Előzmények
| hozzászólásai | válasz erre | 2010.01.29 21:05:55 (46222) |
Mindegy hányszor járod be és hány készülékkel, az általános rajzolói magatartás szerint csak akkor nem egy track-ről van szó, ha tényleg különböző időpontokban történt a bejárás. Tehát mondjuk minimum fél nap különbséggel. Lásd a légköri viszonyokat, amik mindegyik készülékedre hatnak, s ahogy zayd írta ma, nem mindig változik 5 percenként.
Ha tényleg különböző napokon jártad be, vagy bár egy napon, de reggel és este, akkor javaslatom szerint két adatlapon töltsd fel, mert én pl. a trackeknél az adatlapok sorszáma alapján döntöm el rajzolás közben, hogy egy bejárás vagy több.
A szaggatott vonal nem értem, hogy hogyan jön ide, mert ahogy írtad, az az út típusától függ.[ előzmény: (46219) diego, 2010.01.29 20:53:43] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2010.01.29 20:53:43 (46219) |
viszont akkor meg nem egészen értem: Amit nyáron trackeltem kiskörén út. szaggatott vonallal van a térképen jelölve, viszont ha fölé viszem a kurzort akkor 1pont jelenik meg. Pedig azt 2 cuccal oda-vissza trekkeltem le. [ előzmény: (46216) zayd, 2010.01.29 20:35:16] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2010.01.29 20:35:16 (46216) |
A ..-os út nem 2 track alapján készült, hanem 0 alapján vagyis besaccolta valaki, mert tudja, hogy az adott helyen út van. A 2 track alapján készült utak nem különböztethetők meg Mapsourceban.[ előzmény: (46214) diego, 2010.01.29 20:12:14] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2010.01.29 20:12:14 (46214) |
igen egyszerre kell feltölteni. ezért írtam, hogy kijelölöd mapszószban mind a két térképet és úgy töltöd fel. a térképbeállításnál a kütyün, pedig engedélyezed mindkettőt.
A névtelen út azt jelenti, hogy névtelen. Pl. földút, vagy ami le lett trackelve de a nevét nem írták bele a feltöltésbe, tehát a rajzoló nem tudta mi a neve az utcának. Ami 1 pont az azt jelenti, hogy még csak 1 darab track alapján készült. Ez fog változni a későbbiekben, ha más is letrackeli azt az utat, akkor lesz .. és ha már legalább 3 track van arról az útról akkor lesz besorolva.
...... csapás
_ _ _ _ ösvény[ előzmény: (46212) Mathau, 2010.01.29 20:01:10] |
|
erchegyia | hozzászólásai | válasz erre | 2010.01.29 20:00:39 (46211) |
csak az kerül fel, amit utoljára töltesz. Ha egyszerre akarod mindkettőt, akkor _egyszerre_ kell feltölteni[ előzmény: (46210) Mathau, 2010.01.29 19:57:16] |
|
Mathau | hozzászólásai | válasz erre | 2010.01.29 19:57:16 (46210) |
Nos haladtam. A tuhu fent van ez fajin. A másik nem. Először felraktam úgy ahogy mondtad akkor csak a open maps került fel. Utána ráraktam fel a tuhut. A térképek menüben opcióknál csak a tuhu látszik. Mit rontok el?
Nomeg ha már elkezdtem akkor elárulhatnád a . és a névtelen út jelentését:)[ előzmény: (46209) Mathau, 2010.01.29 19:48:42] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2010.01.29 19:37:44 (46206) |
innen: http://www.openmaps.eu/downloads/central_europe letöltöd ezt: Central Europe Hiking TrailMarks Garmin 1 MB
Ezek a túristajelzések. Mapszószban külön térképterméknek jelenik meg. Kijelölöd a tuhut, átváltasz erre kijelölöd az országot és együtt feltöltöd őket a kütyüre. Majd a térképeknél mindkettőt engedélyezed. Ne agódj a jelzések réteg nem fog kitakarni semmit.[ előzmény: (46204) Mathau, 2010.01.29 19:27:50] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2010.01.29 19:26:30 (46202) |
betűvel kiírja a turistajelzéseket, az utcaneveket is kiírja, vagy azt, hogy földút. Én még rádobtam az openmaps-ról egy réteget és így a betű mellett turistajelzéssel is megjelennek az utak.[ előzmény: (46200) diego, 2010.01.29 19:21:01] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2010.01.29 19:21:01 (46200) |
én a 49,6 megás turistautak nevű verziót használom. A legfelsőből a telepítőset.[ előzmény: (46199) Mathau, 2010.01.29 19:03:36] |
|
Mathau | hozzászólásai | válasz erre | 2010.01.29 19:03:36 (46199) |
Melyik verziót?
Ezt töltöttem le Turistautak: felületek+szintvonalak a 71megás file telepítőt és mapszószban raktam rá.[ előzmény: (46198) diego, 2010.01.29 18:59:25] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2010.01.29 18:59:25 (46198) |
melyik verziót használod a tuhu-ból? nekem a turistautak van meg azon elérhető ez a funkció.[ előzmény: (46197) Mathau, 2010.01.29 18:41:51] |
|
Mathau | hozzászólásai | válasz erre | 2010.01.29 18:41:51 (46197) |
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy, hogy lehetne azt megoldani, hogy a tuhu kiírja az utak nevét ha ráviszem a kurzort. Régebben volt ilyen, ha jól emlékszem. p+ meg névtelen út meg ilyenek-et írt ki. Most ha felrakom a tuhu-t olyan mintha a szintvonalak felsőbb rétegben lennének, és rá sem tudom vinni a kurzort az útra mert felette vannak a szintek. Remélem érthető. Egyébként coloradot használok.
Valaki esetleg tud segíteni? |
|
|
|