Előzmények
katanati | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.27 23:19:34 (72390) |
Elkezdi a telepítést, felépíti a térképkészletet de a végén mindig azt írja, hogy nem sikerült...! Így még sose tudtam térképet telepíteni. Bármelyiket is telepítem a gépre amit innen letöltök. Viszont a módszerem amit írtam élesben is tökéletesen működött magától újra tervezett és mindent tökéletesen csinált az út folyamán. Lehet, hogy a GPS-el van a gond, hogy a mainstall nem műxik? Van a mapilnstallnak értelems logja, hátha abban benne van a konkrét hiba és nam csak a "Nem sikerült" bejegyzés. Nagyon kényelmes lenne ha a Mapinstall működne...[ előzmény: (72373) Access Denied, 2014.10.23 18:46:21] |
|
Access Denied | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.23 18:46:21 (72373) |
Ha rányomsz a BaseCamp-ben a "Térképek-Térképek telepítésére" menüpontra, akkor megnyílik a MapInstall segédprogram és azzal át tudod elég alaposan paraméterezve küldeni a térképeket a Garminodra.[ előzmény: (72371) katanati, 2014.10.23 13:13:21] |
|
katanati | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.23 13:13:21 (72371) |
Közben leesett, hogy a BaseCamp-ben készítesz track-et és abból útvonalat ez se rossz.
Ami viszont bejött az a következő. Lehet, hogy én vagyok láma de a BC nem viszi át a térképeket bárhogy próblom!!:-( A MS átviszi, de a GPS-en nem jól jelenik meg azért az alábbi barkácsolás lett eredményes. Így már a tervezések is valójában franó útvonalként jelenik meg és használjaa GPS (Etrex 20).
1, Kikeresed a turistautak-utak-feluletek-szintvonalak ZIP fáljból és
átmásolod a MicroSD kártya gyökerébe az összes IMG-t amelyiknek a térképét
akarod használni. Ez szerepel a a fájl első sorában: Budai-hegység,
Börzsöny, Pilis és Visegrádi-hegység és Gödöllői-dombság. Automatikusan engedélyezni fogja a használatukat a GPS.
2, Tervezel egy útvonalat a BaseCamp-ben amit átmásolsz a GPS-re.
3, A GPS-ben beállítod az útvonalat, majd újraszámoltatod és ekkor lesz jó.
Ennyire jutottam. Csak azt nem értem miért nem megy ez az egész úgy ahogy egy rendes gyártótól elvárható lenne...[ előzmény: (72319) yoggi, 2014.10.18 19:00:15] |
|
katanati | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.18 18:03:35 (72316) |
Ettől tartottam:-( Ez se gond, ha értem az algoritmust, hogy mit mivel és mikor, 1 szóval maradjak mesterségesen track-ból generált útvonalnál, vagy akár magát a track-et is használhatom. Nem szép megoldás és nem értem miért nem működik... Ha valaki segít eligazodni, akkor én is szívesen segítek olyan térképek vagy metódusok létrehozásában amik megfelenek az elvárásoknak.[ előzmény: (72315) yoggi, 2014.10.18 16:37:22] |
|
yoggi | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.18 16:37:22 (72315) |
Kicsit belemélyedsz majd a GARMIN lelkivilágába, rájössz, hogy a PC-s és a GPS-es útvonaltervezés különböző algoritmussal müködik, ha csak az útpontokat töltöd át, a GPS "önálló" életre kel, és a saját algoritmusa alapján kezd el tervezni. Ezt sosem fogod tudni kiküszöbölni, ha mindkét eszközt használod. Vagy csak GPS-en tervezel, vagy tracket teszel fel, vagy okosan választod az útpontokat, azaz, ahova el akarsz jutni, oda mindenképpen teszel útpontot. [ előzmény: (72314) katanati, 2014.10.18 16:01:08] |
|
katanati | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.18 16:01:08 (72314) |
Azt már próbáltam, hogy nyomvonalat tölök fel útvonalként és az helyesen működött, de egy ilyen cucctól mint a Garmin ennél azért többet várnék. Momentán elvárható lenne a normális útvonaltervezés, vagy csak én szenvedek infó hiányban, hogy mit mivel kellene csinálnom...? A GPS-be történő térképfeltöltés sem sétagalopp, mert a rengeteg próbálokzásból már nem is tudom, hogy melyik működött... A sendmap biztosan nem, a BaseCamp feltötője se, ha jól emlékszem akkor EXE-vel lett feltöltve. Ha előről kezdek mindent az se gond, csak egy átlátható rendszert szeretnék használni ahol nem kell kakast áldozni.
[ előzmény: (72313) yoggi, 2014.10.18 15:45:00] |
|
yoggi | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.18 15:45:00 (72313) |
Wingdb a te barátod, mentsd le a Basecamp-ban tervezett útvonaladat gdb formátumban( ha az nem tud ilyet, akkor mapsource) és azt konvertáld át trackké, majd a tracket töltsd fel a GPS--re, az biztos arra megy, amerre szeretnéd. [ előzmény: (72312) katanati, 2014.10.18 15:34:55] |
|
katanati | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.18 15:34:55 (72312) |
Sziasztok! Van egy Garmin Etrex 20-as GPS-em. Az a bajom vele, hogy feltöltöm innen a térképeket és ha a BaseCamp-ben szerkesztem meg az útvonalat akkor három eshetőséggel találkozom.
1, Minden rendben a GPS is útra illesztve mutaja a tervezett útvonalat. (Ez fordul elé legkevésbé.)
2, Az útvonalnak csak egy részét mutatja útra illesztve a többit az útpontokat légvonalban összekötve mutatja.
3, Csak a légvonalban összekötött útpontokat mutatja mint útvonal...
A GPS-en belül úgy látom helyesen tervezi az útvobnalat.
Windows 8.1-el használom a BaseCamp 4.3.5-öt.
Már nem is tudom melyik térkép lett feltöltve és hova, mert már annyit próbáltam.
Előre is köszönöm a válaszokat;-) |
|
|
|