A láda nem fokozottan védett területen található, így a láda időbeli korlátozás nélkül kereshető.
Kb. 20x20x10 cm-es konyhai doboz. Megközelíthető: Mátraházáról K Kékestető felé, majd balra S+ (könnyű), kb. 1,5 km; Kékestetőről K Mátraháza felé, majd jobbra S+ (könnyű), kb. 1,5 km; Honvéd üdülőtől S, majd S+ (nehéz), kb. 1,8 km.
Egy hosszú túra: Kékestetőről K Sirok felé, majd balra K+ és végül ismét balra S+ (nehéz), kb. 5,5 km.
Sirok felől K, majd jobbra a K+ és innen balra a S+. TB tehető bele. Bővebb segítség a leírás végén.
A ládába TravelBug helyezhető.
2021.04.04-én karbantartás keretében kicseréltem a törött dobozt, illetve tettem be egy pót logfüzetet. Kérem, hogy a visszarejtésnél figyeljetek, hogy a takaró kő NE a dobozra, hanem a fészek körüli kövekre nehezedjen! Köszönöm!
Az egykori magyar síálmok még álló emléke. (A cache beleillik a GCKeTe-Kékestető, illetve a GCMDEL - Mátra déli bércein ládák felkutatásának túrájába.)
Az 1930-as évek elején épült sáncnál rengeteg síugró bajnokságot szerveztek, hiszen a két világháború között hazánkban népszerűnek számított ez a szám, ahogy a háború után is az maradt.
A mátrai síugró bajnokságok népszerűnek számítottak, ennek ellenére nem egyszer fordult elő olyan, hogy a verseny megrendezése előtt alig volt hó a sáncnál. Egy visszaemlékezés szerint a közelben edzőtáborozó, más sportágat űző versenyzők, de még a szurkolók is besegítettek a hóhordásba. Ki vödörrel, ki kosárral hordta a havat, de volt olyan is, hogy a Kékestetőről kamionnal hozták a havat, így végül meg lehetett rendezni a bajnokságot.
A sánc 90 méteres volt, ahol már a lecsúszás magasságát is állítani lehetett a beülő szerkezettel, ezzel szabályozva az asztalnál elért végsebességet, a nagyobb vagy kisebb, de mindenképpen biztonságos 60-80 méteres ugrásokhoz.
A Mátraházi pálya hivatalos sáncrekordja 86,5 méter, amit Gellér László ért el 1972-ben.
1959. január 11-én nemzetközi síugró versenyt rendeztek Mátraházán. A rossz hóviszonyok miatt a versenyzők, az éppen ott táborozó vízilabda-válogatott segítségével hordták a havat a sáncra. Egy újságíró tudósított az előző napi edzésről, hogy a Honvéd legjobb síugrója, Dózsa Tibor a január 8.-i, csütörtöki edzésen megsérült és ez sporttársait lelkileg nagyon megviseli. A hétfői számban a versenyről szóló beszámoló olvasható, valamint egy tőmondatban Dózsa Tibor állapotáról szóló egyre rosszabb hírekről számolnak be. A teljes évfolyamot átlapozva sem találtunk további információt.
Dózsa Tibor néhány hónappal később az Amerikai úti klinikán elhunyt. Óbudán helyezték örök nyugalomra, Kárpáti Rudolf többszörös olimpiai bajnok búcsúztatta.
Forrás: Szellemvarosok.blog.hu
Itt egy remek videót is láthattok a sáncról. http://kovacsics.hu/siugras.html
damageinc által fellelt néhány információt itt olvashatjátok: Wikipedia nol.hu Az Index cikke 2020.júliusából
Segítség a láda megtalálásához (a szöveg kijelöléskor jelenik meg) A láda helyének behatárolásához mássz fel a torony lábához. Fordulj háttal az ugró sáncnak, az előtted emelkedő hegyoldal jelenti a 12 órát. A láda kb. 10 óra irányban található 20-30 m-re (távolság becsült), a torony lábához képest eggyel magasabb terepszinten, egy fa tövéhez rejtve.
Állapot: kereshető
3 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megtaláltam HRezi, HZsombor, HZoltan és EnnAdrii társaságában, köszönöm a rejtést!
Ma volt időm a GCMM10 ládát kihelyezni, ennek kapcsán tettünk egy kis körtúrát a Mátra ezen részén. Érdekes volt látni ezt a monumentális építményt a fák rejtekében. A lépcsősor megmászása igencsak szuszogtatós.