Előzmények

vincovahozzászólásai | válasz erre | 2011.10.25 19:07:00 (59697)
Már megvettem egy HP hx 4700-at egy külső vevővel, kiegészítőkkel, 12 ezerért. Kaptam hozzá adatkábelt, SD kártyát, tokot, stb. is. Első "GPS"-nek jó lesz, egyéb dogokban is talán hasznát veszem majd, hiszen kisszámítógép is egyben, tehát előnyei is vannak. A akksi is bírja legalább 4 órán át a folyamatos navigálást úgy, hogy marad 10-20 % tartalék. (Majd nem lesz mindig bekapcsolva.)
Garminokat nagyon kevesen árulnak (PDA-khoz képest), és nem találtam olyat, ami megfelelt volna. Szóval most még úgy tűnik, ritkán fogom majd használni a GPS-t, és így - pláne hogy első GPS-, sajnáltam volna 25 ezret, vagy még többet kiadni érte. Most a célom az volt, hogy lássam hogyan navigálnak ezek a ketyerék.
Különben a Garminok esetében a jó esetben 25-30 ezres árhoz hozzájött volna még a tölthető elemek+azok töltőinek ára, az adatkábel ára ill. mindezek beszerzése, szóval 30-35 ezer alatt nemigen úsztam volna meg.
Van a PDA-hoz egy bélelt, nyakba akasztható szemüvegtokom, abban elfér. Kemény terepre, szélsőséges időjárási körülmények közé egyelőre nem szándékozok menni. Jó volna, ha ütésálló lenne és jobb lenne a fogása, de nekem így is megteszi.
Ha majd gyakrabban fogom használni, válthatok Garminra. :)

[előzmény: (59671) magpet, 2011.10.24 10:10:04]

magpethozzászólásai | válasz erre | 2011.10.24 10:10:04 (59671)
A magam részéről félve feltennék egy kérdést: biztos, hogy a 4700-as vonalat akarod erőltetni? Bár ez volt a HP utolsó rendes PDA-ja (magam is sokáig használtam), terepre nagyjából minden értelmes szempont alapján alkalmatlan. Rengeteg kellemetlenségtől kímélheted meg magad, ha akár használtan, 25-30eFt-tól kezdődően bármilyen térképes "igazi" GPS-t beszerzel.
Ez csak egy vélemény, maximális jó szándékkal, remélem nem bántottalak meg vele!
[előzmény: (59668) vincova, 2011.10.23 23:42:11]

vincovahozzászólásai | válasz erre | 2011.10.23 23:42:11 (59668)
Sziasztok!

Köszönöm a korábbi válaszokat. Elnézést ha olyan kérdéseket teszek fel, ami már itt sokszor ki lett tárgyalva.
- HP hx4700 PDA-ra melyik nav. programot ajánlanátok túrázáshoz (verziószám is érdekel)?
- És pontosan honnan ajánlanátok a térképek letöltését?
- Garmin MapSource progit PDA-ra fel lehet telepíteni?


Próbálkoztam progikkal és térképekkel és vannak kisebb-nagyobb problémák:

Russa (verzió: 1.1 (alverzió: 28.15)) programhoz letöltöttem a térképeket (innen: http://turistautak.hu/russa.php), de meglehet én csináltam valamit rosszul, mivel csak légvonalban hajlandó tervezni, és a úti csomópontokból hiányoznak azok a kis színes jelölők (nem tudom mi a pontos neve), pedig azt hiszem, követtem a „Russa enciklopédiá”-ban leírtakat.
Ha pedig más térképeket konvertáltam „rus” kiterjesztésűre, az ugye minőségvesztéssel jár és habár a csomópontok meglettek ugyan, de úgy is csak légvonalban volt hajlandó tervezni a Russa.

Navitel 3.2.6-ot letöltöttem és az itt található "ntm" kiterjesztésű térképfájlokat nem tudta betölteni.

A peter68.com oldalról töltöttem le a progihoz (3.2.6) való térképeket (nm2 kiterjesztésűeket), de az indexelésnél rendre lefagyott a Navitel. Végül csupán egyetlen 4-5 megás térképfájlt próbáltam betölteni, de annál is lefagyott, pedig szerintem volt elegendő memória.

Nem akarok tovább kísérletezgetni, várnám a tuti tippet. :)

Előre is megköszönöm, ha tudtok hasznos információval szolgálni.



Bejelentkezés név:  jelszó:   [regisztráció]