wap:
A láda a hegy NY-i oldalán közel a hegytetőhöz egy háromágú fatönk üregében található.
------------------------------------------------------------------------- A geoládába TravelBug nem helyezhető.
!!! A hegygerincen egy vadkerítés fut végig. Ha nem akarsz kerítést mászni, és meg akarod tudni, miért is került oda a láda ahol van; akkor olvasd végig az alábbiakat és a leírtak szerint közelítsd meg! Indulás előtt vedd figyelembe a hó- és időjárási viszonyokat, a felszereltséged és a saját kondíciódat; és azt is, hogy az erdőben vannak fák, bokrok és bogarak is! !!!
Kellemes kirándulásra csábít ez a geoláda, ami Diósjenő falu felett, a Börzsöny-hegység keleti szélének egyik legmagasabb csúcsán lett elrejtve. Ez a láda lehet akár kezdő-, vagy záró ládája is egy vadászat sorozatnak a csehvári (GCsehv) ládával. A geokessereknek a csodálatos kilátásért és a természet szépségeiért ajánlom. A hegy Ny-i, ÉNy-i oldaláról, látható a Börzsöny legmagasabb pontja, a Csóványos (939m) és a láda is itt van elrejtve. A kilátóból (starthelyről), ami a hegy keleti oldalán terül el, N 47° 56,609' E 19° 0,089' 631 m [GCBarB+starthely,kilátó] ÉK-től D-ig jó látási viszonyoknál belátni a Mátra- és az egész Cserhát-hegységet, Diósjenőt a - horgásztóval, a nógrádi várromot, a Naszály-hegyet (Cserhát-hegység legmagasabb pontja), a Dunakanyar és a Pilis-hegység egy részét.
A starthelyről (631m) már évekkel ezelőtt (9 éve) repültem magam is siklóernyővel és a levegőből még pompásabb a panoráma. Ideális széliránynál és szélerősségnél elképzelhető, hogy a területet, akár egész napra birtokba veszik a sporttársaim; de a láda kb. 150-200 méterre a hegy Ny-i oldalán az erdőben várja a keresőit. A keresést és a logolást biztosan nem fogják zavarni, mivel ők egészen mással lesznek akkor elfoglalva. A kilátóból (starthely) a hegytetőre vezető ösvény elég meredek, ezért fokozott figyelmet igényel.
Részletek:
Ha a Börzsöny-hegység története, történelme, kincsei, várai, települései, mohaflorája, bogárfaunája és más egyéb adatai is részletesen érdekelnek, akkor kattints ide! --> !!!-- Click --!!!
Megközelíthetőség:
gyalog és kerékpárral:
A diósjenői vasútállomástól N 47° 56,408' E 19° 2,978' 235 m [GCBarB+diósjenői vasútállomás ] indul a Piros X és a Zöld sáv jelzések, amik a falun mennek keresztül. Nagy kaptatók után a nyereg előtt leágazik róla a Piros rom jelzés a Csehvár irányába; itt kutatható a GCsehv láda, majd a nyergen a Zöld sáv , ami közvetlenül a Csóványosra vezet (kerékpárral nem ajánlott). A Piros X a gerincélen megy egy darabig, de a csúcsot kikerüli és a hegy Ny-i oldalán vezet tovább. A jelzésről leágazik N 47° 56,614' E 18° 59,836' 599 m [GCBarB+leágazás] egy erdészeti út (földút), ami a kilátónál (starthelyen) N 47° 56,609' E 19° 0,089' 631 m [GCBarB+starthely,kilátó] ér véget, a kerékpározási lehetőséggel együtt. A hegytetőre és a rejtekhez vezető 150-200 métert már gyalog kell megtenned.
A sok téli találat miatt úgy gondoltam, felmerült az igény, hogy télállóvá kellene tenni a láda rejtését. Ezt a mai napon megtettem. A koordináták már az új helyre mutatnak, ami kb. 150-200 méterre van a kilátótól.
A megközelítés és a nagy hó miatt a 'terep nehézséget' is átállítottam ennek megfelelően.
Nekünk egyszerűen meglett a rejtés. Felsétáltunk rövidítés nélkül a látható úton, majd be jobbra a susnyásba. A kerítést messziről látva nekem is bevillant hogy jutok át.? De le volt taposva. Mondjuk a kilátó ponthoz közel rejtve élvezetesebb lenne keresni a ládikát.
Köszi a rejtést!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.4.0]
Diósjenő vasútállomás volt a kezdőpont. A megszokott útvonalon indultam. Annyi eltéréssel, hogy a mai napon jó sokáig követtem. Laza emelkedéssel indul a piros x, miután elhagyja a kesser a települést. Aztán durvul. Csehvárig kifejezetten csapatós. Találtam egy rövidítést, de milyen jól jött! Nem kellett felmenni a tablaig és onnan balra, hanem felkapaszkodás után szinte egyből Csehvárnál voltam. Pontszerzés, leereszkedtem és visszajöttem. A láda megvan, folytatom utam. Várak tábla utáni kidőlt fa ágai kijártak, így közte át lehet járni. Pár hete még megkerültem az akadályt.
Általában a zöld negatívon folytatom, de itt a piros x volt a nyerő. Teltek a kilométerek.Balra ahol balra, félkörbe fel a Bárány-bércre. Mivel olvastam a leírást, tudtam a kerítésről. Na de vajon melyik oldala a jó. Amíg ezen tűnődtem, átléptem a de drótot és a csúcsra törtem. Innen már csak lefelé lehet. Egyre közelebb érve a koohoz rájöttem, a kerítés másik oldala kell majd. Szerencsémre nem csak én jártam így. Erre utal a szétfeszített kerités. Táskát átlendítettem és jómagam meghajlással lendültem át. Egyedi "tereptárgy", azonnal megkapta a szemem. Lepókhálóztam, és örültem. Ugyanúgy vissza, át a kerítésen. Aztán vadonegyenes, mert sokkal rövidebb a piros x-re errefelé, de ha fel is erre jöttem volna, bánhatnám, mert kimarad a márkás kilátás
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
picit messze van ez mindentől és út sem vezet ide. A leírás adhatna némi támpontot,h merről indulj neki.
A kilátás mesés, embernek nyoma sem volt. [Geoládák v4.2.6]
Megvan, köszi!
Kutyás körtúra Diósjenőről, első kör.
Az Őzbereki-forrás multijától a síúton átsétáltunk ide, és arról toronyiránt mentünk fel. A kerítés továbbra is ott van a gerincen, de a láda közelében (kissé feljebb) van rajta egy nagy luk, így a doboz jól megközelíthető. Eredeti, 2005-ös doboz, eredeti naplóval, szeretem az ilyen ritkaságokat - a piros 1-es bejegyzés mára már "felnőtt korú" :)
Na de a lényeg itt a kilátás az egykori ugrópontról - ami csodálatos. Kár, hogy szembesütött a nap és párás is volt az idő, így a kép alig adja vissza a panoráma szépségét. Ezért aztán el kell jönni és megtapasztalni.;) Jó volt itt is elücsörögni kicsit.
A doboz rendben.