A láda a földvár sáncán egy kidőlt fa törzse alatt lapul. A láda egy lila fedelű négyfüles doboz.
A láda a gc.com-on még nem szerepel, Travel Bug nem rakható be!!
----wap-----------
Láda:
A láda egy kisméretű, műanyag, konyhai doboz. Így nagyméretű ajándék tárolására alkalmatlan. (12x12x6cm)
A Sió partján lévő török kori földvár (palánkvár) és egy őskori földvár közös területén található. A vár keleti oldalán egy kidőlt, nagyobb fa törzse alatti résben lapul a csésze, zacskótlanul.
Kérem a zacskózást mellőzzük. Köszönöm.
Megközelítés:
Szabadhídvégre érkezvén lehetőségünk van a Sió partján elsétálni a Sión átívelő közúti hídtól kb. 1,6 km-re fekvő várhoz. Ha valaki siet, akkor javaslom, hogy a N 46° 49,410' E 18° 16,933' 112 m [GCszhi+leágazás] pontnál forduljon be a József Attila utcába, majd elhagyva a települést, haladjon a viszonylag jó minőségű földúton egyenesen előre. A N 46° 48,650' E 18° 17,347' 126 m [GCszhi+forduló] pontnál, elérve a megyehatárt, balra kell fordulni egy másik földútra, mely egyenesen elvezet a várhoz.
A szabadhídvégi Pusztavár:
A vár lényegében egy török kori palánkvár, valamint egy őskori földvár együttese, melyet a kurucok is használtak, sőt megrendelésükre La Riviére nevű francia hadmérnök irányításásval fejlesztettek is.. Stratégiailag rendkívül kedvező helyen, a Sió völgyére nehézkedve helyezkedik el. Ismert a jelentősége a Bottyán által kialakított védvonalban az ún. Sió-vonalban. E vonal a Balatontól a Dunáig tartott (Siófok-Szabadhídvég-Simontornya-Dunaföldvár). E vonal rendeltetése volt a császári csapatok vonulásának megalkadályozása Buda felé. Mindez 1705 és 1706-ban történt.
A vár közepe jelenleg mezőgazdasági művelés alatt áll. Körbe a sánc viszonylag jó állapotban található, helyenként bevágásokkal a munkagépek bejárása miatt. A Sió felöli (északi ) oldalon egy nagyobb méretű súvadás található, mintegy kitöréses metszetét adva a sáncnak.
Egyéb:
A földvár alatt, a Sió partján haladt egykor a Lepsény-Enying-Tamási-Dombóvár vasútvonal. E szakaszon 1992.09.26-n megszűnt a közlekedés, majd a síneket felszedték, a nyomvonal jól látható.
A láda lényegében Fejér, illetve Tolna megye határán van, de a digitális térképek szerint kb. 6 méterrel inkább Tolna a nyerő!
Szabadhídvég jelenlegi elnevezése 2004. év óta érvényes. Előtte rövid i betűvel írták, illetve régebben a szomszédos Mezőkomárommal összevonva, Mezőhidvégként nevezték.
Jó műholdállást!
dc3
Ládatörténet
2021.12.25. anettx pótolta az elveszett ládát.
Állapot: kereshető
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Köszönjük! ReJa társaságában igazi tavaszi változatos időben-záporban, szélben, napsütésben, gyönyörű környezetben. Csodás délutánunk volt így Janink szülinapján. :-)
megtalaltuk. az út döcögős, kocsival csak száraz időben az elágazásig utána 2km séta oda vissza. kemény volt a 35 fokban. köszi azért [Geoládák v4.0.2]
A Balaton felé menet útba ejtett három láda közül az volt a második. Úgy látszik időközben meg lett az eltűntnek hitt régi láda is, mert most egymás tetején két láda is vár a megtalálókra.