Tölgyfa csoportban fára erősített mesterséges rejtekben kb. 1,3 m magasan.
A ládába TravelBug helyezhető.
Könnyű láda oda-vissza 3 km sétával. A falu szélétől kövesd a P+-t.
A Velencei-hegység érdekes alakzatai az ingókövek, amiket régen gyapjúzsákoknak is hívtak. Ezeket szeretném megmutatni.
Megközelítés:
A javasolt kiindulási pont Pákozd. A főútról Piedone kocsmájánál kell bekanyarodni északnak. N 47° 13,135' E 18° 32,924' [GCIngo+Piedone kocsmája] Mi a falu szélén N 47° 13,395' E 18° 32,834' [GCIngo+parkoló] hagytuk az autót, de aki nem sajnálja a futóművet és a fényezést, az se menjen tovább. A falu szélétől a -t kell követni. A rejtekhely egy tölgyfa csoportban fára van felerősítve.
Régmúlt:
A Velencei-hegység egyik legrégibb hegységünk. A 300 millió éves, erősen lepusztult röghegységet többnyire gránit alkotja, ez az anyaga az ingóköveknek is. Az évmilliók (év-százmilliók) tektonikus mozgásai során repedések, töredezések keletkeztek a kőben. A szél és csapadék idővel kimosta a mállott anyagot a kőtömbök közül, az éleket pedig lekerekítette. Így keletkeztek a most látható bizarr alakzatok.
Közelmúlt:
A környék egykor szovjet katonai terület volt. A laktanya (Nadap és Lovasberény közti útról balra) most az egyik minisztérium Oktatási Központja. A szovjet katonák elmentek, de nem vittek mindent magukkal, a Pogánykőn cirill betűs felirat hirdeti emléküket, a Kockától nem messze pedig kézigránátra akadt az egyik kesser. (Ennek a tűzszerészek viselték gondját.)
Ha már eddig eljutottál érdemes megnézni az összes ingókövet, főleg a Pandúr sziklát. Innen indul egy multi láda is: GCing2
A Gránit tanösvény pedig elvezet pár rejtettebb ingókőhöz is.
Élményekben gazdag kirándulást kívánok,
szikizso
Ládatörténet
2025.04.11.: A régi szétesett rejteket újra cseréltem és tettem új jegyzet füzetet.
2021.08.06.: Az eltűnt ládát új helyen pótoltam, a jelszó is változott.
2021.04.09.: Ládakarbantartás, a majdnem betelt füzetet cseréltem újra
2020.07.17.: A ládát új helyen és új rejtekben pótoltam, újra kereshető
2020.03.15.: A láda Mizo6869 játékostársak jóvoltából - amit ezúton is köszönök - meggyógyult, újra kereshető.
2020.03.02.: A ládát adoptáltam - szikizso, köszönet Fruzsának az eddigi gondoskodásért.
2020.03.02.: A láda több mint négy hónapja beteg volt, a ládagazda már nem aktív (vagy nem látszik javítási szándék), a ládaoldal nincs aktualizálva, ezért adoptálhatóvá teszem. [Admin(kectam)]
2019.04.13.: Az eredeti rejtő már nem aktív, így az elveszett ládát Párduc50 kessertársunk pótolta, én pedig a ládaoldalt raktam rendbe. [Admin(Fazék)]
Második állomás a Bella-tó után! A láda megtalálására nem fektettünk sok energiát, ott van ahol írták😃 Nagyon szépen köszönjük a bemutatást, jó kis hely ez😃 Szilvi, Edina és Szaddám az amstaffkutyus
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.12.10]
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (2287 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide. Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amit bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.