángot és készítsék el nekünk a forralt bort.
A nagy köd ellenére sokan eljöttek, köszönjük nekik, hogy jelenlétükkel megtiszteltek minket és természetesen köszönjük mindenkinek, aki bármely helyszínen, bármely időben felkereste a fákat/fát.
Köszönöm a segítőknek az együttműködést, nagyon jó volt együtt dolgozni Veletek.
Külön kiemelném az érdi GeoJézuskákat, akik az utolsó pillanatban vállalták el a feladatot, akkor "szálltak be", amikor már a többi helyszín rég megvolt.
Szegeden még áll a fa, de még éjfél előtt le fogjuk szedni, az eseményt bekövetkeztét itt jelzem. Hajrá last minute keresők! Kié lesz a piros utolsó log? ;)
-------
22:00 - a fát Szegeden is lebontottuk. Idén szerencsére megmaradtak a díszek és a láda is. Még egyszer köszönet a Főjézuskának, hogy részt vehettünk a csapatában és nemkülönben minden kedves ládásznak, aki eljött és meglátogatta a Karácsonyfánkat. A Főnököm által beígért sört és a pálinkát sajna haza kellett hozzam, de ha valaki hitelt érdemlően bizonyítja, hogy 22:00 és 24:00 közt ott járt, hát természetesen megkapja fájdalomdíjként! ;)
A nyíregyházi fát lebontottuk, ne keressétek.
Köszönjük kereséseket, reméljük sok örömet okoztuk a kessereknek, családjaiknak.
Jövőre találkozunk, lehet nem ugyanitt más rejtőkkel. :)
BUÉK! :)
Kedvesemmel érdi fát ne keressétek. [wapon beküldött szöveg]
--------------
Sajnos lukra futottunk :(
Kedvesemmel mára tartogattuk a meglátogatást az érdi fáét.
Ismerős volt a terep egy korábbi láda kapcsán, tényleg helyenként dagonya volt, de mi mentünk előre, még pár csepp eső is esett.
Köszönöm a kedves játékostárs kisegítését!
Sajnos a láda már be volt szedve, de mi egy jót sétáltunk :)
Természetesen köszönjük a rejtést GeoJézuskának :)
Dr. Ladával erre túráztunk, sajnos mire oda értünk már le volt szedve a fa és a láda is be volt szedve.:-( Így Dr. Lada kisegített a jelszóval, de azért csatolok hozzá képet, hogy látható legyen tényleg ott jártam a helyszínen. Több kessercsapattal is összefutottunk a helyszínen, ők is a fát és a ládát keresték épp.
Gondoltuk, még begyűjtés előtt megkeressük...., hát, ez nem jött be!
Famágusék pont akkor értek haza az érdi láda begyűjtéséből, amikor - kb. 1/2-órás keresgélés után - telefonos segítséget kértünk.
Ma már 2. alkalommal indultunk neki, először még 25.-én sötétben próbálkoztunk kicsiny gyermekekkel, akkor +torpantunk, sőt meg is hátráltunk.
Bizonyára szép lehetett, köszi a rejtést!
Unokákkal kisétáltunk, de lekéstük ... A rejtők távoztukban még felajánlották a bejelentés lehetőségét, de mi korábban már jártunk a ládánál, csak a látvány miatt szerettünk volna visszatérni az aprónéppel. Vigasztalódtunk a közeli felújított ládánál. Kisautó is volt benne .... :)
Huh, az utolsó pillanatban. Még találkoztam az angyalokkal, éppen akkor pakolták be a díszeket az autóba.
Azért logolni talán éppen utolsóként - még tudtam.
Csak tavaly tudtam meg, hogy GeoJézuska is létezik:) Ha apu előbb szól, akkor most már a 9. GeoKarácsonyom lett volna! Sebaj, ez csak a második volt, de most a segítő manója is lehettem a GeoJézuskának. Ahogy apa már írta, bringával helyszínt kerestünk, Robi lelkesedését megcsodáltuk, együtt diszítettünk, felváltva ellenőrizgettük megvan-e még (apa egyszer még a levegőből is, csak lusta volt fotózni) és végül lebontottuk. Most a nővérem szobájában szárad a sok szép kesserdísz. Már most várom a következőt :))
(Igazából ezt mind apa írta, én teljesen máshogy gondolom, de legközelebb már másképp lesz.)
Az iszaki fa ma délutántól már nem lesz kereshető! Beszedjük a díszeket és a ládát is!
-----------------------------------------------------------------------------------
A Griffs családdal sikeresen leszedtük a fáról a kitett díszeket (nagy kedvenceim lettek Hepur gömböcei:), majd a ládát is beszedtük.
Csatoltam egy képet a családról is, hogy lássátok ki viseli el Griffs-et!:)
Na meg a logbook bejegyzéseket is!
Köszönjük, hogy jöttetek! Dicséreteitek erőt adnak, hogy idén is pályázzunk!:D
Jó volt a geocaching karácsonyfánál és nagy szép volt a geocaching karácsonyfa. Köszönön a törpikét, cserébe egy nagy piros malacperselyt raktunk a ládába.
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (452 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.