EXTRÉM CACHE! (5/5)
Ha nem vagy barlangász, kérd meg egyik barlangász ismerősödet, de magadtól, tapasztalat nélkül ne indulj el, mert veszélyes!!!!
A láda mottója: GCLIK - Ami összehoz..
A láda egyik célja, népszerűsítse a hazai barlangjárást. Sok barlang ki van építve(betonozva) a nagyközönségnek, de mi ezeket csak nyakkendős túráknak hívjuk. Az igazi élményt az jelenti, amikor kúszni-mászni kell, egészen szűk réseken át, és hihetetlen földalatti világokat felfedezhetünk, amit kevesen látnak. A magyarországi barlangok természetvédelmi, és biztonsági okokból le vannak zárva, de végzett túravezetők elkérhetik a kulcsokat, és vihetnek le embereket, ily módon bárki belekóstolhat a nomádabb barlangjárásba is. Aki pedig minden hétvégéjét barlangban szeretné tölteni, annak érdemes végigjárnia egy alapfokú barlangjáró tanfolyamot (kb fél év, sok Mo-i barlangot megismer, rengeteg túrázás, és kötéltechnikai is van ezekben). A kőfejtőben lévő üregek szabadon látogathatóak.
A láda másik célja hogy legyenek a geocaching-es játékban igen nehéz, de élménnyel teli ládák is. Az elmúlt 6-8 GCLIK találkozó sok embernek szerzett életreszóló élményeket, és sikerélményt. Jó ezt látni, milyen sok embernek okoz ez örömöt.
Kedves Vándor!
... Ki betévedsz eme járatokba, jól gondold meg mibe vágod bele a fejszéd, mert ez az üregsor nagyon szívós.. Készülj fel, hogy alaposan megizzadsz, és tiszta por leszel mire megkaparinthatod. Jó pár óra is elrepül közben. Mielőtt nekiindulsz nem árt átvenni a hasonkúszás alapjait. Nem árt ha lábadban és karjaidban maradt még egy kis szusz. Babakocsival nehezen teljesíthető. A kor műszerei itt mit sem érnek, egyedül leleményességedre, kitartásodra, és bátorságodra támaszkodhatsz. Időnként hiányolni fogod a biztos talajt magad alól, mert eléggé mélynek fog tűnni.
A láda a föld alatt van, ásóval mégse boldogulsz. Ha lehetne 6-os kategória, nyugodt szívvel adnám neki. Életedre a zuhanás gonosz szelleme leselkedik.
Mindenki csak saját felelősségre keresse! Ez egy igazi csapatépitő dobozka, csak csoportosan kereshető.
Általános információk:
1, FELKÉSZÜLÉS
-érdemes átgondolni hogy egy kürtőben (kb 15m) hogyan fogsz közlekedni (traverzolás, kötél dülferrel, vagy kötéltechnikai eszközök használata, csomók)
-találd ki, ki lesz a társad (min 2 ember kell a barlangban való közlekedéshez)
-a ládára érdemes egy fél napot szánni, főleg ha többen keresik egyszerre. Az 5 ponton végigmenni nagyjából 3-7 óra.
-baleset esetén: mondjuk meg otthon, h hova megyünk, és mennyi idő múlva vagyunk várhatóak.
Innen a KÉK+ túristautat kell követni, és rögtön ott vagyunk (Keleti Kőfejtő). Az egyik kép segít a pontok közötti eligazodásban.
Rejtés:
5 állomás, minden dobozban van egy jelszórészlet, ezt kell egymás után írni. (Minden jelszó darab egy barlangász kifejezés). Az első négy dobozban van az 5.pont koordinátája.
A nehézség folyamatosan növekszik. Ne ijedj meg ha úgy érzed nem lehet tovább menni. Lehet. Menj tovább. És fontos hogy sohase kapkodj, hanem nyugodt maradj!! A pontok GPS nélkül is kereshetőek, az első 4 a kőfejtőben található, az ötödik a hegyen.
Az 1.pont: (Tágas kilátó) N 47° 32,066' E 19° 1,330' 236 m [GCLIK-1]
(Ezt még könnyű megtalálni, nem veszélyes.)
Felmászol a lyukba (ld. kép), bennt 5m után a hasadékban balra, 10m bekúszás után, a járat végében, balkéznél, kövek mögött.. (ahogy az összes többi).
A 2.pont: (Hosszan be) N 47° 32,076' E 19° 1,363' 229 m [GCLIK-2]
A rács alatt a mélyben balra a kanyarig, majd jobbra (nem le),és a harmadik gömbfülkében fenn, ott meglátod.. (vagyis a szülőlyuk előtti helyen fenn, Ne ijedjetek meg, hogy sokat kell bemenni. Kb 40m hosszú!!). Itt érdemes gyakorolni a travizást, mert később kelleni fog.
A 3.pont: (Szűk) N 47° 32,052' E 19° 1,313' 255 m [GCLIK-3]
(Semmmi pánik, nem mély. Érdemes gyorsan túlleni rajta. Kezeket fel, és zsupsz. A jelszó egyébként utal emberi lényünkre a barlangban.) A fehér rács elég magasan van, messziről is látható, a rács mellett (jobbra): légy bátor, kezeket fel, s le! A hely itt jobbra van, ha szembeállsz a fallal, cache: balra, benn.
A 4.pont: (Lépcső le) N 47° 32,035' E 19° 1,330' 225 m [GCLIK-4]
(Elég mély, egy barlangászegyesület régebben tágította, csak óvatosan. Innentől jönnek a nehézségek.) A kürtőn le travizva-támaszkodva, majd oldalra, jobbra újra le (aljára), és itt megfordulsz, nyúlj be a résen, kövek takarják..
Az 5.pont
kb 15m mély víznyelő, az aljában van a láda: Menj az alján jobbra 2m-t, majd kússz be balra, kövek alatt... Volt egy nittfül is a lejáratnál, most nincs ott. Travizva spirálban le lehet menni, de javasolt kötél. A cache mérete : 20x20x7 cm
Ne koszoljátok össze semmiképp a falat, mert nagyon szép fehér kalcit kiválások figyelhetőek meg !!
A láda félúton található a GCKCEL és a GCPMB pontok között.
A járatokból nem lehet átjutni a Mátyáshegyi-Pálvölgyi barlangrendszerbe.
A képeket a megtalálók képei közül válogattam.
Nagy hálával, és köszönettel tartozom a következő embereknek, akik segítettek, hogy minél több ember élhesse át ezt az élményt: lelcache, Juju, PeterPan, Bryan,Csuhás, Ulci, Evab, Emerzee, Levin
Állatok:
Barlangidegenek (trogloxének) véletlenül kerülnek a barlangba, beesnek, nem tudnak alkamazkodni, pl. béka.
Barlangkedvelők (troglofil) életmódjukban alkalmazkodtak a barlanghoz, életük 1 szakaszát bennt töltik, ld. telelési időszak, pl. denevérek
Barlanglakók (troglobiont) szervezetük alkalmazkodott a barlanghoz, látószervük elkocsosult, színtelenek keveset mozognak, fejlett szaglószerv jellemzi őket.
Növények: Bejárati flóra: a barlang bejárathoz közel alakul ki, addig terjed, amíg a fotoszintézishez van elég fény. Lámpaflóra: idegenforgalmi céllal kiépített barlangokban a világítótestek fénye hatására alakul ki, pl. algák, moszatok
Miért nem szabad felébreszteni a denevért?
A denevér teste a téli álom ideje alatt lehűl, minden felébresztéskor fel kell fűtenie a testét, ami csökkenti energiatartalékait. Bizonyos kis számú ébresztés után (pl 3) tartalék energia híján nem tudja testét felfűteni, azaz nem tud felébredni, elpusztul! bővebben ld. juju logját!
A barlang hőmérséklete: a felszíni éves középhőmérsékletnek felel meg, ez itthon kb 10-11C
Esésviszony:
Relatív mutatószám, ha belesel a kötélbe egyedül az esésviszonytól függ a rántás nagysága, és ugyanakkora erő keletkezik eltérő szintkülönbségű eséskor is ha az esésviszony azonos. Esés szintkülönbsége / esést felfogó kötél hossza.
Miért fontos barlang kőzet a mészkő?
rideg (megrepedezik, víz tud szivárogni), jól oldódik savas vízben(repedéshálózatot tágítja), oldási maradéka nincs (nem tömődik el), állékony (hosszú ideig megmarad)
Erózióbázis: a karsztvíz megcsapolási szintje. Ahogy a hegy szép lassan kiemelkedik, a vízszint állandó marad, ennél a lassú folyamatnál, beszivárog a résekbe, és tágítja. Így keletkeznek a meanderek. Ha a kiemelkedés gyors nincs elég idő a kimarásra, a meander szűkebb lesz. Sekélykarsztos forrás: Csapadékhullást követően azonnal emelkedik a vízhozama. Vízminőség sokat változik. Mélykarsztos forrás: A Csapadékhullás kevésbé befolyásolja. lassan reagál, vízhozama közel állandó. Abbrázió: Tengeri hullámverés üregképző hatása Defláció: Szélmarás üregképző hatása Gömbfülke: Hévizes, termálvizes oldások következtében kialakuló gömb alakú bemélyedés. Katavotra: olyan speciális barlangnyílás, ami a csapadéktól és a karsztvízszinttől függően hol forrásként, hol nyelőként viselkedik. Ponor: víznyelő
Barlang térképen: fő járat: folytonos vonal ____________ felső járat: pontvonal ................ alsó járat: szaggatott vonal - - - - - - alsóbb járat: pontsor vonal .-.-.-.-.-.-
Kőzetek szerint a barlangok lehetnek: üledékes magmás, átalakult (metamorf) kőzetek.
Barlagász technikák: Traverzálás: Hátunkat nekitámasztva a falnak, lábunkkal a szemközti falra erőt fejtünk ki, lassú de biztos. A lábunk mindig függőlegesen legyen, ne víszintesen, mert sokkal könnyebben megcsúszik.
Lehet 2 lábon állva, 2 ellentétes falon állva is. Hídmászás: 2 kéz egyik falon, 2 láb másikon :)
Állapot: kereshető
4 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
+
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
+
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
+
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megvan!!! 250. találatom!
Ezzel a ládával Budapest geoládáinak a kb. a felét megtaláltam már. Így nem ez lesz a mumus Budapesti láda:)
Két részletben kerestem meg. Először az 1.,2. és 4. multipontokat kerestem egy héttel ezelőtt, most pedig a 3. és 5. multipontokat.
1.: Ez még egyszerű, bár hozzá felmászni nem könnyű. Itt a legelején készülj, hogy jó poros leszel:)
2.: Ennek a környéke rettentő szemetes, elég undorító. Lehetne majd ide egy barlangászással egybekötött CITO-t szervezni. A leírás egyértelmű, bár úgy a kanyar érzésre 180°-os volt, ez még könnyen meglett.
3.: Szerintem összeségében ez még a 4. pontnál is nehezebb. A összes pont közül ennek a bejáratát legnehezebb megtalálni. A koordináta is egyértelmű, de sokat nem segít. Egyet keringtem a hegyen, de a pont nem lett meg. Második nekifutásra alulról másztam fel és akkor meglett, de a neheze ezután következett. A rácsnak már csak a kerete van a helyén, a rácsot kiszedték és félig becsúszott a 3. pont üregébe. Sebaj, jó kapaszkodónak. A lyuk tényleg szűk, de a láda könnyen meglett. Kimászás után felfelé a hegynek és a kerítésen kívül körbe lesétáltam. Ez egy egyszemélyes járat és a sziklapárkány is az. Nehéz megtalálni, szerintem alulról érdemes próbálkozni. A képen lévő fa alapján beazonosítható. De legalább a sziklapárkányról szép a kilátás:) A jelszóval valamiért nagyon együtt tudtam érezni:)
4.: Nagyon egyszerűen felkereshető egészen a bejáratig. Az összes lik közül ez található meg legkönnyebben (babakocsival is:)). Ennek ellenére lemenni nem egyszerű. Itt lemászol a "matracig", onnan jobbra folytatod utatad, ami végén travizva lemászol a kürtő aljába. A láda mellé elrejtettem a GCM001 mozgót. Egy hét elteltével ismét lemásztam és mindkét láda megvan és jól érzi magát. Meg az ott telető denevér is nagyon jól érzi magát:)
5.: Így könnyen megtalálható, hogy nem kell lemenni. Nem tudom, hogy miként jutottam volna le, ha lent van a láda. Így jelenleg ez egy egyszerű, sétálós lezárása ennek a remek multinak. Útközben az ösvényen egy játék repülőgépet találtunk, amivel később remekül elszórakoztunk.
A ládát a barlanggal szemben állva, attól szintben jobbra 5-7 méterre szikla alatt találod.
A ládaoldalra ráférne egy karbantartás, a 2011-es adatok már nem a legfrissebbek és a linkek fele sem él már.
Remek láda, ezt valóban nem a fotelkesserek keresik. Lassan 20 év alatt 241 megtalálás. Ez sokat elárul. Öröm, hogy nekem ez már megvan.
A ládaoldalon elavultságára ellenére rengeteg remek infót találunk.
Kéne még néhány ilyen barlangász láda. Köszönöm annak, aki ezt kitalálta!!!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
[Geoládák v4.1.2]
Az 1., 2. és 4. pontokat kerestem meg. A 4. pont mellé rejtettem a GCM001 mozgógeoládát.
A többi pontra most nem volt idő.
Folytatás hamarosan. Log később. [Geoládák v4.1.2]
Köszönöm Szárnyaló Sasnak és a tüneményes családjának, hogy velük tölthettem ez a napot.
2-1-4-3-5 sorrendben kerestük fel a barlangokat és minden úgy ment mint a karikacsapás. Hamar ráéreztek a barlangjárás nyitjára és úgy mozogtak a barlangban mint pók a falon!
Sárnyaló Sas becsületére váljék, hogy határozott javaslatom ellenére a 3-as járatba is leereszkedett és minden probléma nélkül ki is tudott jönni. Igaz itt volt némi hiányérzetem, mert ide sajna a fényképezőgépet már nem hoztam fel, pedig a kimászásnál az arca egy Euró-plakátra felfért volna :-D
Megtisztelve érzem magam, hogy erre a kis időre a család része lehettem és ilyen remek, vidám és családias hangulatban tölthettem el ezt a délutánt. És nagyon köszi a Daubner sütit is!
Hát ez fantasztikus élmény volt, mondhatni, nem szokványos rőzsehalom volt a fa tövében :)
Hatalmas köszönet DFRi-nek, aki nélkül fel sem merült volna, hogy megkeressük ezt a ládát. Így nem csak megkerestük, hanem egy különleges napot tartottunk, és olyan helyekre jutottunk be, ahova amúgy soha. Minden lyukba bemásztunk, még abba is, ahol nem volt láda :)
Köszönet a láda létrehozójának, és karbantartójának is!!
Elképesztő élmény volt bejárni a barlangokat DFRi segítségével, aki már tapasztalt barlangász. Mindenkinek javaslom, hogy keresse meg ezt a ládát, mert érdemes.
Először is nagy-nagy hála és köszönet Totinak, hogy vezetted és instruáltad a csapatot, Nélküled biztosan nem éltük volna át ezt az élményt. Amikor sok éve a közös barlangászat közben meséltél a Geocachingról, akkor valahogy nem érintett meg a dolog, és soha nem gondoltam volna, hogy geoládázás közben jönnek majd vissza a régi szép emlékek!!! Köszi még 1x, ez így egy nem mindennapi élmény volt!!! Azután hálás vagyok a sorsnak, hogy ismét ilyen remek emberekkel sodort össze az élet. Szuper volt Veletek együtt picit belekóstolni a barlangász világba ;-) Örülök, hogy megismerkedhettem Veletek! És utoljára, de nem utolsó sorban Juli isten éltessen sokáig, még sok-sok hasonló remekbeszabott születésnapot kívánok Neked
Köszönöm ezt a fantasztikus élményt.
Emigrant szervezte, de Toti barlangász ismerete és hozzáállása fantasztikus volt.
Köszönöm mindkettőjüknek.
Nélkülük ez a láda nem lett volna meg.
Madwe, Zsuzska és a gyerekek, sógor36, DFRi, emiGrant és Pilis50 társaságában.
nekem nagyon nehéz volt, küszönöm a segítséget
Köszönöm ezt a fantasztikus élményt. emiGrant szervezte, Toti, DFRI barlangász ismerete és hozzáállása fantasztikus volt.
Nélkülük ez a láda nem lett volna meg.
Másnap kora reggel ülök az ágyban és egyszerűbb megszámolni azon részeimet amik nem fájnak. Roy szerint ilyen hülyeség is csak nekem juthat eszembe, hogy barlangászni menjek a 75-ik születésnapomon. Hát nagy élmény volt. Nemcsak a barlangokról tanulhat sokat az ember ilyen helyeken, hanem saját magáról és barátairól is. Nekem soha nem jut eszembe, hogy valami lehetetlen, csak hinni kell benne, és sikerülni fog. Hát itt pontosan ez volt a helyzet. Szívből köszönöm először is Totinak a segítségét, nélküle nem sikerült volna ez a csodás kirándulás. Aztán a sok segítő kezet, amelyek nélkül talán még mindig az egyik barlang rabja lennék. Madwe, Zsuzska és a gyerekek, sógor36, DFRi, GYEZegzug és Pilis50: köszi a kedves, jópofa és segítőkész társaságot, és Alex fiamnak, hogy leírás és GPS nélkül megtalálta a 2. pont bejáratát. Ez nekem elfelejthetetlen élmény marad örökre.
A legútobbi eventen megbeszéltük, hogy hétvégi túra keretében GCLIK 5/5 multiládát Hegyo közreműködésével megkeressük. Kora délután találkozott Lilah&Lackó, kitkat0123 és Robogoból összeállt csapatunk. Hegyo biztosította segéd- és védőeszközöket. Az átöltözés és eligazítás után indultunk a felfedezésre. Kalandos úton jutottunk a ládákhoz, kivéve a végládát, ahol hatalmas szeméttömeget találtunk. Hegyo a barlangból több zsáknyi szemetet gyűjtött össze, amit kötéllel kellett a felszínre húzni, majd a gyűjtőhelyre szállítani. Mindenkinek nagy élményt nyújtott ez a kaland. Köszönjük Hegyonak és Robogonak a fizikai segítséget.
Hegyo mester vezetésével kúsztunk-másztunk a járatokban a délután folyamán Lilah&Lackó, kétbakancsosék és Robogo társaságában.
Nekem a szülőcsatorna tetszett a legjobban, de a többi pont is mókás volt.
Az ötödik ponton a ládát a korábbi logok alapján a külső szikla alatt találtuk meg, de Hegyo lement a zsombolyba és vagy 7 zsák szemetet sikeresen kicitóztunk belōle. Sajnos még legalább kétszer annyi maradt benne, így a ládát visszatettük a szikla alá 5 méterre jobbra. :(
Nagyon szépen köszönöm a rejtést és a munkát, amit a láda kihelyezésébe fektettél.
[Geoládák v3.12.10]
ok, köszi... ja nem... :-)
Ez a láda, illetve a megtalálás élménye többet érdemel ennyinél.
10 éves nézegetés után jutottunk el oda, hogy logolni tudjuk. Egy teljesen új világ tárult elénk, a barlangászás élménye. Minden egy márciusi éjszaka kezdődött, mikor Hegyo elszólta magát, hogy ő bizony barlangászik. Az isteni szikra lehetősége megcsillanni látszott, amiből elég hamar megvalósulás lett. Mi magunk sem hittük el, hiszen eddig úgy voltunk vele, hogy ez a láda ami soha nem lesz meg számunkra, annyira komfortzónán kívül esik.
Összegyűlt egy kis, de annál bátrabb csapat (Kitkat, Kétbakancsos, Robogo és Mi) és nekiindultunk a kalandnak Hegyo vezetésével.
Miután megkaptuk az instrukciókat, illetve beöltöztünk, felmentünk az első ponthoz. Itt inkább a likhoz való feljutás volt a nagyobb munka a függőleges falon. Már itt a fejünk búbjától a lábunkig tiszta porosak lettünk, miután becsúsztunk a ládáig. Hihetetlen élmény volt bemenni, logolni is tudtunk a ládába. Lackó csak félig jött be.
A második ponton elég hosszan kúsztunk-másztunk befelé, ahol a borsóköveket is megcsodáltuk. Itt megtanultuk, hogy mi is az a traverzálás, amit persze utána el is sajátítottunk. Persze mindegyikünk csakis a ládáig ment el, végül Hegyo megmutatta hova is kellett volna felülnünk igazából. Lilahnak ez volt a kedvence.
A harmadik pontot sokáig keresgéltük, mert egész végig a fejünk fölött volt. Itt Lackó vállalta az oroszlánrészét a melónak, de még ő is kétszeri próbálkozás után sem tudott teljesen lemenni, mert begörcsölt a válla. Ez volt a legszűkebb lik az összes közül.
A negyedik ponton kétszer is lefelé kellett ereszkedni, a másodiknál úgy 5-6 m mélyre. Itt Kitkat és Lackó bevállalta a lemenetelt. Az egész barlang gyönyörű volt, ahogy a gyökerek megcsillantak a fejlámpák fényénél. Lackó utólag mondta is ez volt az a lik, amit a legjobban a magáénak érzett.
A felmenetelnél Lilah már a teljes kimerülés szélén volt, míg Hegyo alulról tolta, addig Robogo felülről segítette kihúzni.
Az utolsó ponton csak Hegyo mester ment le, hiszen rengeteg szemetet dobtak be. Robogoék hoztak szemeteszsákokat, így 7 zsák szemetet, illetve egyéb nagyobb hulladékokat húztunk ki a barlangból. Sajnos maradt még így is. Ezeket levittük a legközelebbi utcáig.
A ládát kívül találtuk meg az előző logok alapján, a logolás érzése felbecsülhetetlen volt. Minden ponton rendben vannak a ládák, illetve a jelszórészletek.
Majdnem 13 órakor kezdtük az első pontnál, az utolsó barlangnál pedig 17.15 körül végeztünk. Minden fájdalmat (mert bizony másnapra jó kis izomlázunk lett) megért a mai nap. Hegyo nélkül ez a láda ma sem mosolyogna ránk. Örök élmény marad, ikonikus találat számunkra. Szó szerint egy gatyaszaggató kaland lett. :-)
Köszönjük a rejtést és hogy megismerhettünk ezt a varázslatos világot. Még másnap is csupa mosollyal keltünk.
Ismét egy újabb időrabló multi. A kevesebb több lenne!. Ráadásul nem
is a szebb részét mutatja be a környék barlangjainak.
Cserébe maximális nehézségü. Végig tele volt szeméttel.
Bár hamar meglett. És koordináta nélkül is tudtam, h merre lesz a végláda. Én nem ilyen szűk, érdemtelen és látványtalan LIK járatokkal népszerűsíteném a barlangász sportot a kezdők körében.
17 év alatt csupán 226megtalálas. :-( Ez mindent elmond.
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést!
Gyakorlott barlangászként, barlangi mentőként nem volt nagy kihívás, kevesebb mint 2 óra kellett a teljesítéséhez. A természeti környezet szép, viszont az ember nagymértékben belerondít! A bányaudvar hajléktalanszállás! Bár emberrel nem találkoztunk, de a nyomait mindenütt felleltük. Az ötödik pont szemétledobó akna, az alja teljesen eltömítve! Elgondolkodtató, kinek jobb ide felhozni a szemetét, mint elvinni egy kukába, konténerbe... Emiatt kerestük a rejtőt, segítségével lett meg a rejtés. Az itt lévő ládát már nem a leírt helyen kell keresni, a bejárattal szemben állva, attól szintben jobbra olyan öt-hét méterre szikla alatt található. [Geoládák v3.12.2]
A 2021.06.28-án tett látogatás során, amikor lemásztam az 5. pontnál a barlangba a ládáért, sajnálattal tapasztaltam, hogy több köbméter háztartási hulladékot, szemetet hordtak a likba ismeretlenek. Nagy nehezen sikerült lemászni a dobozért a szeméthalom között. Dokumentálás után úgy döntöttem, hogy inkább kimentem a ládát a felszínre, amíg nem rendeződik a helyzet. Jeleztem a problémát a Nemzeti Parknak. A dobozt kicseréltük egy vízhatlan, jól záró négyfülűre és a bejárat mellett egy nagy kő alatt helyeztük el ideiglenesen a logbookkal. Képeket és koordinátákat elküldtem a ládagazdának, mert ő tudja szerkeszteni az oldalt. A többi pont rendben a helyén van.
...lehet el kellet volna olvasnom előtte rendesen a ládaoldalt:)
Nagy kaland volt, egy olyan halandónak aki még nem csusszant át két szikla között a porban, aki nem préselte fel magát a nyirkos sötét kürtőben a fény felé...
szóval le a kalappal a barlangászat előtt, mindenképpen bakancslistás élmény volt!
Nem áll tőlem messze az extrémitás, de ez mindenképpen egy új szín lett a palettán!
Köszönet érte: a fő szervezőnknek (StMesternek!) és a túravezetőinknek (Toti és GeoEvi),akik nélkül ez a pár sor nem születhetett volna meg!!!
Üdv a csapat társaknak!
Köszi Geocaching!
Végre!!! Olyan régóta vágytam erre a barlangos bulira, ma végre összejött. Óriási köszönet Totinak és GeoEvikének, nélkülük se le, se ki nem jutottam volna. Sőt, éjjel sem mászkáltam volna abban az erdőben, de minden perc megérte. Amikor lemásztunk az első barlangba még nem esett az eső Pesten, de mire kijutottam már mesés szivárvány volt. Ezzel a találattal 100%-os Budapest!!
Megvan, ez nagyon király volt! Eddig ez volt a legemlékezetesebb ládázásunk. Délután 5-kor volt a találkozó és már 22:30-kor logoltunk is a ládába :) Remek kis csapat verődött össze, minden percét élveztem a barlangászásnak, olyan helyekre merészkedtem ahová magamtól biztos nem mentem volna. Köszönjük stmesternek a szervezést és nagyon nagy köszönet Totinak és GeoEvikének a vezetésért és természetesen a rejtőnek ezért az izgalmas ládáért.
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (403 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.