Megye/ország: Békés
Elhelyezés időpontja: 2009.06.26 00:00
Megjelenés időpontja: 2009.07.01 10:40
Utolsó lényeges változás: 2017.04.05 21:45
Utolsó változás: 2017.04.06 20:30
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+3V)
Elrejtők: J és P
Ládagazda: istvandsz Nehézség / Terep: 3.0 / 1.0
Úthossz a kiindulóponttól: 3900 m
Megtalálások száma: 371 + 1 sikertelen + 5 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.5 megtalálás hetente
WAP: A helyszínek megadják a hagyományos láda helyét
A Láda koordinátái N: 46° 34,ECD E: 20° 37,ABF.
1. N 46° 33,518' E 20° 40,219'
házak száma=B=A+2
csillagok száma=A
2. N 46° 33,401' E 20° 39,618'
szobron található legkisebb páros számok összege=C
szobron található legmagasabb páros=D
évszámokban található "legkerekebb" szám=E
3. N 46° 33,992' E 20° 37,681'
szobor teljes nevében a szavak száma=F
Pótjelszó a legközelebbi villanyoszlopon és a legközelebbi közlekedési tábla hátoldalán
A ládába TravelBug nem helyezhető.
A művészről röviden
Rajki László Orosházán született 1939. január 22-én. Édesapja műhelyében tanulta meg a fa, az anyag, a munka tiszteletét, manuális ügyessége itt fejlődött ki. A fával való foglalatosság itt szinte anyanyelvként ivódott belé.
A képzőművészeti főiskolára 1957-ben nyert felvételt, Kádár György festő osztályába. Festőnek készült, de két év után váltott a szobrászat felé, mestere Mikus Sándor lett.
1962-ben kapja meg a szobrász és rajz tanári diplomáját. Pályáját a Budapesten a Lehel úti Kollektív Műteremben kezdi.
1969-től Szentrendrén a művésztelepen dolgozik. Orosházán 2002 tavaszán diszpolgárrá választotta a város. Országszerte sok köztéri műemléket és szobrot készített, külföldi munkája is megalálható Bécsben, Beregszászon, Berlinben.
A láda Rajki László három köztéri szobrából készített multi láda. Az egyik köztéri szobor és a láda Gyopárosfürdőn, a másik kettő emlékmű pedig Orosházán található.
Az említett koordinátán található Szent István bronz félfigura, mészkő posztamensen.
A poszamensen található házak száma adja meg a B helyére írandó számot. Ha nem találjátok egyértelműnek, akkor alternatívaként a csillagok számához hozzá kell adni kettőt.
A posztamensen található csillagok száma adja meg az A helyére írandó számot
A fenti koordinátán található "Fáklya" című alkotás, mely a Kossuth bicentenáriumra készült.
A szobron található legkisebb páros számok összege adja meg a C helyére írandó számot
A szobron található legmagasabb páros szám adja meg a D helyére írandó számot
Az évszámokban található "legkerekebb" szám adja meg az E helyére írandó számot
A fenti koordinátán található szobor teljes nevében a szavak száma adja meg az F helyére írandó számot.
A Láda koordinátái N: 46° 34,ECD E: 20° 37,ABF.
A megszerzett koordináta darabokat a megfelelő helyre írva juttok el a hagyományos láda helyéhez, mely a harmadik állomástól nincs messze
Segítségként ha szükséges: 20 - 4883662
Kívánunk mindenkinek jó keresést.
Megjegyzés a letöltőknek.
Mivel a ládák letöltésnél a GCrajk-4 mutatta a láda helyét (igazándiból nem tudom, hogy miért) annak a koordinátáit módosítottam. Aki letölt ne az alapján keresse a ládát, hanem amit kiszámolt.
Ládakarbantartás
2009.07.14 Megnéztem a ládát. A csomagolását kicsit kevésbé feltünőre változtattam (világoskékről feketére). A dobozban is hagytam egy zacsit, ha a másik elszakadozna, vagy nagyon bekoszolódna, akkor ki lehessen cserélni.
Ládakarbantartás és első újratelepítés
A ládát az eredeti helyen újra telepítettük. Az újra kereshető. A mérete megváltozott, most egy 15 * 8 centiméteres konyhai tároló doboz. Jelenleg hét darab ajándék található benne.
A teületen kallódó régi ládát megtaláltam és eltávolítottam (kész kullancsóvoda volt). Ezen kívül ha már arra jártam, akkor a láda helyéhez legközelebbi villanyoszlopra kb. térd magasságban és a madártól a láda felé haladva első gyalogos és kerékpáros tábla hátoldalára felírtam a pótjelszót, ami egy női név (jelen esetben egy aranyos kislány neve).'
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
+
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
+
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
A pontokat végigjártam, az utolsó koordinátán nincs láda, és a pótjelszók sincsenek meg. Hívtam a rejtőt, aki megerősített ebben. A helyszínen látszik, hogy munkálatok folytak. Borostyán írtás volt, az villanypóznán is egy 2024-es évszámot találtam. Az útjelző táblák is teljesen újnak tűntek.
Örülök, hogy megmutattad az alkotásokat! Köszönöm a rejtést!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.7]
Ez nem volt egyszerű! A Szent István szobor alatt számolgattam a házakat, de nekem kétjegyű szám jött ki, ami nem valószínű. Így maradtak az egyértelmű csillagok. A fáklyán megértettem a rejtő szándékát, de maradt egy kis bizonytalanság bennem, mert a talapzaton is vannak számok. De az nem számít bele. A harmadik szobor, ami már Gyopárosfürdőn van, szerencsére elég feltűnő, mert a koordináta 20 méterrel távolabb mutat. De ez is abszolválható. Láda viszont nincs azon a helyen, ahol kerestem. Minden villanyoszlopot megnéztem, és nem találtam feliratot. Végül egy közlekedési tábla hátoldalán meglett a jelszó. Csak gratulálni tudok magamnak. Sajnos képeket nem tudok feltenni, mert a szobrokat fényképeztem és azokon vannak a számok, amik a koordinátát adják meg, és ilyen spoilerekkel nem akarom elvenni mások örömét.
Bár végigmentünk a multipont állomásain, az utolsó ponthoz már sötétben értünk oda, és sajnos nem sikerült megtalálni. A tulajdonos segített végül a jelszóban.
Kellemes túra volt, köszönjük! [Geoládák v4.5.2]
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést! További jó keresést! Pótjelszavas megtalálás. Bővebben otthonról. Olívia, Ulrik és Dóra mama [Geoládák v4.5.0]
Délutánra csúszott az indulás Szegedről, mára Orosháza és Gyopárosfürdő volt a terv. A hagyományos láda pótjelszava után mentem a Rajki 3. pontjára, majd az Orosházi séta multival párhuzamosan felkerestem a pontokat, szobrokat. Nagyon tetszett minden, gyönyörű a város. A séta 4. pontjánál volt egy kis negatív élmény, nem jó helyen hagytam az autót, mikor visszaértem, helyi lakos azt hitte, hogy lopott autót rejtegetek. Kicsit fel lettem tartva, így már sötétben értem a koordinátára. Ládát sajnos nem találtam, pótjelszóból a tábla hátoldalán lévő lett meg, erősen megfakulva. Van nálam filc ilyen esetekre, átírtam. Javasolnék esetleg laminált QR kódot, vagy gravírozott táblácskát, ezek tartósabbak. Mindent összegezve, nagyon kellemes délutánt töltöttem a három láda bezsebelése közben. Fürdőzni biztosan jövünk még!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! A rejtő segített telefonon, bár megfejtettük a helyes koordinátákat, de a ládát sajnos nem találtuk meg (Thera-val). [Geoládák v4.5.0]
Megtaláltuk, köszönjük az élményt. [Geoládák v4.4.0]
1. pont: Szent István szobor alatti házak számolásához jól jött a csillagok száma +2 segítség. Nem szeretem a nem egyértelmű dogokat, és itt nem volt az.
2. pont: A Fáklya. Horvát mészkőből készült szobor magyar népi virágmotívummal díszített, lángnyelv alakú kő. Ez sima ügy volt.
3. pont:Az élményfürdő előtti parkban található bronz madárszobor nem hasonlít egy madárra sem. A felirat már nehezen olvasható, de kikövetkeztethető a szavak száma.
4. pont: a ládát nem találtam. Köszönöm a rejtő segítségét.
Rajki Lászlónak a környéken még van néhány másik alkotása. Ha már szobortúra, akkor elfért volna ebben a multiban a többi is.
Megtaláltuk. Köszönjük! Békéscsaba, Gyula környéki 4 napos kerékpáros túra után hazafelé. A 3. ponton a számot elrontottuk, ezért rossz koo-ra mentünk. A rejtő segítségét kértük, ekkor derült ki, hogy félreértelmeztük.
szobor teljes nevében a szavak száma=F (a név nem kell, csak a név után álló szavak száma)
Köszönjük a rejtő segítségét, nagyon kedves volt.