FONTOS
A multi kétféleképpen is kereshető!
Hagyományosan: A 2-es pontnál szükséged lesz 2 db (AA típusú) ceruzaelemre! Ekkor a megadott koordinátákon lévő geoládákat keresd a játék öröméért! Kérek mindenkit, hogy az első pontnál ne erőből próbálja kinyitni az eszközt! Ha nem megy, inkább keresd a pótrejtést, minthogy széttörd! Köszönöm.
Virtuálisan: Pótrejtések keresése a gyorsabb találatért.
Röviden
Négy állomásos rövid multi, ahol az első három állomás adja meg a végláda helyét.
1. pont:
N 47° 3,450' E 17° 59,655' 262 m [GCBABU-1] Kétszámjegyű számot keress! "EF" Segítség: avrakat nabcnás, lulogna
Pótrejtés: tuskón gravír fémlap --- N47 03,450 E17 59.645 ---
2. pont:
N 47° 3,490' E 17° 59,760' 268 m [GCBABU-2] Kétszámjegyű számot keress! "AB" Segítség: sorip tnop, attala
Pótrejtés: közeli "szék alakú" tuskóban fémhenger
3. pont:
N 47° 3,571' E 17° 59,824' 273 m [GCBABU-3] Kétszámjegyű számot keress! "CD" Segítség: !zsságroh
Pótrejtés: fa melletti kövön.
4. pont: N 47° 03,ABC E 17° 59,DEF, ahol a betűknek megfelelő számokat az első három ponton gyűjtheted össze. Nagyobbacska 12x30 cm-es műanyag henger a megadott koordinátán. Segítség: "L" A jelszó két szó (11 karakter), ékezet nélkül.
A bunkerbe nem szükséges bemenni a láda megkereséséhez! A romok miatt óvatosan közlekedj a területen, nézz a lábad elé!
A láda megtalálható a geocaching.com oldalon is!
Kérlek, mindent rejts vissza úgy, ahogy találtad! Köszi.

A ládába TravelBug
helyezhető.
A láda megközelítése
Ha autóval érkezel, könnyű dolgod van, Balatonalmádi határától 350 méterre jobb oldali bekötő útra lekanyarodva és leparkolva 10 perc sétával elérhető a bunker. A bekötő út mentén bőven lesz lehetőséged parkolni.
N 47° 3,232' E 18° 0,025' 245 m [GCBABU+1parkoló] Nagy hasmagasságú (4x4) járművel egészen a bunkerig is el lehet menni, normál személygépkocsival viszont nem ajánlott a nagy hepehupák miatt.
Geoösvény kezdete a műút mentén a kék jelzésen:
N 47° 3,256' E 18° 0,056' 250 m [GCBABU+72] A kék jelzésről kb. 250 m múlva térj le balra
N 47° 3,378' E 18° 0,084' 262 m [GCBABU+72] - a kidőlt betonvillanyoszloppal párhuzamosan - és tarts egyenesen a fenyőkkel "álcázott" titokzatos objektumig.
Ha busszal jössz, akkor a Veszprém - Szentkirályszabadja - Balatonalmádi viszonylattal próbálkozz. Balatonalmádiban a Vörösberény-felső megállónál leszállhatsz, onnan kb. 25-30 perc séta vár rád a katonai romokig.
Az Észak-balatoni vasútvonalon Balatonalmádi központjában áll meg a vonat, innen kb. 200 méter a buszpályaudvar, ahonnan a fentiek szerint eljuthatsz a geolokációhoz.
Ha gyalog vagy kerékpárral vagy, szinte bármely irányból érkezhetsz, a helyszín az összes környező településről elérhető jelzett túraútvonalakon.
Menetrendek
Katonai bunkerek Magyarországon
A hidegháború idején szinte minden magasabban fekvő pont rejtett katonai objektumot. Hol rakétások, hol rádiósok, hol páncélosok rejtőztek a dombok, hegyek tetején. Persze csak néhány egyszerű épületet láthattak az erre repülő felderítők, hiszen a lényeg a föld alatt rejtőzött. A legtöbb elhagyott bunker népszerű játszótér lett napjainkra. Akár a paintballra, akár a geocachingre, vagy akár csak az amatőr kutatókra gondolunk.
A legfőbb jellemzők általában a tető nélküli, ablaktalan romok, és a graffitizett falfelületek. Néhol felismerhető a vizesblokk, esetleg a kantin. Vélhetően sosem tudjuk meg milyen helyiségek, bútorok, eszközök léteztek a föld alatt.
Megye-hegyi bunker
Az elhagyott bunker Balatonalmáditól északra található. A '60-as vagy a '70-es években épülhetett. Szovjet katonák állomásoztak itt a hidegháború idején. Titkos és őrzött terület volt, teljesen biztosan senki sem tudja mi lehetett itt. Valószínűleg tartalék harcálláspont lehetett, ha a közelben lévő szentkirályszabadjai reptér megsemmisül.
Walterhal kessertárs elmondása alapján az objektum a szentkirályszabadjai katonai repülőtér mellett állomásozó szovjet magasabb páncélos egység kitelepítési/vezetési pontja volt. A bunker tetején lévő fenyők egyidősek az építménnyel. A szentkirályszabadjai reptérhez épült "szellemváros" is ehhez a szovjet egységhez tartozott. Az ötvenes évek második felében éjszakánként rendszeresen vonultak Veszprém és Szabadi között a páncélosok és katonai járművek.
A Szovjetunió összeomlása után innen is kivonultak az orosz csapatok. Az elmúlt húsz évben minden értékes dolog eltűnt a bunkerből, csak a csupasz betonfalak maradtak. A 2000-es évek elején még a fiatalok szerveztek itt underground zenés bulikat.
Tankállás
A bunker körül rengeteg földsáncokkal körülvett "mélyedés" található, mint például a multi első pontjánál. Valószínű ezekben a lyukakban álltak a harckocsik, melyek a bunkert védték egy esetleges szárazföldi támadás esetén.
Vasbeton elem
A multi második pontjánál található egy ottfelejtett szerkezeti elem, amelyet a bunker felépítéséhez már nem használtak fel. Ilyen elemekből készülhetett a megye-hegyi bunker is.
Bunker tető: szép kilátás
A harmadik pontnál a bunker tetején fenyőkkel próbálták álcázni a katonai létesítményt, amely épphogy elüt a környező lombhullató erdőtől. A műholdak korában könnyűszerrel felderítette az ellenség az ilyen létesítményeket a környező utak nyomvonala és a csapatmozgások alapján. A tetőn kiálló vascső a szellőzésre szolgált, de a belső kiépítése ennek már teljesen eltűnt.
"A legszebb panorámájú magyar bunker" cím várományosa, szép időben remek kilátás nyílik a Balatonra. :)
A környék elég szemetes, köszönöm, ha legalább egy petpalackot összeszedsz!
Források & infók:
Urbex Gyula bunkerbejáró videója
Abandoned Bunker LP
Gratulálok mozgó kollégának a P1-hez!