Megye/ország: Zala
Elhelyezés időpontja: 2021.06.16 10:00
Megjelenés időpontja: 2021.06.23 16:39
Utolsó lényeges változás: 2024.02.28 17:41
Utolsó változás: 2024.05.20 21:14
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+3V)
Elrejtők: Pepe
Ládagazda: Adoptálható ládák Nehézség / Terep: 3.0 / 3.0
Úthossz a kiindulóponttól: 23100 m
Megtalálások száma: 73 + 1 sikertelen + 3 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.4 megtalálás hetente
Három virtuális pontból és egy ládából álló multiláda. A három virtuális ponton egy-egy fatáblát keress a fák törzsén, kb. mell-fej magasságban, max. 1-2 méterre az úttól. A táblákon 4-4 betű szerepel. Jelszó: tedd a táblák feliratait a pontok sorrendjében egymás alá! Az így keletkezett négy oszlop balról jobbra olvasva adja a megoldást (16 karakter).
A ládát a mély árok szélén álló fa tövénél találjátok.
Ez egy örökbefogadható geoláda. Ha szívesen lennél a gazdája, kérlek, keress meg!
Ha egy árva ládát szívesen gyógyítanál, ha van rá módod, előtte vedd fel a kapcsolatot a LádaDokikkal.
Ha csak a helyszínen derül ki, hogy a gazdátlan láda gyógyításra szorul, segíts rajta bátran! Változtass azon, amin szükséges! Ha akarsz, találj ki új jelszót, keress a közelben egy jobb rejteket!
A megváltozott adatokat juttasd el minél hamarabb az Adoptálható ládák felhasználónak!
Köszönjük a közösség nevében! :)
A Horhosok útja három eltérő nehézségű túraútvonalból áll. Az eligazodást az útvonal színjelzésével azonos színű táblák segítik. A 8 kilométer hosszú Zöld útvonal érinti a Csácsi-hegyi és a Henye-hegyi kápolnákat, a Vari-kutat, az Állatsimogatót, és a Szent Sebestyén templomát. Kezdő túrázóknak ajánlott, 2 és 1/2 óra alatt bejárható útvonal. A Kék útvonal 13,9 kilométer hosszú, érinti a Csortánt, a Pipa- és a Hosszúhegyet. Tapasztalt túrázóknak ajánlott, megtétele kb. négy órát vesz igénybe. A multi pontjai a leghosszabb, 23,1 km hosszú, 590 m szintemelkedésű Piros útvonalon helyezkednek el. Gyakorlott túrázók kb. hét óra alatt tudják teljesíteni a szakaszt.
Habár az útbaigazító táblákon szerepel a kerékpáros ikonja is, én még a kifejezetten tapasztalt, gyakorlott BMX-eseket is lebeszélném a kerékpáron való végigjárásról. Vannak ugyan jól bringázható szakaszok, így pl. a Csurgó-kút menti szakasz, de a horhosok -és különösen azok emelkedő szakaszai nem tartoznak ezek közé.
A rejtések kuriózuma, hogy kellő fényerejű lámpával felszerelkezve sötétben még talán jobban vehetők észre, mint a nappali fényben.
Mindhárom túraútvonal az ajánlott parkolóból indul. A Piros útvonal valamivel a 4. km után, N 46° 51,247' E 16° 54,214' 220 m [GCHORH+1-crossing] jobbra ágazik el, és a továbbiak során még többször halad néha azonos, olykor ellentétes irányban a másik két útvonal egyikével, másikával. A túra során három másik geoládát is megkereshetsz, előbb a GCHHK Henye-hegyi kápolna, majd a GCVkut Vari-kút, végül a túra vége felé a GCCSB Csurgó-kút ládáját.
Feltételezve, hogy a túrát egyben tudod megtenni, a pontok keresési sorrendje a következő:
A Horhosok útja három túraútvonalát 2018-ban adták át. Létrehozásában nagy szerepet vállalt a Zalai Teker(g)ők Kerékpáros Sport és Túra Egyesülete, amely az útvonalak szélesebb körben történő megismertetésében is szerepet vállalt. Az útvonalak karbantartását és tisztítását az egyesület tagjai végzik. A túraútvonalak bármelyikén is indulunk el, utunk gyönyörű környezetben, dombhátakon, szőlőskertek mentén, erdős horhosokon keresztül vezet. A csácsi városkaputól indulva szinte a teljes város a lábunk alatt hever. Délnyugati irányban, a TV-torony környékén a bazitai dombok zárják a kilátást, ám - ha szerencsénk van - akár az Alpokig is elláthatunk. A henyei kápolnadombról észak felé nyílik ki a táj a szemnek: jó időben a Tátika csúcsát, a Kab-hegyet, a Somlót, a Ság-hegyet és az Írott-kő bércét is felfedezhetjük a távolban.
Megtaláltam. Köszönöm! Kerékpáros túra közben. A 3.pontot nem találtuk hosszas keresés után sem, de a jelszó kitalálható. Nekem 1 betű nem jött ki, de kaptam egy tippet, hogy gondoljak egy színre, és így jó lett. [Geoládák v4.5.0]
Pethőhenyéről indulva elöször a 4. pontot kerestük meg, majd a faluból egy körtúrával a maradék pontokat szedegettük össze. Jó volt a kánikula előtt végezni. Klassz vidék. Tetszettek a horhosok.
Üdv Mr Zerge.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.3.0]
Terjedelme okán ez a multi lett a napom súlypontja, a henyei hegy alapos (gyalogos) bejárásával, a nyomvonal mentén két hagyományos forrásos láda beiktatásával rentábilisabbá téve a befektetett kilométereket. Jó rejtések, egyedi jelszóképzés, csodás idő - rám fért ma pár sikeres találat a tegnapi kudarcok után. :-)
Próbáltam körtúrát csinálni, de nem igazán sikerült, talán ez az egy hibája van a multinak. A környék szép a rejtések rendben vannak. Zalaszentivánról egy könnyed 18km-s túrával megcsinálható. Köszi a rejtést és hogy megmutattad a helyet
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Sajnos a jelszóösszerakásnál még mindíg ott a kavicsok szó. Ne keress kavicsokat , fatáblácskák vannak helyette Mi ugyan visszafelé(4-3-2-1) gyűjtöttük be a négy pontot, de így is tökéletesen összejött!! A 4-3-2-t csak úgy irányba szedtük össze, ne kelljen akkorákat kerülni , de így is megoldható[Geoládák v4.2.6]
Megtaláltam. Az 5. figyelmen kívül hagyhatod. A 4. a láda. A kavicsokat nem láttuk, hanem Kb. 10x2 cm méretű vésett, barna falapkákat keress, szemmagasság körül. Tájékozódásilag technikásnak mondanám, vállalható útlevágási lehetőségekkel. Megbecsülendő, szép rejtés. A Csipet Csapat jó munkát végzett.
Utólag látom, a karbantartás is megtörtént, így rendben lesz. A leírás alapján kereshető!
Köszönöm a lehetőséget.
[g:hu+ 2.10.16]
Januárban a 3. pontot pótoltuk. Kb 130 cm magasan találtok egy (3x8) falemezkét a lián alatt. Hogy az eredeti rejtés jellege se vesszen el teljesen, ugyanezen a fán kb 50cm magasan egy kb 5 cm átmérőjű fehér követ is rejtettünk a jelszóval ellátva.
02.08. Az első és a második ponton pótjelszókat helyeztünk az eredeti rejtekkel azonos fákra. (falemezke)
Zalai fagyos séta Szabinával a ragyogó napsütésben. Kösszi a rejtést! ---- Lustaságból nem nagyon szoktam elolvasni előre a ládaoldalt, így néha a helyszínen szembesülök az egyes problémákkal. Ez most pont jól jött, mert annyi rosszat írtak erről a rejtésről hogy csak na! Ha elolvasom, lehet, hogy el se jövünk ide.
Mi az 1. és 2. pontokat a helyükön találtuk, kb. 1 perc kellett hozzá. Nekünk tetszettek a kövek, persze benne van az esély, hogy rosszul teszik vissza és leeshetnek. A harmadik pont hiányzik - úgy hallottuk, hogy hamarosan pótolva lesz... - a negyedik sincs, de ott van mögötte a végláda, amiben benne van a 4. jelszórészlet. A hiányzó jelszórész pár perc agyalással kitalálható a másik három birtokában. Mivel szeretjük a rejtvényeket, ez még jól is esett. Változatos helyeken jártunk, nem túl nehéz terepen és szép kirándulóidőben. Nekünk tetszett!
Strombus nagyjából mindent leírt. A hajdani rejtő két dolgról nem tehet: a szúnyogokról meg a benőtt ösvényekről.
Viszont rovására írható az abszolut felelőtlen rejtés, meg az azt követő laza elengedés.
Üvegkavicsok bedugva borostyán alá mindenféle egyéb rögzítés nélkül???
Kedves Pepe! Szerinted ki fogja pótolni az amúgy poénos, de nem idevaló kavicsokat? Számomra döbbenet egy régi, tapasztalt játékos részéről az efféle hozzáállás.
A jelszót egy korábbi megtalálótól kértem el.
Két napos zalaegerszegi bázisú ládázásunk mai utolsó találata. Reggel Pankasz felé indultunk, délutánra eljutottunk ide is a végül 111 km-esre sikerült kerékpártúránk során. Érdekes, szép környék, szép útvonal, de úgy tűnik, elég ritkán járt. Sok helyen benőtte a magas fű az ösvényt.
Vicces, hogy az útvonal kijelölője ajánlja a kerékpározást, a rejtő pedig egyáltalán nem. Vasárnapi családi biciklizéshez vagy versenybringához nem megfelelő a terep, de alig egy-két 10-20 méteres szakasz volt, ami túl meredeknek bizonyult a tekeréshez. Ezen a környéken ennyit gyalogolni számomra nem lett volna szórakoztató. A jelenlegi szúnyog invázió idején pedig igazi kínszenvedés lett volna. Így csak a pontok keresése volt az. Életemben nem csípett még meg ennyi szúnyog! Ráadásul leginkább a biciklis nadrágomon keresztül, mert a meztelen részeken könnyebben észrevettem és lesöpörtem a kis vérszívók seregét! A combon nagy része egybefüggő piros lett a sok-sok csípéstől!
A rejtő 2 hónappal a rejtés után megtapasztalta azt, hogy a kavicsok már nem ott vannak, ahova tette őket. Akkor két évvel később vajon hol vannak? Egy sűrű erdőben, ugráló koordináták mellett vajon mennyit érnek a két évvel ezelőtt készült segítő képek? Nem sokat. Az első "kavicsot" és a takaros végládát sikerült megtalálnunk, de a másik hármat nem. Mi értelme a 4. kavicsnak, ha 8 méterrel arrébb ott az igazi láda?
A 3-as pontot nem kerestük hosszasan, azt az előző logból már tudtuk, hogy reménytelen, de a másik kettőt igen! Pedig bizonyára ott vannak a kavicsok egy 20 m sugarú körön belül, fán vagy inkább a földre esve, az avar alatt. Egy geotournyi kesser pár óra alatt biztosan megtalálná. Sokszor hiányolom a keresésélményt. Hát, itt az volt. Csak a találatélmény maradt el. "Jók ezek a kavicsok de nem egy erdőbe és nem így elrejtve, rögzítés nélkül mindig el fognak tűnni." - írta anettx még 2021-ben. Igaza lett. A rejtő pedig karbantartás helyett inkább bedobta a ládáját adoptálhatónak. Akkor mi értelme volt két évvel ezelőtt rejteni?
Jó kis bringás menet volt Zsuval :-) A 3-as pont nincs a helyén, keresgettük a környékén, de nem lett meg. Kiváncsifáncsi segített ki a hiányó részlettel. Innen is köszi, meg persze Pepének is. Szerintem egy remek multi, általam ismeretlen helyen. A pontok nincsenek dzsindzsában, jó a fotók, sokat segítenek. Szerintem hibátlan! Köszönet érte!