Összesen: 30 db hozzászólás
prisoft | hozzászólásai | OFF | válasz erre | 2010.05.11 13:25:04 (17049) |
Sziasztok! Google Earth-ben szeretnék egy távoli átnézeti térképet nyomtatni a ládákról, de amint eltávolodok kb. 9 km magasságba, elrejti a helyjelzőket. Hogyan lehet beállítani, hogy mekkora magasságból látszódjon egy leszúrt gombostű?
Előre is köszönöm! |
|
prisoft | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2008.07.24 10:47:18 (35525) |
Sziasztok!
Ismerkednék a geocachin.com oldallal, és nem tudom megjeleníteni a ládák koordinátáit. Csak ezt írja ki mindegyiknél: N/S ? ??.??? W/E ??? ??.???
Tudnátok segíteni? |
|
prisoft | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2008.02.26 21:14:37 (26551) |
Sziasztok!
Létezik az, hogy a PDA megfelelő antennával felvértezve halradarként funkcionálhat, vagy csak az én fantáziám szüleménye? |
|
prisoft | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.08.12 22:28:20 (19010) |
Na ez a beszéd!! :)
Nem volt szájbarágós, ez kellett nekem! Az első 4 pont oké volt, csak nem a legördülő menüből nyitottam, hanem fájl megnyitással.
Nagyon köszönöm a segítséget! Mostmár csak... hogy is konvertálom át russa alá?
Talán mentés mps-be és gpsbabel?
[ előzmény: (19008) pgyp, 2007.08.12 22:05:00] |
|
prisoft | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.08.12 21:39:32 (19003) |
Frissítettem a MS-t. Mostmár 6.12.4 verzió van fent, mégsem ismeri az img kiterjesztést :(
GDB, MPS, GPX és LOC fájlokat ismer. Mit bénázok el?[ előzmény: (19001) Szab, 2007.08.12 19:59:04] |
|
prisoft | hozzászólásai | Geoláda-élet | válasz erre | 2007.04.22 12:15:43 (5375) |
Nem sürgetésképpen, de mikortól lesznek kereshetők az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság által engedélyezett ládák? Június közepén megyek a Zemplénbe... :)
|
|
prisoft | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2007.04.20 20:03:49 (1470) |
Igen, 21401.
A réginek viszont nem tudom hogyan lehet megállapítani az ID-jét. Mint ahogyan az N46°40.897' E21°05.668' koordinátákon lévő SZTK számát sem. Ezt is töröljétek légyszi mert már régen nem létezik :)
Köszi[ előzmény: (1468) johann g (Lud), 2007.04.20 11:17:38] |
|
prisoft | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2007.04.19 23:34:57 (1466) |
N46°40.783' E21°05.873' koordináták alatt lévő posta megszűnt, helyette feltettem az újat: N46°40.680' E21°05.835'
Köszi![ előzmény: (1465) kepenu, 2007.04.19 21:29:31] |
|
prisoft | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2007.04.19 21:12:50 (1464) |
Hogyan lehet megváltoztatni egy saját poi ikonját? Pl.: posta épülethez boríték-ikont rendelni?
Más: egy megszűnt postaépületet hogyan tudok letörölni a tuhu-s térképről, ha az nem szerepel a poik között, de a térképen mégis szerepel?
|
|
prisoft | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.04.12 23:00:02 (16314) |
Köszönöm a válaszokat!
Útontartás mellett is pontosan rögzít, de a magassági adatokat nem exportálja gpx-be. NMEA-t pedig nem tudom hogyan lehet kinyerni belőle.
Megpróbálom beszerezni a DataLoggert.[ előzmény: (16310) SylverRat + Bogee, 2007.04.12 22:36:29] |
|
prisoft | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.04.12 21:26:03 (16302) |
Lőrincze csókoltassa! :)))
Inkább azt mondja meg nekem valaki, hogy ha gpsgate-et használok akkor tulajdonképpen tökmindegy hogy mivel rögzítem a tracket? Próbaképpen Russa-ban és IGO-ban is rögzítettem egyidejűleg, látszólag teljesen egyforma lett a kettő.
Az IGO magassági adatot nem rögzít? Nulla magasságú a track minden pontja. Autós trackelésnél ez elég nagy baj, akkor inkább Russa-val rögzítsek? Esetleg más programmal? |
|
prisoft | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.04.08 21:19:19 (16134) |
GPSGate-vel nekem is jó lett, de az IGO 2006 Plus időközönként elnémul a vezetés módban. Két-három előjelzést bemond, aztán csendben marad sokszor az út végéig, s csak az "újratervezés"-t hajlandó bemondani. Mi lehet a baj vele?[ előzmény: (16120) SylverRat + Bogee, 2007.04.08 14:51:04] |
|
prisoft | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.04.03 22:37:04 (15958) |
Mi lett a reset eredménye?
Nekem is villog a magasságérték és a HDOP :( Milyen hátránnyal jár ha mégsem resetelem?[ előzmény: (15739) SylverRat + Bogee, 2007.03.28 21:32:08] |
|
prisoft | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2007.03.24 22:59:57 (21049) |
Szarvas:
Az egész napos változékony időjárás ellenére ebéd után elindultunk Szarvasra. Útközben napsütés-borulás- felhőszakadás-derülés-megint napsütés. Szerencsére a vége napsütés volt, az egészet csak a bokáig érő pocsolyák próbálták elcsúfítani. Az Anna-ligeti bázisra érve gyors ismerkedés ÉvaSanKrival és ÖregTommal, regisztráció és indulás. Élvezetes, könnyen teljesíthető, többnyire drive-in túra volt. Valószínűleg a rossz időjárás miatt volt igen szerény a részvétel: 20. rajtszámmal indultunk és értünk célba. Mi voltunk a nap utolsó regisztrálói.
Az alacsony részvételi arány ellenére nagyon klassz délután volt, köszönjük a szervezőknek! Népszerűsítjük a játékot és jövőre már sokkal többen leszünk!
http://prisoft.uw.hu/Kincskereso_nap_Szarvas.kmz
(Google Earth program Places boxában kattints a Play Tour gombra:) |
|
prisoft | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2007.03.19 18:50:58 (20907) |
Szombaton menni szeretnék Szarvasra, de nem biztos hogy 9-re odaérek. Lemaradok valamiről, ha csak délben csatlakozok?
Más: a felhasználókat nem lehet lekérdezni megyénként, településenként vagy régiónként? Tudni szeretném ugyanis, hogy a megyéből hányan ládázunk. Van erre valami megoldás?[ előzmény: (20886) KiVi, 2007.03.18 21:59:14] |
|
prisoft | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2007.03.12 20:21:55 (20786) |
PDA-ra szeretném betölteni a trafipaxok koordinátáit IGO vagy Russa alá. Légyszi küldd el valami olyan formátumban, amit be lehet tölteni. Ha ez nem megoldható, akkor a koordinátáikat, és bepötyögöm. Köszönöm![ előzmény: (20772) magpet, 2007.03.11 17:00:42] |
|
|
|