Előzmények
yoggi | hozzászólásai | válasz erre | 2006.05.24 22:12:59 (7872) |
Aha ,szoktam a tu.hu-n is nézelődni :) ,köszi ez se rossz ötlet ,kipróbálom ,autós ,kerékpáros tracket már néztem ,az érdekes oda-vissza véletlenül sem fedi egymást ,de sztem ebbe belejátszik az is hogy elégge betakarok a GPS -nek a testemmel (bicajon) , szóval a fej fölött az gondolom nem árt :)) [ előzmény: (7868) Trackman, 2006.05.24 22:08:45] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.05.24 22:08:45 (7868) |
Te valszeg a gc.hu-n fórumozol, én meg tu.hu-n... :-D
Szóval az, hogy egy pillanatban pontos koordinátád van, az kevés (nekem :), ráadásul gondoljunk mondjuk hegyvidéki körülményekre, ahol 3-4 holdat látsz csak.
Mindenféle pontosan ismert koordináta nélkül is jól alkalmazható módszer - szerintem -, hogy 1mp-re állítod a track rögzítést, majd kiválasztasz egy "vonalat", mondjuk a járdát a ház előtt, és sétálsz rajta oda-vissza 100m-t. Mindezt megismétled jó/rossz holdálláskor is, egnossal/anélkül, esetleg emeletes házak között (is), hogy legyen árnyékolás, stb,stb.
Aztán a csíkokat megnézed, mennyire vannak egymáson, mennyire egyenesek, a megfordulásnál rajzolt-e V vagy O betűt, stb. Máris képed van arról, hogy mi a helyzet, anélkül hogy 100m-nél messzebbre mennél otthonról.[ előzmény: (7862) yoggi, 2006.05.24 22:01:08] |
|
yoggi | hozzászólásai | válasz erre | 2006.05.24 22:01:08 (7862) |
Ok ,ezeket meg is találom helyileg , a kérdés hogy a pontos koordinátát azt csak fizetős módban kapom meg ? Merthogy a pontosság milyenségéhez ez is kéne . [ előzmény: (7859) greywolf, 2006.05.24 21:49:10] |
|
greywolf | hozzászólásai | válasz erre | 2006.05.24 21:49:10 (7859) |
http://www.sgo.fomi.hu/images/bigmap.gif Országos GPS Hálózat pontjainak adatbázisa
Az adatbázis az országos GPS hálózat pontjait tartalmazza. Az adatbáziskezelő program egy térkép segítségével segíti a felhasználókat az igényelt pontok kiválasztásában. Ha a kiválasztás megtörtént, lekérhető az adott pontok pontleírása, amely tartalmazza: a pont GPS és EOV és régi rendszerbeli koordinátáit, a pont nevét, állandósítását, megközelítési leírását és megközelítési térképét.A pontok GPS koordinátáinak hibája nem haladja meg a 2 cm-t.[ előzmény: (7856) yoggi, 2006.05.24 21:42:41] |
|
yoggi | hozzászólásai | válasz erre | 2006.05.24 21:42:41 (7856) |
Baja környékén tud valaki pontosan bemért pontot ,ahol esetleg lehet tesztelni a pontosságot ?, 30-40 km nem akadály ,de ennél messzebb nem mennék el . |
|
|
|