Wap: fa talajszinti odvában
***NEJLONZACSKÓTÓL KÍMÉLJÉTEK A LÁDÁT, Köszi!***
A ládába TravelBug helyezhető.
A geoláda elhelyezésének időpontja: 2004.06.19. 13:00
Geotörténelem
Ez a láda némi visszatekintést nyújt a múltba. Az első láda kitelepítése egy olyan ember nevéhez fűződik, aki már nem ládázik velünk, de ne vesszen a neve feledésbe hiszen 2001.június 24.-én skepicX kinézte magának ezt a Nagy-Kevély nyugati lábánál fekvő kies kis völgyet, hogy ide telepítse Magyarország első geoládáját (
GCEGER).
Három év geotörténelem és még 998 rejtés kellett ahhoz, hogy ez a láda megszülethessen. Ezt a ládát nem én telepítettem, és nem is ÉvaSanKri, akinek az az ötlete támadt, hogy az ezredik geoláda legyen Magyarország első geoládától ezer méterre, de nem is Flektogon, aki fizikailag elrejtette a ládát.
Nem. Ennek a rejtésnek csak a felhasználója lehetek én, hiszen a rejtő megannyi kedves kessertársam volt, akik 2004.06.18 és 19-én összegyűltek ezen a helyen, hogy együtt rejthessék el a Magyar Geocaching hajszál híján harmadik évfordulóján az ezredik Magyar geoládát.
Az eseményről Lelcache által írt cikk itt olvasható:
Első rész
Második rész
Akik csak pár éve ládáznak, lehet, hogy nem tudják, hogy sok-sok korai láda az egyesület nevén futott. A szabályok még nem voltak ennyire konkrétak, és nem is volt annyi játékos, mint amennyi ládára igény volt, lett volna a játékhoz. Ezért nagyon sok ládát valaki kitett, aztán aki épp arra járt, az gondozta... Vagy nem. És mind tudjuk: közös ládának nedves a logbookja. Természetesen sok lelkes kessertárs gondozta, pótolta ezt a ládát is, de voltak hosszú beteg időszakok. Szóval egy idő után a ládákat örökbe lehetett fogadni, amit az emberek lelkesen meg is tettek.
Megközelítés
Ha autóval érkezel, itt érdemes megállni:
N 47° 36,643' E 18° 59,195' [GC1000+parkoló]
A közelben található a Jenői Faló, ahol némi jégkrémre lehet szert tenni, vele szemben focipálya és játszótér várja a gyerekeket és felnőtteket.
A
N 47° 36,546' E 18° 59,373' [GC1000+buszmegálló] is közel van, jelenleg az Árpád-hídtól induló 840-es busszal juthasz el Pilisborosjenőre.
A környék
A láda nem egyszerűen kb. 1000 méterre lett kihelyezve az első ládától, hanem egy nagyszerű helyen is foglal helyett. A rejtek egy kis fenyves közepén van, közelben van szikla, erdő, várrom, piknikező hely, tehát minden, ami egy (illetve több) gyereknek a csodajátszóházat jelenti. Könnyen megközelíthető, nem nehéz terep, ideális piknikező hely. Ha sok gyerekkel érkeztek, ajánlom, hogy legalább fél napot szánjatok erre a két ládára, takaróval, piknik-kosárral. Imádni fogjátok. :-)
TEVE-SZIKLA: Ha Pilisborosjenő felől érkeztek, akkor még menjetek tovább a GCEGER felé pár métert és bele fogtok ütközni a Teve-sziklába.
N 47° 36,846' E 18° 58,675' [GC1000+Teve-szikla]
Ez a szikla dolomitból áll, ami karbonátos kőzet, és külső jegyeiben nagyon hasonít a mészkőre, arra a kőzetre, amiben a barlangok nagy része keletkezik, csak némileg több benne a magnézium. Ennek a kicsinyke különbségnek köszönhető, hogy alig van Magyarországon dolomitos barlang (legnagyobb a Bükkben található Fekete-barlang, amely nemrégen még Magyarország ötödik legmélyebb barlangja címét viselte), ugyanis a dolomit kristályszerkezete sokkal rendezettebb, stabilabb, mint a mészkőé, ezért jóval kevésbé oldódik a szénsavas vízben. És bár kémiailag lassan reagál a különböző hatásokra, fizikailag sokkal gyorsabban aprózódik, ennek köszönhetőek az itt is megfigyelhető sziklatornyok és a mesevilágba illő kőcsipkék, várromszerű sziklák.
A sziklák környékén fekete kökörcsin, borsos varjúháj, piros gólyaorr, molyhos napvirág, közönséges cickafark, pusztai kutyatej és farkaskutyatej is megtalálható. Ezek közül a fekete kökörcsin védett növény.
A láda korábbi helyét is érdemes felkeresni, ahol egy barlang vár rád:
N 47° 36,777' E 18° 58,710' [GC1000+Barlang]
Jó ládázást kívánok!