Összesen: 2346 db hozzászólás
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2024.02.05 17:48:19 (79293) |
Azért 3+3 km kitérő az elég sok, nem csodálom, hogy aki erre festett, nem akart ennyit terelni.
Addig is marad a KRESZ, ami szerint kell közlekedni, ha az emberfia gyalogszerrel megy.
https://mrkresz.hu/blog/post/gyalogosokra-vonatkozo-kresz-szabalyok/
Nyilván ez nem egy ideális állapot, ha van vállalkozó, aki a terelést leegyezteti és engedélyezteti, akkor MTSZ pályázat keretében megvalósítható a dolog.
Nem tudom az SMTSZ-nél hol tart ez a dolog, de az is lehet megoldás, hogy építenek ki járdát és felüljárót :)[ előzmény: (79289) Hev, 2024.02.05 07:54:40] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2023.10.24 22:33:16 (79245) |
Ez is egy megoldás, ha windowsos az eszközöd!
A felmásolás, az viszont "kenyérpirítón" is megy :)
Tehát pl. kint vagy az erdőben, és csak egy mobiltelefon van nálad, és persze a térerő is veled van :)[ előzmény: (79244) CacheFinder, 2023.10.24 12:34:33] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2023.05.30 23:50:26 (79193) |
És benne van a pipa a MapSource-ban, hogy térkép feltöltésnél vegye figyelembe az útvonalszámítási adatokat?
Mert lehet véletlenül kivetted a pipát![ előzmény: (79192) Kincsvadászó Kalózok, 2023.05.30 09:43:05] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2023.04.17 23:22:47 (79157) |
Régi Garmin "betegség" ez, már a 60Cx sorozatban is ez volt.
Én ha lehet kb. 100 nap után lementem és törlöm a mért trackeket a kártyáról.
De amikor először megszívtam, akkor próbálgattam, hogy kb. 250 -ig bírja.
[ előzmény: (79155) gamandor, 2023.04.17 21:54:42] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2023.02.05 13:30:51 (79064) |
Na ezt nem csodálom, én is vettem egy 64SX-et és inkább a régi 60Cx-eket használom amíg működnek, pedig már törött az összes hátlapom...
Régen valahogy megbízhatóbban működtek ezek.[ előzmény: (79063) fehérkút, 2023.02.05 10:42:30] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2022.04.02 07:50:03 (78927) |
Amikor megvetted, akkor is ennyit tudott a készülék.
A kijelzőjét megnagyobbítani nem lehet, tehát sasszem kell hozzá.
Valamint a BirdsEye is csak viszonylag kis területet tud kezelni.
A kézi GPS-ek processzorai nem túl erősek, elég erőltetett funkció benne az ilyesmi, inkább csak érdekesség.
[ előzmény: (78924) Mathau, 2022.04.01 09:17:28] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2021.12.07 17:01:09 (78819) |
Gyanús, hogy esetleg túl sok pontból állhat!
Nézd meg, hány koordinátát tartalmaz, és Nézd meg a GPS leírását, hány pontot tud kezelni![ előzmény: (78817) H. Gábor, 2021.12.07 13:42:53] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2021.05.21 06:25:49 (78646) |
Én 64sx-et vettem a régi 60cx helyett, de már megbántam.
Állandóan darabolja a tracklogot 3000 pont után, és van amikor el is rontja a gpx fájlt, ami elég kínos, ha az ember pont felmérésre használja...[ előzmény: (78636) CATS, 2021.05.20 10:07:26] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2021.04.17 07:56:12 (78602) |
A választás szabadsága megvan, hogy milyen programot használsz :)
Én már kezdek rászokni, hogy olyan programokat használjak, amelyek önmagukban is szabadak.
Lehetőleg több plattformon is futtathatóak legyenek és lehetőleg a github-on, bele lehessen javítani a kódjába.
Persze nem én leszek az aki a kódba belejavít, mert nem értek hozzá, de keresek olyat, aki hajlandó megtenni.
pl.: https://github.com/osmandapp/OsmAnd
[ előzmény: (78600) gusty, 2021.04.16 17:01:20] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2021.04.14 08:05:57 (78597) |
Én az F-Droidos OsmAnd~ -ot használom, azon is simán megy
Android\data\net.osmand.plus\files könyvtárban.
Galaxy S8 9-es Android verzióval.[ előzmény: (78594) Eszti és Robi, 2021.04.13 23:25:27] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2021.04.08 15:03:14 (78577) |
A BaseCamp mind a tuhu mind az OSM esetében a domborzatmodellre vetíti rá a tervezett utat, és abból számolja a szintemelkedést.
Ez meredek hegyoldalba párhuzamos úton nagy hibákat tud okozni (pl. Gellérthegy oldalában a zöld sáv turistaút)
Mi az a konkrét helyszín, ahol neked jóval többet ír, és miből veszed, hogy mi a valós emelkedés?[ előzmény: (78575) koszta, 2021.04.07 17:21:36] |
|
|
|