A megadott ponton lévő lámpaoszlopon van egy tábla, az oszlop adataival. A tábla első sora (10 betű) és a "Term.: sz:" után álló számjegyek (6 számjegy) egybeírva adják meg a jelszót.
Ugrás egyenesen a
láda leírásához!
Ugrás egyenesen a
megtalálók megjegyzéseihez!
A tízemeletes lakótelepi házak gyűrűjében található, a közepén lévő szobor nyomán Bikás parknak is nevezett, Kelenföldi Szabadidőpark 30 éve szolgálja a közvetlen környezetében lakó mintegy harmincezer ember kikapcsolódását, felüdülését. A park kellemes időtöltést vagy pihenést nyújt minden korosztálynak. A domb tetején a három bika a napot, a holdat és a csillagokat szimbolizálja, illetve szimbolizálná, ha a fejükről folyton nem lopnák le.
A park meglátogatása kisgyermekkel ajánlott. A parkban van játszótér, tenisz-, kosár- és focipálya, minigolf, gördeszka ugrató, kutyasétáltató, a domboldal télen pedig a helyi szánkóparadicsom.
A láda
A geoláda 2005. októberében megszűnt. Az eredeti jelszót -
guczi elgondolása alpján - a parkot elborító graffitik egy-egy részlete jelentette. Sokaknak komoly fejtörést okozott a megfelelő feliratok megtalálása, így - a ládát "örökbe fogadva" - leegyszerűsítettük a jelszót. Először túlságosan is, hiszen sokan néhány próbálgatás után megfejtették a jelszót, így kénytelenek voltunk ideiglenesen megszüntetni a ládát, de a mai naptól ismét kereshető.
A fedett teniszpálya közelében, a megadott ponton lévő beton lámpaoszlopon van egy tábla, fejmagasságban, az oszlop adataival. A tábla első sora (10 betű) és a "Term.: sz:" után álló számjegyek (6 számjegy) egybeírva alkotják a jelszót.
A park története
A Bikás park 7,5 hektáros területétét közel négy évtizeddel ezelőtt építőanyagok tárolására használták, ez volt a grund. Az akkori gyerekek - mára már nagypapák - számára óriási élmény volt bujkálni a csatornagyűrűk és egyéb bunkernek használható alkalmasságok között. A telep közepén egy betonvasakkal megpakolt kamion annyira megsüllyedt a mocsárban, hogy nem tudták kivontatni, ezért inkább törmelékkel, földdel betemették, így alakult ki a Bikás domb.
A terület a Fővárosi Rendezési Tervben védett közparkként van nyilvántartva. A parkban található teniszpályákat a rendszerváltáskor adta bérbe az önkormányzat, azzal a feltétellel, hogy a vállalkozó által karbantartott pályák egy része a lakosság számára ingyenesen használható marad. Ez a feltétel nem teljesült, egy idő után mindegyik pályát fizetőssé alakították.
Az önkormányzat 2003-ban hozta nyilvánosságra tervét, miszerint nemzetközi méretű műfüves futballpályát építene a park másfél hektárnyi területén. A vállalkozó a teniszpályákkal összevontan, elkerítve akarta üzemeltetni a területet. A zöldfelület csökkenése, a megnövekvő zaj és autóforgalom, illetve a reflektorok erős fénye miatt aggódó Bikás park Egyesület 1700 tiltakozó aláírást gyűjtött össze a terv ellen. Végül a Fővárosi Bíróság 2005 márciusában született jogerős ítélete zárta le az ügyet - a nemzetközi futballpályát máshol fogják megépíteni.
Az önkormányzat ezután egy újabb tervvel állt elő: a teniszpályák mellett, ahol jelenleg egy futballpálya, egy kosárlabdapálya és bokros, fás sávok találhatók, egy squash-pálya, egy műfüves futballpálya és egy klubház épülne. A kerület képviselőtestülete a sok kicsi parcellából álló területet telekkönyvileg egyesítette, majd 15 évre bérbe adta egy vállalkozónak. A Bikás park Egyesület tagjai szerint ennek az volt a célja, hogy megkönnyítse a telek eladását, hiszen sportlétesítményt nem lehet eladni a hozzá tartozó telek nélkül.
A Bikás park Egyesület tagjai figyelemfelkeltő pikniket, lakossági fórumot tartottak a parkban, ahol újságíróknak mutatták be az események helyszínét. Abban bíznak, hogy a nyilvánosság segítségével sikerül elérni céljukat. A Bikás park Baráti Társaság elsődleges célja a park közhasználatúságának megőrzése, megvédése, az itt élők igényei szerinti felújíttatása.
Pilhál György így ír a parkról és hűséges társáról, Betyárról, aki már sajnos nem él, a Magyar Nemzet 2005. augusztus 12-i számában:
"Parányi kereszt áll tegnap óta a kert szegletében. Felirat még nincs rajta, de a rézműves ember már megkapta a felkérést: Betyár - élt, szolgált, szeretett."
Forrás:
Bikáspark.hu
Greenfo