Elhelyezés időpontja: 2008.12.05 10:30
Megjelenés időpontja: 2008.12.18 23:00
Utolsó lényeges változás: 2008.12.18 23:00
Utolsó változás: 2009.01.27 11:15
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Gyombi
Ládagazda: Gyombi Nehézség / Terep: 3.5 / 2.5
Úthossz a kiindulóponttól: 5000 m
Megtalálások száma: 612 + 5 sikertelen + 4 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.7 megtalálás hetente
WAP: Nagy, lapos, vízszintes kő alatt, egy fa tövében, a gerincen lévő érdekes sziklaalakzathoz közel. Óvatosan logolj és alaposan rejtsd vissza! 25x6cm, TB-t nem fogad.
A Nagy-Milic. Túrázók, kirándulók számára ismerősen csengő név. Az Északi-középhegység keleti végpontja. A 895 méter magas csúcsot az Országos Kéktúra köti össze a majdnem hasonló magasságú és az ország másik végén lévő Írott-kővel (GCIRKO). Ahogyan ott is, itt is natúrparkot hoztak létre a szomszédos országok, számos természeti és kulturális értékre hívva fel a figyelmet. A Nagy-Milic volt a már említett Országos Kéktúra korábbi végpontja, ám az a '80-as évek végén ez átkerült Hollóházára, az ország legészakibb településére, a kéktúra-emlékművel együtt.
Maga a csúcs itt található: N 48° 34,605' E 21° 27,485' 895 m [GCiliM+Nagy-Milic] A hegycsúcs gyalogos és kerékpáros határátkelőhely volt a schengeni egyezményhez való csatlakozásunkat megelőzően.
B, Füzérről szintén a kék jelzésen (picit hosszabb, kb. 5 km)
A hegységről:
A Zempléni-hegység az Északi-középhegység legkeletibb tagja, geológiailag az észak-dél-irányú Eperjes-Tokaji-hegység Magyarországra eső része. Nyugaton a Hernád, keleten a Bodrog határolja. (Szűkebb értelemben véve a Nagy-Milic hegycsoportja a 3 részből álló Eperjes-Tokaji-hegység középső vonulatának, a Szalánci-hegység legmagasabb része.) Anyagát tekintve rendkívül változatos, fő tömegét vulkanikus eredetű kőzetek alkotják. A hegység ásványokban gazdag, bizonyítja ezt a nagy múltra visszatekintő bányászat, illetve a ma is fellelhető számos ásvány. Éghajlatát és élővilágát tekintve Magyarország egyetlen kárpáti jellegű természeti élőhelye, ennek köszönhetően számos ritka állat és növény csak itt fordul elő hazánkban.
Ajánlott túra: Aki kedveli a gerinctúrákat (nem csak magashegységekben:) ), annak feltétlenül ajánlom az Északi zöld turistautat, mely végigköveti a szlovák-magyar határt, Balassagyarmattól egészen Sátoraljaújhelyig, a Zemplénben pedig Hidasnémetitől Sátoraljaújhelyig. Több nagyon meredek szakasszal is bír, amely felfelé és lefelé is kihívást jelent, időjárástól is függően. Egy kellemes verzió lehet: A Panoráma Büfé N 48° 34,088' E 21° 26,075' 638 m [GCiliM+Panoráma Büfé] (OKT Pecsételő hely: Bodó-rét) (és ahova érdemes betérni egy-két jó falatra is) elől indulva a kék kereszt úton északra, egészen az Északi zöldig, ott kelet felé térve, az Oláh-réten át, érintve hazánk legészakibb pontját fel a Nyerges-hegyre, majd a Nagy-Milictől vissza a kéken a kiindulópontra.
A ládáról:
25 cm átmérőjű és 6 cm magas kék fedelű dobozt keress. A csúcson lévő zászlótartótól nem messze, szlovák oldalon, a gerincen lévő érdekes sziklacsoport közelében, egy kb. 80 cm átmérőjű, lapos, vízszintes kő alatt találod. Kérlek, hogy nagyon körültekintően logolj, és alaposan rejtsd vissza a dobozt! Köszönöm!
A ládába TravelBug nem helyezhető.
A nemzetközi játékot játszó ládavadászok figyelmébe ajánlom a környékbeli .comos ládákat, melyek az országhatár közelében, a már említett turistaút mentén helyezkednek el, legközelebb itt.
Kellemes időtöltést és szép időt kívánok!
Állapot: kereshető
1 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Március 16-án Hollóháza - Bodórét - László-tanya - Nagy-Milic - Kis-Milic Károlyi kilátó - Csataréti erdészház - Füzéri vár alja - Füzér - Hollóháza (19 km, 660 m.) útvonalon találtuk meg GCNORT, GCiliM és GCEZ7 rejtéseket.
Végig a határ mentén, a zöld (szlovák sárga) jelzésen a határnyiladékban haladva közelítettük meg a Nagy-Milicet.
Köszönjük a rejtést.
Fiammal az OKT-t járva jutottunk el a Milicre. A kaptatót leküzdve a kilátóból lenyűgöző kilátás nyílt Füzér várára. A Kis-Milicen lévő láda könnyen meglett, de a Nagy-Milicen hiába kerestük a leírás szerinti helyen, nem találtuk meg, csak a közelében lévő fedél- és logfüzethiányos láda látszódott egy szintén érdekes sziklaalakzat résében. Kérlek, a fotók alapján fogadd el megtalálásként! BÚÉK! Köszönettel!