2020 tavaszától előreláthatólag 2021 tavaszáig a Lóczy-barlang felújítási munkálatok miatt nem látogatható. A barlang területe és környezete teljesen le van zárva! Ettől függetlenül a láda továbbra is kereshető, viszont a megközelítése KIZÁRÓLAG a Jókai kilátótól jelzett (zöld háromszög) turistaút felől lehetséges.
A ládát a Balatonfüred északi határában található Lóczy-barlangtól 50 m-re K-re rejtettük el, egy réteges kőszikla alatti üregben találjátok. Kövekkel gondosan álcáztuk.
A barlang koordinátái:
N46°58,146' ill. E17°52,401'
Néhány érdekesség a barlangról:
A Balatonfüred határában található Lóczy Lajosról elnevezett jellegzetes hévvizes barlang az Öreg-hegy aljában, a Kéki-völgy kezdetén található mészkőben keletkezett. Könnyű megtalálni, hiszen az ún. Öreghegyi út végében, a nagy kőfejtő aljában van.
Régebben máshol, a kőfejtő oldalában volt a bejárata, de azt betömték. Most a kőfejtő elején, 10 m-rel alacsonyabban, a mészkő kőzeten áttört folyosón léphetünk be a barlangba. A kőbánya köveinek elhordásakor, 1896-ban egy nyílás került a felszínre, amelyet a bányában dolgozók Ördögliknak neveztek el.
Kéri Gábor akkor 7 éves gyermek volt, ott lábatlankodott a munkások között. Amikor a feszítővas beesett az üregbe, kötélen leeresztették a gyermeket, aki a magával vitt gyertya fényében elsőnek pillantotta meg a barlang nagy termét. Akkor eltömték a bejáratot, nehogy ember vagy állat véletlenül beessen.
A fiatal fiú azonban nem felejtette el, állandóan izgatta gondolatait a titokzatos föld alatti terem és amikor nagyobb lett, a saját erejével, erre összegyűjtött pénzből, és két keze munkájából bejáratot tört a barlangba. Felhívta a hivatalos szervek figyelmét is, és a Magyar Barlangkutató Társulat 1934-ben feltárta, feltérképezte és új bejáratot építtetett. A régit, a Kéri Gábor által készítettet eltömték. Az új bejáraton át a belső kapuhoz, majd onnan a barlang legtágasabb részébe, az Alsó-terembe érünk. Innen egy hosszú, összekötő folyosó vezet a felső terembe.
Ennek az alsó részében található a Kéri Gábor által létesített lejárat, amelyet elfalaztak. Ezt a termet nevezték el kápolnának.
A szép kőrózsákat a látogatók sajnos már mind letördelték. A barlang leghosszabb járata a Lejtős folyosó, amely 22 m hosszúságban halad lefelé, végén van a Vizes üreg, amelyet csapadékos időben víz borít. Ahol a Lejtős folyosóból balra kiágazás indul, van még egy szűk csatorna, amelyben még láthatók a csillogó kőrózsák. Ezt az üreget nevezték el Gyémánt kannának.
2020 áprilisától a Lóczy-barlang bejáratánál új fogadóépület létesül. A 270 milliós beruházást a Balaton-felvidéki Nemzeti Park bonyolítja. A munkálatok várhatóan 2021 tavaszára fejeződnek be, addig a barlang nem látogatható, de a láda továbbra is kereshető.