A láda a földvár sáncán egy kidőlt fa törzse alatt lapul. A láda egy lila fedelű négyfüles doboz.
A láda a gc.com-on még nem szerepel, Travel Bug nem rakható be!!
----wap-----------
Láda:
A láda egy kisméretű, műanyag, konyhai doboz. Így nagyméretű ajándék tárolására alkalmatlan. (12x12x6cm)
A Sió partján lévő török kori földvár (palánkvár) és egy őskori földvár közös területén található. A vár keleti oldalán egy kidőlt, nagyobb fa törzse alatti résben lapul a csésze, zacskótlanul.
Kérem a zacskózást mellőzzük. Köszönöm.
Megközelítés:
Szabadhídvégre érkezvén lehetőségünk van a Sió partján elsétálni a Sión átívelő közúti hídtól kb. 1,6 km-re fekvő várhoz. Ha valaki siet, akkor javaslom, hogy a N 46° 49,410' E 18° 16,933' 112 m [GCszhi+leágazás] pontnál forduljon be a József Attila utcába, majd elhagyva a települést, haladjon a viszonylag jó minőségű földúton egyenesen előre. A N 46° 48,650' E 18° 17,347' 126 m [GCszhi+forduló] pontnál, elérve a megyehatárt, balra kell fordulni egy másik földútra, mely egyenesen elvezet a várhoz.
A szabadhídvégi Pusztavár:
A vár lényegében egy török kori palánkvár, valamint egy őskori földvár együttese, melyet a kurucok is használtak, sőt megrendelésükre La Riviére nevű francia hadmérnök irányításásval fejlesztettek is.. Stratégiailag rendkívül kedvező helyen, a Sió völgyére nehézkedve helyezkedik el. Ismert a jelentősége a Bottyán által kialakított védvonalban az ún. Sió-vonalban. E vonal a Balatontól a Dunáig tartott (Siófok-Szabadhídvég-Simontornya-Dunaföldvár). E vonal rendeltetése volt a császári csapatok vonulásának megalkadályozása Buda felé. Mindez 1705 és 1706-ban történt.
A vár közepe jelenleg mezőgazdasági művelés alatt áll. Körbe a sánc viszonylag jó állapotban található, helyenként bevágásokkal a munkagépek bejárása miatt. A Sió felöli (északi ) oldalon egy nagyobb méretű súvadás található, mintegy kitöréses metszetét adva a sáncnak.
Egyéb:
A földvár alatt, a Sió partján haladt egykor a Lepsény-Enying-Tamási-Dombóvár vasútvonal. E szakaszon 1992.09.26-n megszűnt a közlekedés, majd a síneket felszedték, a nyomvonal jól látható.
A láda lényegében Fejér, illetve Tolna megye határán van, de a digitális térképek szerint kb. 6 méterrel inkább Tolna a nyerő!
Szabadhídvég jelenlegi elnevezése 2004. év óta érvényes. Előtte rövid i betűvel írták, illetve régebben a szomszédos Mezőkomárommal összevonva, Mezőhidvégként nevezték.
Jó műholdállást!
dc3
Ládatörténet
2021.12.25. anettx pótolta az elveszett ládát.
Állapot: kereshető
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Köszönjük! ReJa társaságában igazi tavaszi változatos időben-záporban, szélben, napsütésben, gyönyörű környezetben. Csodás délutánunk volt így Janink szülinapján. :-)
megtalaltuk. az út döcögős, kocsival csak száraz időben az elágazásig utána 2km séta oda vissza. kemény volt a 35 fokban. köszi azért [Geoládák v4.0.2]
A Balaton felé menet útba ejtett három láda közül az volt a második. Úgy látszik időközben meg lett az eltűntnek hitt régi láda is, mert most egymás tetején két láda is vár a megtalálókra.
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést! [Geoládák v3.12.10]
Borongós, esős, hűvös időben indultunk ládázni, rövid sétával megközelíthető ládakat keresve. Ez a földvár volt az első cépontunk. Épp elállt az eső, csak picit pötyögött, szóval ebből a szempontból szerencsénk volt. No de az út... a rejtő által "viszonylag jó minőségű földút"- nak nevezett utat senkinek sem ajánlom autóval! Esős isőben halálos, süllyed, csúszkál... max traktorral vagy esetleg terepjáróval. Szeretünk gyalogolni, de az eső miatt gondoltuk bepróbáljuk kocsival, nem kellett volna. Az első harmadánál végül leparkoltunk és gyalogoltunk. Cipő és nadrág teljesen átázva, nyakig sárosan. De hangulatos hely, nyugis környék. Az biztos, hogy felejthetetlen emlék marad. ;)
A régi és új láda egy helyen volt, egymáson.