Elhelyezés időpontja: 2015.05.27 15:05
Megjelenés időpontja: 2015.05.28 21:56
Utolsó lényeges változás: 2015.05.28 21:56
Utolsó változás: 2020.09.06 19:29
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Blue Mali & Piroskaa1
Ládagazda: Blue Mali Nehézség / Terep: 2.0 / 3.5
Úthossz a kiindulóponttól: 3700 m
Megtalálások száma: 1014 + 1 sikertelen + 4 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 2.3 megtalálás hetente
A láda tudomásunk szerint fokozottan védett területre esik.
Fokozottan védett természetvédelmi területen csak a turistautakon és az esetleges erdészeti feltáró utakon szabad közlekedni, azokról letérni vagy a természetet bármilyen egyéb módon károsítani tilos.
WAP
Hagyományos 5X10X20 cm-es láda a Vadálló-köveknél, fa fentről belenyúlós odújában vár rátok a turistaúttól 3 méterre.
Ezzel a hagyományos geoládás rejtéssel szeretnélek elhívni a Visegrádi-hegység egyik gyöngyszemébe. A hely a Vadálló-kövek, és annak völgye. Dömös felett található. Az 1.6 kilométeres úton 300 méter szintet emelkedünk.
Vadálló-kövek
A Vadálló-kövek a Visegrádi-hegységben található vulkanikus eredetű sziklák közkedvelt elnevezése.
A sziklák Dömös területén találhatóak. A faluközpontból a Királykúti úton kell haladni, majd a Szőke-forrás-völgyén (Huzat-völgy) a sárga jelzésű turistaút visz a Szentfa-kápolnáig. Innen a piros háromszög jelölés vezet a sziklákhoz, ahonnan továbbhaladhatunk felfelé a Prédikálószék irányába. Anyaguk vulkanikus eredetű, andezit. Mintegy 12 millió évvel ezelőtti vulkanikus működés eredményeként jöttek létre.
A meglehetősen omladékos és kies helyen lévő sziklaalakzatokat főleg a XX. század elején látogatták a magyar hegymászók, mint mászóiskolát.
A Vadálló-kövek, amely vulkáni törmelékes kőzetből, azaz agglomerátumból áll, jól példázza a Visegrádi-hegység földtani felépítésének sajátosságait.
A Prédikálószék és a Vadálló-kövek a Duna-Ipoly Nemzeti Park fokozottan védett része, a Bioszféra Rezervátum magterülete. A sziklagyepeken számos ritka növényfaj él, ezért virágokat ne szedjünk és a kijelölt turistaútról ne térjünk le.
Vadálló-kövek különleges alakú sziklái: Nagytuskó, Széles-torony, Bunkó, Függőkő, Felkiáltó jel, és az Árpád trónja.
Vadálló-kő barlangja
A kőfülke a Vadálló-kövek felülről harmadik sziklatornyának nyugati oldalán található. A gerincen lefelé haladva a tornyot alulról megkerülve a nyugati oldalon, a torony falában körülbelül 3 méter magasságban meglátjuk a barlangot. Bejárata a Rám-hegyre, Dobogó-kőre néz.
A barlang kimállásos eredetű.
Az üreget Gönczöl Imréék fedezték fel és írták le, illetve feltérképezték. FIR feldolgozását Dr. Szentes György készítette el.
Szélessége a bal oldali alacsony nyúlvánnyal 5,9 méter, maga a fülke 4,4 méter széles. Magassága 3 méter, hossza 2,6 méter. A fülke belsejében, a hátsó fal előtt egy 10 éves csertölgy él, növekedése során követte a fülke ívelt főtéjét. A fülke falát sok moha, fodorka, és néhány édesgyökerű páfrány díszíti. A fülke alatti párkányon egy fiatal virágos kőris él.
Kemény kihívás volt Dömös felől, de megérte a fáradtságot! Nagyon szép helyet választottál neki, köszönöm a rejtést!
A láda erősen javításra szorul, 2 füle letörve sajnos. [Geoládák v3.12.10]
Megtaláltuk. Köszönjük a lehetőséget.
[g:hu+ 2.9.12]
A GCJaro csalt ma a környékre minket is. Dömösön a templom mellett parkoltunk. A GCPV01 rejtekéig könnyű kis sétával jutottunk. A rejtést kerestük miközben befutott Csaba & családja. Innentől együtt mentünk fel a Prédikálószékig, útközben ezt a ládát is megtaláltuk.
A ládatető egyik füle hiányzik és egy másik is már félig törött. A doboz belseje egyelőre száraz.
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (1019 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.