Kerékpáros multi láda, mely öt állomáson vezet végig a Principális völgyében Zalaszentmihálytól Nagykanizsáig.
A jelszó első feléhez az 1-4. pontokon lévő feliratok első, római számnak megfeleltethető betűjét kell kiválasztani, majd azokból egy római számot alkotni. (Tulajdonképpen a számok összege, római számmal.) A jelszó második fele a ládában van.
1. Szent Mihály templom bejárata előtti emlékoszlop
2. Pálffy kúria bejárata feletti felső felirat
3. Parasztháztól balra eső fatábla az utcán
4. Inkey kápolna kapuja melletti jobboldali tábla
5. Láda a Várkapunál, betontégla alatti másik betontéglában.

A ládába TravelBug
nem helyezhető.
A ládasor
Szent Mihály templom
N 46° 43,772' E 16° 56,892' 170 m [GCPRNC-1]
Pálffy kúria
N 46° 36,130' E 16° 56,821' 158 m [GCPRNC-2]
Parasztház
N 46° 34,285' E 16° 57,281' 156 m [GCPRNC-3]
Inkey kápolna
N 46° 28,444' E 16° 59,170' 150 m [GCPRNC-4]
Várkapu
N 46° 27,206' E 16° 58,375' 137 m [GCPRNC-5]
A jelszó első feléhez az első négy ponton jelölt feliratokban az első,
római számnak megfeleltethető betűt kell keresni, majd ennek, mint római számnak a számértékét kell venni, majd ezeket összeadni. Tehát, ha az egyik felirat például az "Emlékmű", akkor a római szám az M, melynek számértéke az 1000, és így tovább...
A láda egy villanyoszlop tövében, betontégla alatti másik betontéglában található.
Megközelítés
Az egyes pontokat kerékpárral javasolt felkeresni, a 35 kilométeres, nagyrészt sík területen és csak egy rövid szakaszon, Pötréte és Pölöskefő között, jól járható földúton haladó túra keretében.
A két végpont között (nem túl sűrű)
vonatközlekedés van, így ajánlott Nagykanizsáról egy 35 perces utazással eljutni Zalaszentmihályra, majd onnan legurulni vissza.
Útvonalajánlás
A
kerekezés a pompás zalaszentmihályi templomtól indul, ami a településsel együtt a Széviz és a Principális völgyét elválasztó földnyelven fekszik. Innen az út nyugatnak tart a Széviz felé, mely most a rendezése előtti időket, a mocsarak és pangó vizeket mutatja. A természet által visszafoglalt, buja élővilágú tőzegtavak mellett halad az út Pötréte irányában. Kétoldalt a Zalai-dombság észak-déli irányú vonulata, mely között folytatódik a túra Pölöskefőig. Itt az egykori Pálffy kúria és a dusnoki kápolna kínál építészeti látnivalót, míg a továbbhaladva Kacorlakon a paraszti építészet szépséges műemléki örökségei. A kiszélesedő völgy síksági képet mutat, s itt az újnéppusztai kastély után tűnik fel először a Principális-csatorna is, keresztezve azt Újudvar felé. A továbbiakban, kissé eltávolodva a csatornától, már inkább a dombsági jelleg dominál, és így, egy jókora lejtővel fut be az út Nagykanizsára. A kerékpárút vége felé az Inkey kápolna barokk épülete tűnik fel, majd onnan nyugati irányban, a Principálist követve a Várkapuig kell tartani, mely az egykori dicső Kanizsa várának állít emléket.
Háttér
Csatornák
A Principális és a Szévíz is ma már mesterséges csatorna, melyek közül az első a Mura, míg a második a Zala folyóba vezeti el a dombok lefolyó vizeit. Mindkét létesítmény csekély esésű, átlagosan mindössze 20 cm kilométerenként. Völgyeikben sorban sekély vizű mocsaras teknők, illetve tavak helyezkedtek el, melyek elvezetésére kezdték el építeni ezeket majd 150 évvel ezelőtt.
Principális-csatorna egykori fontosságára már a neve is utal, melynek jelentése nagy fontosságú, legfőbb. Az egykori Kanizsa folyó medrét építették ki a 20. század elején, hogy mocsaras területeket lecsapolják és az időnként árvizeket is okozó lefolyástalan vizeket elvezessék. A csatorna 75 kilométer hosszan, több mint 600 km2 területről szállítja el a vizeket a Murába. A rendszerváltást követően a birtokviszonyok megváltozása miatt a karbantartási munkák elmaradtak, így több helyen a terület az eredeti, mocsaras állapotát veszi fel. Színesedik így a flóra és a fauna is, és már hódok is megjelentek a torkolati részen.
Települések
Zalaszentmihály szép természeti környezetben fekvő település, melynek ékessége temploma, a régió egyetlen gótikus építménye, mely barokk tornyának jellegzetes elhelyezkedése miatt országosan is különlegességnek számít.
Pötréte Szévíz menti fekvő település, igazi horgász paradicsom és egyben a hazai tőzegtermelés egyik központja. Épp ez utóbbi hatására alakultak ki a határában pompás tavai, melyek a vízimadarak kedvelt élőhelyei.
Pölöskefő érdekessége a Pálffy-kúria és a dusnoki kápolna, mellett, hogy itt született Dr. Mező Ferenc sporttörténész, tanár, ki 1928-ban, Amszterdamban nyert szellemi olimpiát az "Az olimpiai játékok története" című munkájával.
Kacorlak a Principális síkján fekvő település, mely két szépséges zsúpfedeles lakóházáról nevezetes, melyek igazi különlegességek és ragyogó példái a zalai népi építészetnek, különös tekintettel, hogy mindkettő még használatban van.
Újudvar a környező táj szépsége miatt is méltán népszerű kirándulóhely. Egyik érdekessége az egykori Johannita rend templomának helyén álló emlékmű
N 46° 32,219' E 16° 58,889' 210 m [GCPRNC+emlékmű], melyhez érdemes lekanyarodni a túra során.
Nagykanizsa a Dél-zalai régió patinás, megyei joggal rendelkező városa, mely a Principális két partján fekszik, és számtalan szép emlékét őrzi a 18-19. század fordulójának. Így érdemes felkeresni a belváros ládáit is.
A ládát 2015.04.09-én fogadtam örökbe waneqrtól, akinek itt is megköszönöm a rejtést és az eddigi gondozást. A pontokon és a leíráson nem változtattam, az úgy tökéletes, ahogy volt.
Illetve átmenetileg, mivel a számzáras ládát elhoztam javításra, az arra vonatkozó részleteket átírtam. Igyekszem mielőbb az eredeti állapotot visszaállítani. csbagi
2016.03.29. A láda némi viszontagságok után régi formájában újra kereshető! A 3. pont táblája és a láda koordinátája változott. Itt szeretném megköszönni Strombusnak és K. Nikolettnek a gondozásban nyújtott segítséget!
2019.03.10. A számzáras láda előbb elázott, majd eltűnt. Most már szokásos műanyag doboz van helyette, új helyen. A leírás ennek megfelelően változott.