14x11x5 cm-es doboz nagyobb fa talajszinti üregében, egyetlen kéregdarab mögött. A jelszó az utolsó oldalon található.
A ládába TravelBug helyezhető. Megközelítés
Tömegközlekedésre a vasút Budapest-Nyugati pályaudvar és Vác között közlekedő S70 járatok kínálják a legjobb megoldást, mivel Sződ-Sződliget megállóhelyen csak ezek a szerelvények állnak meg. Innen egy darabig az M2 autóút mellett kell sétálnunk a kevésbé látványos ösvényen. A "Mount Sződ" pontnál rejtőző dobozt így hátulról érjük el.
A nem túl nagy terület közelében több lehetőség is látszódik a parkolásra, de ez a legjobb lehetőség N 47° 42,740' E 19° 9,440' 120 m [GCDh+parkoló]. Innen könnyű sétával juthatunk el a dobozig, és az ösvények követésével mélyebben is elmerülhetünk a Duna mentén megmaradt homokdűne felfedezésében. A vasúton és az autóúton csak távolabb lehet biztonságosan átjutni!
A "hegyen" bejárható ösvények néha autó vagy quad nyomsávokra utalnak, de az eredetük inkább az itt sétáló párok egymás melletti lépteinek köszönhető. Sokan edzés, vagy kutyaséta ürügyén járnak erre.
A Debegió-hegy neve ellenére nem nevezhető hegynek hiszen tengerszint feletti legnagyobb magassága a 130 métert sem éri el. Az M2 autóút által kettészelt homokdűne három települést választ el. Göd, Sződ, és Sződliget közigazgatási területei között található. (Sajnálatos módon ez meg is adja az alaphangot. Autóút és vasút között ne számítsunk csendre!)
A terület jelentőségét az itt található védett növény és állatfajok jelentik. Különösen a Kunkorgó árvalányhaj nyújt feltűnő látványt a hullámzó dombokon. Természetesen sok más növény is színesítheti bolyongásunkat - szinte az év bármely szakában. Azonban a természetben a tavasz és a nyár jelenti a legszínesebb, leglátványosabb időszakot. Ilyenkor burjánzik igazán a növényzet, reménykedve a túléléshez szükséges rovarvilág ténykedésében.
2015-ben drasztikus beavatkozás történt. Az invazív fajok jelenlétét nagy mértékben csökkentették, teret hagyva a védett, őshonos fajoknak. Azonban a vasút mentén ma is létezik egy keskeny "mézgyűjtő" akácos, ami természetes módon szűri a vonatok zaját.
Ha van rá módod, akkor kérlek színesítsd logodhoz fűzött
képeiddel a láda oldalát. Leginkább növényes, állatos fotókat szeretnék. Előre is köszönöm a segítséged!
Vonattal érkeztem Sződligetre és egy nagy kőr megtétele után érkeztem ehhez a rejtéshez. Útba esett a (GCSZLI) majd a (GCXM24) rejtés. Onnét sétáltam tovább a Sződ-Rákos-patak mentén ahol több vadkacsát és egy fehér gémet is láttam. A vasúton átmenve a sínek mellett vagy kétszáz métert megtéve érkeztem el a Natura 2000-es táblához. A rejtés könnyen meglett. Leültem a közeli padra logolni. Gyönyörködtem egy darabig az előttem elterülő tájban és az elrobogó vonatokban, majd vissza indultam a vasútállomásra. Átmentem az autópálya alatt, hogy átkeljek a patakon lévő kis hídon, majd az autópálya felett átívelő gyaloghídon és máris ott voltam a vasútállomáson.
A karácsonyfa felkeresése után átsétáltam ide is. Szép hely. Az autópálya zaja nem volt olyan zavaró, mint a felém rohanó, ugató kutyák.
Köszönöm a rejtést!