-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
kisgyerekkel is megközelíthető
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
-
GPS nélkül is érdemes megkeresni
-
a látnivalóért fizetni kell
Fa odvában, földtől kb. 40-50cm magasságban. Kérlek rakd vissza rendesen.
Köszönö Fitti80-nak a ládagyógyítást! 2024.11.09
Azért ne csak a követ keresd meg, hanem menj ki a "fűre" és nézz körül!
A Visegrádi-hegységben található ez a pont, a Maróti-hegyek részen.
Nevével ellentétben nem fehérek a sziklák, hanem szürkék, mert vulkánikus kőzetről van szó!
Javasolt jelzések:

, majd

!
Talán Pilisszentlélek felől (Esztergom-Dobogókő közti útról lehet letérni itt:
N 47° 43,908' E 18° 49,746' [GCFszi+leágazás]) a legjobb megközelíteni. Parkolni itt érdemes:
N 47° 43,714' E 18° 50,534' [GCFszi+parkoló]. A faluból a

jelzés vezet fel a hegyre ( útközben a pálos kolostor romjai ), majd a piros összefut a

jellel, és egy darabig együtt mennek. Visszafordulva szép kilátás nyílik a falut ölelő katlanra és a
Fekete-kő-re. Egy kicsit meredekebb rész után a piros jobbra (
Hirsch-orom felé), a zöld pedig egyenest megy tovább.
Te a
jelzésen maradj!
Kényelmes, nagyjából szintben futó úton kell menni, majd egy jobbkanyarnál ( ahol a műszer is mutatja) érdemes egyenesen egy pici ösvényre váltani, ami kivisz a kb. 100 méterre található kilátóhelyre. Az ösvényen még megtalálható az egykori Z háromszög jelzés. Engem a hely kissé emlékeztet a Nagy-Mánára, legalábbis a füves rész!
A gyerekekre nagyon vigyázzatok, mert a kilátás mellett 20-25 méter szabadesést is képes nyújtani a hely, magyarán szakadék van!!!
Kellemes sétálgatást!
snake