13x11x5 cm-es láda a kerítés közelében, talajszinthez közel, természetesnek tűnő rejtekben található. A rejtekről képet, vagy szöveges utalást kérünk, hogy ne tegyetek fel.
Megközelítés
Békéscsaba felől a Kétegyházi úton, majd a Kígyósi utcán kell kifelé haladni a városból. Amikor egyenesen már nem vezet út, balra kell fordulni, majd a vasútátkelő után jobbra.
Gyula felől a 44-es főútról kell dél felé fordulni a Kétegyházi útra. Onnan már a táblák szerint egyértelmű lesz. GPS segítségével könnyen megtalálható a település.
A láda körbezárt magánterületen van, ahova a parkolónak megadott főkapun lehet bemenni a portásnál lejelentkezve, ezért csak nappal kereshető. Más irányból legálisan nem kereshető. A portásnak jelezzétek, hogy szétnéznétek a parkban. A tapasztalataink szerint van aki tud a játékról, van aki nem. Elég annyit mondani, hogy szétnéznétek a parkban és gond nélkül bemehettek.
Kérünk Titeket, hogy kerítést ne másszatok, hanem kizárólag a hivatalos belépési lehetőséggel éljetek. A parkban épületekbe, és látogatók elől elzárt helyekre ne menjetek, az esetleges látogatási szabályokat tartsátok be annak érdekében, hogy a láda léte a terület gondozójának problémát ne okozzon, így továbbra is kereshető legyen.
Kétegyháza
Kétegyháza Békés megye délkeleti részén fekvő nagyközség, a legnagyobb magyarországi román nemzetiségű település: lakóinak mintegy 30 százaléka vallja magát románnak. A térség már az Árpád-kor után benépesült, az első írásos emlék 1412-ben szól először Kétegyházáról, amelyben Fövélyesi Siket Elek a falu egy részét adományként megkapja. Később Maróthy János macsói bán tulajdona révén a Gyulai Váruradalom részévé vált. A török időkben a falu Zaránd vármegyéhez tartozott, majd a Gyulai Vár fennhatósága alá került, s 1686-ban a tatárok elpusztították.
1723-ban a puszta Lővenburg János Jakab békés megyei főispán tulajdonába került, aki bánáti románokat telepített a faluba, akik rövidesen templomokat építettek. A jelenlegi román ortodox templomot egy mesterséges magaslatra építették 1779-ben. Az Andrássyak tulajdonába került községben 1742-ben kastélyt, 1749-ben római katolikus templomot építettek, s Kétegyháza a Gyulavári uradalom központja lett.
A falu a XIX. század elejétől az Almásy-család birtokába kerül, akik 1804 után a település népességének egyharmadát kitevő magyar lakosságot telepítettek a faluba. 1800-1812 közötti mértani falurendezés során alakult ki a község mai arculatát meghatározó széles, hosszú, valamint a merőlegesen keresztező utcák rendje.
Az 1848-49-es forradalmak idején a parasztmozgalmak egyik fészke a település, majd a huszadik század eleji agrárvillongások színhelye. Az első világháborút követően román csapatok, majd a második világháborúban a német és szovjet csapatok harcoltak itt.
A kastély
Az épületet 1742-ben építette Andrássy Zsigmond. Később az Almásyak vásárolták meg. Ybl Miklós tervei szerint neoreneszánsz stílusúvá alakították át 1859-ben. A kápolna 1749-ben épült.
A kastélyban 1952-ben indult meg a középiskolai oktatás: a szakmunkásképzés során egyidejűleg több, mint kétszázan sajátítják el a mezőgazdasági gépismereteket, képzik a gazdaasszonyokat, a leendő falusi vendéglátókat, az iskola erdélyi vendégtanulókat is fogadott. A terület jelenleg a Harruckern János Közoktatási Intézmény fennhatósága alá tartozik. A kastélypark területén található a Gépfejlődés történeti Gyűjtemény működő mezőgazdasági gépekkel.
Arra az esetre, ha bármi okból nem sikerülne bejutni a parkba, a N 46° 32,586' E 21° 11,531' [GCALMK+Alternativ] ponton, a bejárat közelében kívül, a parkoló és a kerítés közötti részen, két nagyméretű, lábon álló EU-s tábla egyikének hátulján, kis ragasztott táblán megtalálható a jelszó az elzárt területre belépés nélkül. Figyelem: ha alternatív jelszót használsz, a látnivalóból gyakorlatilag semmit nem fogsz látni, így ezt a megoldást csak végső esetre ajánljuk.
Mindenkinek nagyon kellemes kikapcsolódást, jó láda vadászatot kívánok. Gcjocó1956
Karbantartás:
2019.07.10-én, lepke jóvoltából logbook-csere történt és immár a jelszó újra helyesen szerepel benne. Ez úton is nagyon köszönöm!
2020.január hónapban Cerberustól megörököltem a saját készitésű rejtését, melyet ez úton is nagyon köszönök. Zoli munkája példás volt, vigyázunk az örökségre.
2022.06.09.20.00-kor jó szívvel átadtam, immár 70 évesen Gcjocó1956 barátomnak, aki Kétegyházán született.
Köszönöm a ládát vigyázni fogok rá hisz itt a kastélyban születtem és gyermekkorom nagy részét is ebben a csodálatos környezetben tölthettem el !
Állapot: kereshető
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
+
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
A portás rendben beengedett a parkba. Itt igazából az jutott eszünkbe, hogy milyen jó lehet egy kastélyban tanulni... Igaz itt nincs kiállítás és be sem lehet menni az épületekbe, de jó látni, hogy legalább használva van és így rendben tartják.
Köszi a rejtést!
Megfelelő időben érkeztünk, a kapun könnyen bejutottunk. A portást nem láttuk, így a köszönési kísérlet után elindultunk, vad kutyacsaholás mellett, ami végül a portást is előhívta, így megmondhattunk neki, hogy csak a parkban akarunk sétálni. a nem túl barátságos kutya egy darabdig még kisért minket, de miután nem tágítottunk, feladta.
A rejtek az volt, amire számítottunk, de azért kellett egy kicsit keresgélni. Sajnos nincs már túl jó állapotban, ahogy a logbook sem.
A Gépfejlődés Történeti Gyűjtemény nem tűnt fel, kár hogy a leírásban csak a vége felé szerepel, koordináták nélkül. Létezik még, látogatható egyáltalán?
Ez nem az az alföldi épületegyüttes, amire emlékezni fogok.
TUDJA MEG ORSZÁG,VILÁG (by Regős Bendegúz)
Hosszas tervezéssel a mai napon 21 láda felkeresése célul tűzve!
Gépkocsival 252 km,gyalog 22 948 lépés-16,1 km!
A kétegyházi láda (99.) megtalálásával megköszönném mentorom, Grósz József (Gcjoco 1956) mindenkori segítségét és elindításkori ötleteit!
A ládát tavaszias környezetben, hibátlanul begyűjtöttem!
Korrekt leírás és rejtés, köszönet érte a rejtőnek!
A NAP 2.MEGTALÁLÁSA!
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést! A láda újra a helyén van. További jó keresést! Bementem a parkba, szép séta volt! A portás beengedett. Azért megnéztem a pótjelszót előre. Log a ládában, a füzet kicsit hullik szét, de még használható! Köszönöm az élményt! Olívia, Ulrik és Dóra mama [Geoládák v4.5.6]