Elhelyezés időpontja: 2008.12.05 10:30
Megjelenés időpontja: 2008.12.18 23:00
Utolsó lényeges változás: 2008.12.18 23:00
Utolsó változás: 2009.01.27 11:15
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Gyombi
Felhasználó: Gyombi Nehézség / Terep: 3.5 / 2.5
Úthossz a kiindulóponttól: 5000 m
Megtalálások száma: 470 + 4 sikertelen + 3 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.7 megtalálás hetente
WAP: Nagy, lapos, vízszintes kő alatt, egy fa tövében, a gerincen lévő érdekes sziklaalakzathoz közel. Óvatosan logolj és alaposan rejtsd vissza! 25x6cm, TB-t nem fogad.
A Nagy-Milic. Túrázók, kirándulók számára ismerősen csengő név. Az Északi-középhegység keleti végpontja. A 895 méter magas csúcsot az Országos Kéktúra köti össze a majdnem hasonló magasságú és az ország másik végén lévő Írott-kővel (GCIRKO). Ahogyan ott is, itt is natúrparkot hoztak létre a szomszédos országok, számos természeti és kulturális értékre hívva fel a figyelmet. A Nagy-Milic volt a már említett Országos Kéktúra korábbi végpontja, ám az a '80-as évek végén ez átkerült Hollóházára, az ország legészakibb településére, a kéktúra-emlékművel együtt.
Maga a csúcs itt található: N 48° 34,605' E 21° 27,485' 895 m [GCiliM+Nagy-Milic] A hegycsúcs gyalogos és kerékpáros határátkelőhely volt a schengeni egyezményhez való csatlakozásunkat megelőzően.
B, Füzérről szintén a kék jelzésen (picit hosszabb, kb. 5 km)
A hegységről:
A Zempléni-hegység az Északi-középhegység legkeletibb tagja, geológiailag az észak-dél-irányú Eperjes-Tokaji-hegység Magyarországra eső része. Nyugaton a Hernád, keleten a Bodrog határolja. (Szűkebb értelemben véve a Nagy-Milic hegycsoportja a 3 részből álló Eperjes-Tokaji-hegység középső vonulatának, a Szalánci-hegység legmagasabb része.) Anyagát tekintve rendkívül változatos, fő tömegét vulkanikus eredetű kőzetek alkotják. A hegység ásványokban gazdag, bizonyítja ezt a nagy múltra visszatekintő bányászat, illetve a ma is fellelhető számos ásvány. Éghajlatát és élővilágát tekintve Magyarország egyetlen kárpáti jellegű természeti élőhelye, ennek köszönhetően számos ritka állat és növény csak itt fordul elő hazánkban.
Ajánlott túra: Aki kedveli a gerinctúrákat (nem csak magashegységekben:) ), annak feltétlenül ajánlom az Északi zöld turistautat, mely végigköveti a szlovák-magyar határt, Balassagyarmattól egészen Sátoraljaújhelyig, a Zemplénben pedig Hidasnémetitől Sátoraljaújhelyig. Több nagyon meredek szakasszal is bír, amely felfelé és lefelé is kihívást jelent, időjárástól is függően. Egy kellemes verzió lehet: A Panoráma Büfé N 48° 34,088' E 21° 26,075' 638 m [GCiliM+Panoráma Büfé] (OKT Pecsételő hely: Bodó-rét) (és ahova érdemes betérni egy-két jó falatra is) elől indulva a kék kereszt úton északra, egészen az Északi zöldig, ott kelet felé térve, az Oláh-réten át, érintve hazánk legészakibb pontját fel a Nyerges-hegyre, majd a Nagy-Milictől vissza a kéken a kiindulópontra.
A ládáról:
25 cm átmérőjű és 6 cm magas kék fedelű dobozt keress. A csúcson lévő zászlótartótól nem messze, szlovák oldalon, a gerincen lévő érdekes sziklacsoport közelében, egy kb. 80 cm átmérőjű, lapos, vízszintes kő alatt találod. Kérlek, hogy nagyon körültekintően logolj, és alaposan rejtsd vissza a dobozt! Köszönöm!
A ládába TravelBug nem helyezhető.
A nemzetközi játékot játszó ládavadászok figyelmébe ajánlom a környékbeli .comos ládákat, melyek az országhatár közelében, a már említett turistaút mentén helyezkednek el, legközelebb itt.
Kellemes időtöltést és szép időt kívánok!
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Miután elindultunk a Drahosi-rétről, továbbra is változatos erdőkben és terepeken jártunk. Már ritkábban álltunk meg egy-egy gombát fotózni; inkább csak azok miatt, amilyeneket még nem láttunk a nap folyamán. Az egyik csomópont után kicsivel (ahol a Z- jelzés 4 felé megy), találkozunk Sceléékkel. A nagy öröködés sajnos nem tarthatott sokáig, mert mindkét csapatnak még bőven volt hátra kilométer a napi eltervezettből. A terep itt már némileg változatosabb volt, mint eddig. Érintettünk egy kishatárátkelőt, ami után ismét egy brutál meredek emelkedő következett, mely során érintettük Magyarország ténylegesen legészakibb pontját. Itt egy sziklás csúcsra (Skarošská vyhliadka) is kiálltunk, ahonnan jó kilátásunk nyílt a környékre. Ide mondjuk el tudnék képzelni egy új ládát, vagy a már sok éve itt lévő com-osat "magyarítanám". Sokkal több értelmét látnám, mint random horhosokba tett ládáknak. Ahogy közeledtünk a hegység hazai legmagasabb pontja felé, úgy lett egyre misztikusabb az erdő a leszálló köd miatt. Van már vagy 10 éve annak, hogy utoljára itt jártam. Akkor egy fél napot pontőrködtünk sátorban egy teljesítménytúrán. Jól néznek ki a csúcsgúlától a láda felé vezető gerincen a fura alakú, sziklák. Olyanok, mintha egy dinoszaurusz pikkelyei lennének. A ládát kicsit keresnünk kellett, de végül megadta magát és folytathattuk utunkat Macekkel Pusztafaluba.
Kéktúrázás közben kerestük, de azt hiszem egy másik ládára leltünk, nem volt térerő, így csak otthon vettem észre, hogy rossz a jelszó :) Köszönöm, ha jóváhagyod. Képeket csatolom.