Megye/ország: Komárom-Esztergom
Elhelyezés időpontja: 1970.01.01 01:00
Megjelenés időpontja: 2020.06.28 19:59
Utolsó lényeges változás: 2021.05.09 14:05
Utolsó változás: 2023.07.15 13:35
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Pucu
Ládagazda: Pucu Nehézség / Terep: 2.0 / 1.5
Úthossz a kiindulóponttól: 1500 m
Megtalálások száma: 265 + 5 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 1.1 megtalálás hetente
Röviden
A láda 7x5x10cm-es műanyag doboz, a fától D-i irányban, 120cm magasságban talalható.
Nincs törzse, de kalapos
a rejtése alapos.
KÉRLEK NAGYON FIGYELJ A REJTEKRE. ÓVATOSAN BÁNJ VELE NE FESZEGESD. A ládát gondosan zád vissza a lokbookról a nejlont ne vidd el! Ha bármilyen állapot változás van a rejtekkel nem csak a ládával kérlek jelezd felém.
Köszönöm!
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Megközelítés és parkolás
A Tardos és Süttő településeket összekötő 1127-es számú út nyugati oldalán induló földút elején találod a parkolót. A földút alkalmas gépjárműforgalomra, de mivel természetvédelmi terület, kérlek, ne menj be kocsival!
Először én a "Nagy Fafilm" című filmben találkoztam a fával. A film nézése közben döntöttem el, hogy mindenképpen fel fogom keresni. Jó érzés egy ilyen idős fánál állni és arra gondolni, hogy mi mindent és hogyan élt át. A Gerecsében lévő öreg kocsányos tölgy Magyarország egyik leghatalmasabb fája. A fa közel 400 éves, 516 cm-es törzskerületű, magassága 25-30 m körül van, súlya pedig a gyökérzet nélkül kb. 17 tonna.
A fáról készült egy hosszabb film is, mely minden részletére kitér és tökéletesen bemutatja az élővilágát is. Nagy Fafilm
A kocsányos tölgy jellemzői röviden
A magányos fák koronája magasan boltozatos és széles, félgömb, illetve gömb alakú, csaknem a törzsig visszazárt, tömött és egyenletesen leveles. Ágrendszere feltörekvő, ágai messze szétterülnek. Zárt állományban 45 m-t is elérő, egyenes törzsű, keskeny koronájú fa. Kérge mélyen barázdált, sötét színű. A fiatal fák kérge még sima, később finom barázdák jelennek meg rajta, és ezek mély repedésekké fejlődnek, miközben színe középszürkéről sötétszürkére vált. Zöldes barna, kissé viaszos fényű vesszői kopaszok. Levelei kopaszok vagy csillagszőrösek, a levéllemeze visszás-tojásdad, a levélalap két fülcimpa alakban végződik. Porzós virágzata 2-4 cm hosszú. A porzós virágok kettős bogas barkavirágzatba rendeződnek. A virágzat tövén csészeszerűen ülő kupacs csak egy termést tart. A kupacspikkelyek széle összenőtt, a csúcsuk szabad, sima. Alsó állású magházból kialakult makk terméseinek csúcsán az elszáradt virágtakaró három apró fogként később is jól felfedezhető. A pikkelyes, csészeszerű kupacsban fejlődő makkok hosszú nyél végén nőnek. Ez a nyél a kocsány; erről kapta a nevét a faj.
Köszönjük a rejtést.
A tegnapi sárdagasztás nem vette el kedvünket, ma (immár hármasban) ismét útra keltünk. Tardos környékén túráztunk. Négy ládát terveztünk, de a Teke-hegyre már nem maradt erőnk, mert a GCSzbo nagyon sok erőnket elvette, és időben is tovább tartott a tervezettnél.
Mutatós fa, remek rejtés.
Könnyed eső utáni túra Anita, Bea, Vivi és LionDaddy társaságában. Erre a túrára velünk tartott Fahéj is Vivi kiskutyája. Gyönyörű zöld a természet, szinte harapni lehetett a friss levegőt. A nagy fa egyik ága letörött, száradva konyul a talajra. A rejtés ötletes, kár, hogy nem az eredeti helyén van.
Rövid kirándulás Tardos környékén Anita, Vivi, Bea és Kectam társaságában.
3/1. találat.
Bár mára is jósoltak helyi zivatarokat és az éjjeli eső nyomai (vizes, nedves és saras volt minden) még erősen látszottak, nem fújtuk le a mai túrát. Jól tettük, mert végül szép időnk lett és Fahéj - Vivi törpe uszkárja - is remekül bírta az első komolyabb erdei kirándulását.
A fa impozáns, sajnos már nem teljesen egészséges és teljes a lombkoronája.
A rejtek (eredeti formájában) nagyon klassz lehetett, kár, hogy már nem a helyén találtuk meg!
Ládaellenőrzés és falátogatás. Döbbenten vettük észre, hogy 2 nagy ága is letörött a fának ☹️ Nem látszik rajta betegség így vélhetően a saját súlya lett a veszte. Sajnos az előző látogató nem logolt és emailben sem jelezte hogy a rejtek már nincs a helyén így nem tudtam javítani. Kérek mindenkit, hogy ha bbármilyen változás van a rejtekkel és a ládával jelezze felém valahogy. Szeretném ha mindenki örömét lelné a réjtésben. Köszönöm!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.2.1]
GCTrds végpontja után, Szarvasbőgés ládát kihagyva siettem a tölgy felkeresésére. Közben esett. Érdekes volt a patak egy darabig, az út szélén néhol hó maradt. Az aszfalt útelágazáshoz érkezett, végre turistajelzés. Éleslövészet nincs. Eső van. Sár is. Kerülgetek. Impozáns fa előttem. Fotó. Itt a láda is valahol. Jelezte a Garmin. Sajnos lehúzta a gravitáció. Láda kivesz, log, rejt, siet. Végül Dunaszentmiklós lett a vége. Átázva, elfaradva. Csatlakozást sem értem el.
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (270 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.