Előzmények

FeketeBodzákhozzászólásai | válasz erre | 2007.01.09 12:22:11 (4211)
Kedves Kumin! Korábban írtunk neked levelet, de nem sikerült a kapcsolatfelvétel. Mivel ezek szerint a fórumot olvasod, engedd meg, hogy itt forduljak hozzád (a dolog a több ládászt is érinti, nem magánügy). A European IMC No. 1 P-H-Balaton (GCIMCP) ládádban jóideje nincs hint list, ami - elvben - igencsak megkeseríti a másodlagos láda megkeresését. Az ez ügyben Neked küldött levelekre nem reagáltlál ill. a megadott e-mailcímhez tartozó postafiók betelt. Pótolni kellene a listát! Nekünk már nem kell, de a többi ládász ne szívjon. A Koloska völgy (GCkovo) ládád lyukas, repedt, amire szintén jóideje figyelmeztetnek a logok. Egyébként ez a láda védett területre esik, de a ládaoldal szerint nem szükséges engedély. A Buda Svájca (új) (GCBuSv) ládád is elég lepukkadt, bár a kötelező minimumot teljesíti (ottjártunkkor volt doboz és logbook). Viszont fokozottan védett (!), a taposást rosszul tűrő sziklagyepben van elrejtve. A kőhajításnyira lévő szomszéd láda felé szép ösvény kezd kialakuni. Valamit tenni kellene. Amúgy is nagy itt a ládasűrűség, majd minden kő alatt van egy láda. Persze más féle természetkárosítás is van bőven, de a sziklagyepeket legalább nekünk kímélni kellene, ha a láda környezete eddig megúszta a motorosokat, downhilleseket és a több vandált.
[előzmény: (4170) kumin, 2007.01.08 10:24:30]

kuminhozzászólásai | válasz erre | 2007.01.08 10:24:30 (4170)
A .com-os első megjelenésről szóló vitához: amennyiben a .hu-t ismerő, magyarul beszélő játékos a mi oldalunkon sikeresen alkalmazott szűrés (moderáció) tudatos elkerülésére teszi ki előbb a .com-ra a ládáját, azt nyilván nehéz jóhiszemű tévedésnek felfogni, ezért az ilyen hozzáállást saját döntéseinkkel (a moderációval) - jellemző módon - nem bárorítjuk. Ehhez azonban a körülmények mérlegelése szükséges, ahogy a moderátorok - saját személyes véleményüket is érvényesítve - más szempontokat is mérlegelni szoktak. A moderátorok testületet alkotnak, ha ebben a testületben többségbe kerülnek azok, akik rosszhiszeműnek ítélik, a .hu szűrőjének megkerülését, akkor el fogják utasítani az ilyen ládabejelentéseket.
Szeretném ismét megerősíteni: a magyar ládabejelentések szűrése, és a ládák életének, "egészségének" utólagos figyelése is rendkívüli értéket ad a hazai geoláda-adatbázisnak. Ennek a hozzáadott értéknek a megteremtésében többünk sok munkája benne van. Szívesen csináljunk, és büszkék vagyunk az eredményekre. Aki külföldön már a sokadik ócska, vagy nem létező ládát próbálta előkeresni, az tudja értékelni a .hu adatbázisának igényességét.

Bejelentkezés név:  jelszó:   [regisztráció]