A GCAVTE láda újra kereshető.
Az alternatív jelszó a helyén.
WAP: A láda: a templom temető felőli oldalán, kerítésen belül keressétek a kb. 5x3 cm-es hengeres dobozt egy több ágú fa trükkös odvában. Alternatív jelszó: Fekete tintával a templom északi kerítésének külső falán (alulról olvasható). N 48° 6,101' E 20° 46,714' 226 m [GCAVTE+Alternatív jelszó]
A ládába (illetve mellé) kis méretű TravelBug helyezhető.
A láda megközelítése:
Miskolc belvárosától alig 5 perc gyalog, az Erzsébet térről jól látható a templomhoz vezető lépcsősor. Villamossal a Városház téren érdemes leszállni, az Erzsébet térnél pedig több busz is megáll (21, 101B). A közelben több (fizető) parkoló is található.
A templom:
Miskolc műemlékei között gyöngyszemként pompázik a 234 m magas Avason az ősi templom, mellette a festői hatású, hosszú ideig a város emblémájaként is használt 1557-ben épült harangtorony. Jellegzetes szépségét emeli az a környezet, melyet a város legrégibb temetője nyújt. Ezen a helyen már a XIII. században állt egy egyhajós, román stílusú kisméretű templom, melyet többször bővítettek, majd háromhajós gótikus csarnoktemplommá építették át.
A török hódoltság idején többször érte támadás Miskolcot, ezek során 1544-ben a templom kiégett. Két évtized eltelte után épült újjá, most látható egyszerűbb formában. Az épület legutóbbi helyreállítását 1982-ben fejezték be.
A templom kiváló akusztikájú. Az 1895-ben épült Angster-orgonát évről-évre megszólaltatják neves hazai és külföldi orgonaművészek.
A templomban emléktábla idézi a nagy reformátornak, Dévai Bíró Mátyásnak valamint az 1848-49. évi országgyűlés elnökének, Palóczy Lászlónak az emlékét.
Az avasi református templomtól nyugatra helyezkedik el a XVI. századból fennmaradt harangtorony. Harangjátéka - 1941-ből való - a magyar Rádió Miskolci Stúdiójának szignálja negyedóránként hallható.
A templom környékét évszázadokon át temetőnek használták. Itt találjuk többek között Szemere Bertalan márvány sírkövét, Palóczy László nagyméretű márvány obeliszkjét, a Latabár színész-család családi nyughelyét, itt nyugszik Tompa Mihály édesapja is.
Avasi református templom, Miskolc
Cím: Miskolc, Avas hegy
Telefon: 46/358-677
Lelkészi hivatal: Papszer 14.
(www.kulturinfo.hu)
Állapot: kereshető
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
+
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
+
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
+
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
A kilátótól gyalogosan érkeztünk ami a lefagyott úton nem volt egyszerű.A mikroláda hamar meglett,de kivarázsolni a rejtekéből már nem volt egyszerű-de azért megoldottam.A láda logfüzete megérett a cserére kicsit viharvert és tele is van-többen papírfecnire logoltak/én is/Köszönöm.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.3]
Izgalmas a helyszín. Borozó, temető, templom. Egymás mellett megfér a vigasság és a fájdalom. Annyira emberi. A rejtekadóból ki kellett tetriszezni, és vissza is hasonlóképpen. Nem szeretem a temetős ládákat, de ez valamiért különlegesebb volt.