1-es pont: Megadott koon keressél egy piros geoládát kis mohás szikla alatt, benne a következő pont koordinátájával, illetve a jelszórészlettel.
2-es pont: Az első ponton megadott koon keress egy fehér színű 6x10 cm-es hengeres ládát, benne a végláda koordinátájával, illetve a második jelszórészlettel. A ládát az ismeretlen katona sírjától nem messze egy mohás szikla alatt találod!
3-as pont: Végláda a második ponton megadott koon keress, egy kerek kb. 20 cm átmérőjű geoládát kb. 170cm magasságban, sziklaüregben.
Fenyőgyöngyétől az országos kéken indulunk el, majd áttérünk a zöld sáv jelzésre, s ezen megyünk az első pontig, majd a kéken megyünk tovább az Oroszlán-szikla érintésével egészen a Határ-nyeregig. Innen a piros körtúra jelzésen megyünk, majd a zöld sáv jelzésen tudunk menni a célig.
Eredeti leírás
Ez multi-cache a Nemzeti Ünnep tiszteletére jött létre, három ládából áll a budai erdőben van elhelyezve, nagyszerűen alkalmas egy vasárnap délutáni családi sétához.
Annyit elárulhatok, hogy az első a piros láda, ennek a koordinátáit adtuk meg, a többire vonatkozólag ebben találtok információt.
Részletesebben: Az elsőt Szépvölgy egyik kisebb kőbánya közelébe rejtettük, a második kb. másfél kilométerre ettől Nyéknél az ismeretlen katona sírja közelébe, végül az utolsó helyét a névből meg lehet saccolni, szintén egy sziklaüregbe került, kb. 1.5 km-re a másik kettőtől (tehát lehet parkolni az elsőnél és gyalog körbejárni). Mind elég forgalmas hely, vigyázni kell, hogy jól visszarejtsétek, minél kevesebben akadjanak rájuk véletlenül.
Több másik cache is van a közelben, ha van időtök, fel lehet keresni azokat is!
Budai-hegység
A Budai-hegység egy földrajzi kistáj, a Dunazug-hegyvidék része. A hegység néhány hegye Budapest határain belül található, a budai oldalon az I., II., III. és XII. kerületben. A fővároson belüli részeket informálisan gyakran Budai-hegyek vagy Budai hegyvidék összefoglaló néven is szokták említeni. A Budai-hegységben van ezenkívül Páty, Nagykovácsi, Remeteszőlős, Solymár egy része és Telki község is. A hegységet északról a Pilis hegység, nyugatról a Zsámbéki-medence, délről Törökbálint, Diósd és Érd, keletről a Duna (Víziváros) határolja. Legmagasabb pontja a Nagy-Kopasz, amely 559 méter magas.
Az eredeti ládaoldal így nézett ki, kattints a képre!
Ládatörténet
2017. június 1. A láda több mint 4 hónapja beteg volt, a ládagazda már nem aktív (vagy nem látszik javítási szándék), a ládaoldal méltatlanul elhanyagolt, ezért új ládagazdának adom át. [Admin(Fazék)]
2017.06.20: A láda átgondolva, újrarejtve ismét kereshető. Blue Mali
2018.01.09: Az első összetört pontot újrarejtettem, az eltűnt végládát pótoltam, kereshető! Blue Mali
2018.11.02: ha2 Kessertársam volt oly rendes, s pótolta az 1-es, 2-es pontot! Nagyon szépen köszönöm neki!
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
+
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
+
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
7 éve jártunk a multi pontjai mentén. Visszanézve a régi képeinket az első két pont helye megváltozott, illetve az alap ötlet (piros-fehér-zöld) láda is átalakult egyesületi, fehér gyógyszeres, és kék-fehér ládává. :-(
A kiindulópont a Fenyőgyöngye volt. Először a kéken elkacskaringóztam az Árpád kilátóba l (GCKIL), de a tejföl ködben kilátás csak nagyon korlátozottan volt. Megkerestem a dobozt, ami itt is új rejtekhelyen van. Rendben van, de szerintem betelt a logbook. Itt-ott levegősen írtak bele, ezért van még egy kis hely. Utána jött a Apáti Nemzeti Tricolor (GCtric) 1. pontja. Kicsit pontatlan a koordináta, de végül is megtaláltam és utólag látom, hogy az előttem járó feketel cserélte egyesületire. Az Oroszlán-szikla felé vettem az irányt, de egy kitaposott ösvény elcsábított a sziklák felé. Egy darabig fel is másztam, de végül inkább megkerestem a barlangot és visszaereszkedtem az útra. A Határ-nyeregnél elfordultam az Ismeretlen katona elmék-kőhöz.
Visszafelé a piros kukacon mentem érintve a Libanoni cédrust is újból, majd az Apáthy-sziklát is jól körbejártam.
A 3. pont rejtekhelye geoláda rejtésre termett.
A változatosság kedvéért itt is törött volt az elázott tartalmú ciklámen tetejű kör alakú láda, a helyén. Körbenézve a helyszínen, 10 méterre pőrén találtam még egy régebbi egyesületi ládát, de az is törött volt! Jelszó mindkettőben megegyezett. A két ládát egyesítettem, egy harmadik régebbi egyesületibe, de a tetejét meghagytam, mert még 2 pánt megfelelően fogta, így nem cseréltem. (igaz nem is lett volna már mivel, mert a mai napra magammal hozott 3 ládát már elhasználtam) 2, 3, ponton lévők rendben voltak.
Köszönöm a rejtést, megtaláltam.
Nagyon szép helyeken jártam, de jó lenne ha a további helyeket nem pontról-pontra kellene keresgélni mivel, így nagyon nehéz egy túra útvonalat betervezni.
Személy szerint én nem tartom ezt jó ötletnek de ez az én véleményem.
Az alábbi linken elérhető a túraútvonalam:
https://www.relive.cc/view/vMq5GNRQZ8O
Az első pontot pár napja találtuk meg, a hármashatárhegyi kirándulás alkalmával. Bár az Oroszlán sziklához nagyon közel esett a multi 2. pontja, ránksötétedett és inkább tempóztunk ki a kocsihoz. Most a Jane Goodall ládától tettünk egy kis kerülőt.
A ládát először 'lent' kerestük, mikor leesett, hogy ehhez bizony feljebb kell mászni.
Az első két pont adta magát, még 2019 júniusában. Most a 3. pontot fűztük fel egy 10km-es körtúrára az Apáthy szikla környékén szép, napsütéses időben HRita KesserHercegnővel. Eme rejtésnek sem tudtunk ellenállni, így megtaláltuk a Kincsesdobozt, amelynek nagyon örülünk. ;) [Geoládák v3.7.6]
..Hát kalandos volt, de a két Sanyi nem ismer lehetetlent. Annak ellenére, hogy a katonasír koordinátáinál jungSanyi eljátszotta a Kincskereső Kisködmönt. (átjavította a kilenceseket kettesekre, vagy a ketteseket kilencesekre - már kopik az emlék), zseniálisan kifogtuk a katonasírt, csak nem tudtuk, hogy ez az, ezért jó 700 méterrel nyugatabbra kerestük, ahol szintén voltak mohos sziklák. De végül telefonos segítséggel visszataláltunk. Az Apáti sziklánál meg minden alpinista tudásunkat bevetve végig kutattuk az összes gyurgyalag fészket, mire rájöttünk, hogy célszerű három dimenzióban gondolkodni, így a vak tyúk is talált szemet. Kár, hogy a ködben nem csodálhattuk teljes szépségében a panorámát. Ezért még vissza fogunk térni.