Összesen: 12 db hozzászólás
Travis | hozzászólásai | válasz erre | 2018.05.02 20:35:56 (76877) |
sziasztok,
kb egy éve volt lehetőség osm tartalmú mapsforge "tuhu" térkép letöltésére.
a tuhu tartalmút, és a fentit is használom, nekem jól kiegészítik egymást, van ahol az egyik, v másik a használhatóbb...
elérhető még valahol? (nem találom, és nem is emlékszem hol volt)
köszönöm! |
|
Travis | hozzászólásai | válasz erre | 2018.03.27 00:05:54 (76773) |
androidon az orux (is) tud kijelölt területet letölteni GE-ből
kiválaszthatóak kívánt zoom szintek
[ előzmény: (76770) olahtamas, 2018.03.26 13:03:06] |
|
Travis | hozzászólásai | válasz erre | 2018.01.30 09:13:32 (76667) |
a két téma csak részleteiben tér el, lehet az adott területen nincs olyan objektum, ami a két témában eltérően jelenne meg...
a második problémát nem biztos, hogy értem
arra gondolsz, hogy ha a pl. a default orux témát (vagy mást?) váltod tuhu-ra, akkor sem látsz különbséget?[ előzmény: (76663) Old Eye, 2018.01.29 12:51:45] |
|
Travis | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.29 11:44:29 (76220) |
az androidon a mapsforge térképeknél egyszerű a megoldás: a megfelelően megírt theme használatával kiválasztható, hogy miképpen jelenjenek meg az egyes elemek
(kipróbálható az OMP térképekkel, és a hozzátartozó theme fájlokkal: oruxnál-felső menüsor-térkép ikon-map tweaks-tweak mapsforge theme)
a TuHu androidnál is meg lehet csinálni, és ha a hozzáértőknek lesz ideje/energiája szvsz meg is csinálják)
ami egyenlőre kényelmetlenség, ( +10 mp beállítás :) ) hogy minden térképhez más theme tartozik...
előbb utóbb az oruxnál lesz lehetőség a theme beállítás adott térképhez kötésére is
(elnézést a nemfordított menüpontokért)
[ előzmény: (76213) alnibell, 2017.05.29 08:07:36] |
|
Travis | hozzászólásai | válasz erre | 2016.07.02 12:18:05 (75237) |
mint írják: időszakosan nem elérhető...reméljük hamar helyreállítják
itt illegálisnak minősült ezen térképek használata, ezért inkább írj mélt
("moto" magyar citromos posta)[ előzmény: (75219) perempe, 2016.06.30 20:42:20] |
|
Travis | hozzászólásai | válasz erre | 2016.05.26 21:04:57 (75049) |
fel lett téve egy konkrét (szerintem fontos) kérdés, arra keresem (keressük) a választ
(az egyéni igények a térképek vonatkozásában nagyon eltérőek)
nézd meg a TÉKA 10 ezresét, érdemes![ előzmény: (75048) Access Denied, 2016.05.26 20:41:02] |
|
Travis | hozzászólásai | válasz erre | 2016.02.01 08:22:12 (74595) |
Jekaeff válasza tényleg jobb megoldás a kérdésedre, ha az értékek eltolódása volt a probléma.
Ez mellett a mért magassági hiba kb 3x nagyobb az vízszintesnél.
3, > A nmea-ból vett magasság a ténylegesen mért gps adat, "korrekció nélkül".
Én oruxot használok ott van lehetőség "adatbázis" (dem file) használatára. Egy jó kövéret használva tapasztalatom szerint max 3m körüli az eltérés. (előnye még, hogy a térkép húzgálásakor is látom az adott pont magasságát, akár szintvonal nélkül is)[ előzmény: (74590) Marton Zoli, 2016.02.01 06:51:34] |
|
|
|