"Férfi és nő. Hogy érthetnék meg egymást? Hisz mind a kettő mást akar - a férfi nőt - a nő férfit." Karinthy Frigyes
________________________________________________________
Személyes indíttatás
Az életemben a valós szerelem és a geo szerelem ötvözi egymást. A GCLOVE név kitalálása után a méltó helyszínt is megtaláltam a szerelem ládának, melyet a terepszemle és a megvalósítás követett.
A Szerelem-szobor
A monumentális szerelem nevet viselő szobor a váli Haraszthy pincészet területén található. Alexander Milov 2015-ben készítette az amerikai Burning Man fesztiválra. Ezt a szobrot vásárolta meg 2017-ben egy házaspár, így került a Haraszthy birtokra. Milov Szerelem-szobra a férfi és a nő közötti konfliktust és vívódást formázza meg.
Az egymásnak háttal ülő drótból formázott alakok a konfliktust, míg a belsejükben található egymás felé forduló gyerekek az ölelést, az egymás iránti vágyódást szimbolizálják. A gyermekek alakja este fehér fénnyel van megvilágítva, szimbolizálva ezzel a tisztaságot és az ártatlanságot, azt hogy a szerelmesek a sötét órákban is mindig számíthatnak egymásra. Az alkotás a szőlők között, a dombtetőn kapott helyen, ahonnan páratlan kilátás tárul az ide látogató elé a környékre.
Vál
Fejér megye északkeleti részén fekszik, a Váli-völgy középső szakaszán, a Baracska-Alcsútdoboz közti 8111-es út mentén. Székesfehérvártól 50, Budapesttől 45, Bicskétől 18, Baracskától 9,5, Alcsútdoboztól 8,5 kilométer távolságra található.
A falu nevét feltehetően a latin "vallis", "völgy " szóból kapta. Egy másik magyarázat szerint "Valószínűleg puszta személynévből keletkezett magyar névadással. Az alapjául szolgáló személynév bizonyára német eredetű; vö. ném. Wahl (tkp. olaszul v. más újlatin nyelven beszélő ember)." Hibás az az elterjedt elképzelés, hogy Árpád unokáját hívták így. Árpádnak nem volt Vál nevű unokája mai ismereteink szerint. (A félreértés onnan származik, hogy Bíborbanszületett Konstantin leírásában egy 19. században élt történész félreolvasta a görög betűkkel leírt "Fajsz" nevet "Vál"-nak. A ma elfogadott olvasat Jutas fiának nevére: "Fajsz")
Képek forrása:
I-VI: dr. Csernus Gábor,
VII-X: Varázslatos Vál Facebook
XI: Wikipedia