WAP A hagyományos négycsatos ládát egy gyertyánfa tövében, levelekkel, gallyakkal fedve találod. Az eredeti koo-tól kicsit eltávolodott, de még a készülékek pontatlanságába belefér, így nem írtam át a koordinátákat. WAP END
2019.07.21.11.00. A láda megújult, újra kereshető! Nyomatékosan kérek mindenkit, ugyanúgy rejtse vissza a dobozt és ne tegyen fel a láda helyéről képet! A logokból kiderül, hogy ki rejtette vissza hanyagul. Ne csak addig kelljen a láda, míg megtalálod a jelszót, rejtsd vissza rendesen, gondolva az utánad érkezőkre!
2018.01.21. A koordináták mérése, pontosítása Garmin GPSMAP 60 CSx-el történtek 45 perces átlagolással, lombozat nélküli időszakban. Hangsúlyozom, túra GPS-el történt a mérés, különböző "okostelefonok" nem túl pontos GPS-einek értékei eltérhetnek. Nyilvánvalóan nem vízben és nem az égben van a ládika, használd a fejed és a szemed (is). Ha jó készüléked van és fura adatokat jelez, célszerű kalibrálni az eszközt időnként és összevetni az adatokat!
------------------------------------------------------------------------- A ládikát adoptáltam az előző rejtőktől Adrienntől & Joe-től. Köszönöm a lehetőséget.
A módosításokat érinti, hogy a koordináták szerint a láda természetvédelmi területen (volt korábban is) és van most is.
A korábbi ugyanitt elhelyezett láda a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóságának engedélyével lett elrejtve!
A Vésztő községtől észak-nyugatra fekvő Mágor-domb és közvetlen környezete 1978-ban került régészeti és természetvédelmi kettős védelem alá, mindössze 13 hektárnyi területen. A bővítések eredményeként a 947 hektáros terület Mágor-puszta elnevezéssel a Körös-Maros Nemzeti Park területi egysége. A Sebes-Körös régi medre által körülvett területből kiemelkedő Mágor-domb évezredek óta lakott település volt. Az Európában szinte egyedülálló, 7 méteres egymásra rakódott kultúrréteget bemutató fedett ásatás az újkőkor, a rézkor és a bronzkor emberének kultúrájáról tanúskodik.
A domb másik részén a XI-XII. században épült templom és rendház (Csolt-monostor) maradványait láthatjuk. Ez a Délkelet-alföld legjelentősebb Árpád-kori műemlék együttese, egyúttal középkori temetkezési hely is. A leletanyag bemutatására a Wenckheim-család által 1810-1812-ben építtetett pince szolgál, melybe később beépítették a monostor maradványainak díszköveit is. A terület természeti értékeit a Kis-Sárrét hajdani vízi világának maradványai, majd a folyószabályozást követő másodlagosan kialakult szikes puszta növény- és állatvilága adja. Ezek közül említést érdemel a réti őszirózsa, a sziki kocsord, a haris kuvik, a Holt-Körösben élő vidra és a réti csík.
A Körös Maros Nemzeti Park Igazgatósága 2003. tavaszán adta át ötödik tanösvényét Mágor-pusztán. Az alig több mint 500 m-es tanösvény a Vésztő-Mágori Történelmi Emlékhely bejáratához vezető út mellett indul. Az útvonal bejárásával megismerhetők a védett terület természeti és kultúrtörténeti értékei. A tanösvény a Mágor-dombhoz vezet. A bejárás időtartama kb. 1,5-2 óra.
Állomások:
1. Holt-Sebes-Körös élővilága
2. Ártéri erdő élővilága
3. Pákásztanya
4. Csolt-Monostor és a kettős Mágor-halom
5. Mocsár élővilága
Megközelíthető: Mezőberény-Bélmegyer-Vésztő, vagy Békéscsaba-Békés-Tarhos-Vésztő útvonalról vagy a 47-es főútról lekanyarodva Szeghalom irányából, Vésztő előtt táblák is jelzik az irányt. Vésztőről kiépített kerékpárút vezet a monostorig.
A láda a monostoron kívül van elhelyezve így ha valaki a monostort is meg kívánja nézni, úgy belépődíjat kell fizetnie. Díjak 2018-ban: felnőtt 600 Ft, diák, 26 év alattiak és nyugdíjas jegy 300 Ft, tárlatvezetés 1500 Ft, Fotózási díj a kiállítótermekben zárt térben 200 Ft (korlátlan mennyiségű felvétel), parkolás: személyautó 300 Ft, autóbusz 500 Ft, motorkerékpár 100 Ft de ha a láda közelében parkolsz ott nincs díj.
Nyitvatartás: Áprilisban 9.00-17.00, Május 1-től szeptember 30-ig 9.00-17.00-ig. Októberben 9.00-17.00 Nov.1-április 1-ig csoportok számára előzetes bejelentés alapján. 06-66-477-148
Ajánlott parkoló, csak ládázáshoz a nádfedeles esőháznál.
A láda helye az előzőekben és jelenleg is a lehető legoptimálisabb, mivel a környék természetvédelmi és műemlékvédelmi védettség alatt is áll, erősen behatárolt a lehetőség.
A monostor és tanösvény meglátogatásához hajts be a sorompón túlra, árnyas parkoló és büfé is található itt.
A bemutatóterületen, illetve a tanösvényen járművel -beleértve a kerékpárt is- nem lehet közlekedni, csak gyalogosan.
Programok, aktualitások: www.vesztomagor.hu
Kérek mindenkit, hogy a rejtés közvetlen megközelítési helyéről ne töltsön fel képet!
Kellemes időtöltést, sikeres ládavadászatot kívánok!
starcus
Állapot: kereshető
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
AK közben rendben megtaláltam, köszönöm a rejtést! Utána pecsételés közben jót beszélgettem a terület őrével (mármint az egyikkel, aki ember volt -- a kutyákkal nem tudtam beszélgetni, pedig ők is igen aktívan őrködtek). Bejutni most nem lehetett, tavaszig zárva a terület. [Geoládák v4.5.3]
Későn érkeztünk, csak a ládáért futottunk. Érdemes lesz visszatérni a látnivalókért.
A ládaoldalon nagyon zavaró az idejét múlt pirosan kiemelt szöveg, jó lenne törölni.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.0]
* Itthonról:
Egy két és fél hetes Alföldi Kéktúra menet hozadéka ez a láda. Ezen idő alatt a Kéken 262 km-t, míg egyéb kitérésekkel - pl. GC-k miatt - több mint 300 km-t gyalogoltam az árnyéktalan gátakon, szántókon, ráadásul az elején pont belecsöppenve a 40+ fokos hőségbe. Később már "hűvösebb", 30+ fok volt. ;D
**
Na, speciel ez volt az a rejtés, ahol a napi hőség és az előző napi vihar utáni sár miatt azért eléggé elgondolkodtam azon, hogy még azt a kis kitérőt sem teszem meg a gáton. Végül egy jó óra pihenő és nézelődés, erőgyűjtés után arra jutottam, hogy a Vésztő felé menő aszfaltos bicajút teljesítése előtt egy kicsit még hűsölök a Sebes-Körös régi medre körüli erdőben, miközben előhalászom a ládát. A rejtés rendben volt, minden a helyén. Kicsit kellett csak csalingáznom a lehetséges rejtést tartalmazó fák között.
Ha erre jársz, akkor a monostor rom mellett ezt se hagyd ki! :D Könnyű találat. :)