3 virtuális pontból (és egy valós, pótjelszót tartalmazó ládából) álló rejtés. A virtuális pontokon damil szálra erősített, két helyen kilyukasztott érmét keress. A jelszó (3x2 karakterből álló értelmes szó) az érmék fej oldaláról eltávolított betűkből áll össze 3-2-1 sorrendben. A rejtések nehezen vehetők észre, ezért elkel némi segítség:
1. Fal mögött rejtőzködök.
2. Csőben bujdosok.
3. Pihenek mint a komp.
Figyelem! A láda 2024. 01. 05-től újra teljes mértékben kereshető. Csak az első pontot kellett pótolni, a többi pont megvolt. Az érme kicsit máshova átkerült, erről fel is töltök egy képet, hogy mindenkinek egyértelmű legyen. A másodikról is, bár ez szerintem nem fog gondot okozni senkinek.
A ládába TravelBug
nem helyezhető.
Megközelítés
Tömegközlekedéssel a belvárosból a 15-ös busszal a Cserhalom utcáig, illetve -kissé hosszabb sétával- az 1-es villamossal az Árpád híd - Népfürdő u. megállónál leszállva.
A kerékpáros megközelítés a legideálisabb, a szépen kiépített kerékpárút érinti a 3. pontot. Az autóval érkezőknek is a Cserhalom utcán, a 3. pont közelében célszerű helyet keresni, sajnos a parkolás mindenütt fizetős, kivétel a
N 47° 32,205' E 19° 3,554' 113 m [GCRKSP+parkoló] hídfeljáró alatti rész, ahol viszont jobbára csak a hétvégeken akad szabad hely.
A rejtésekről
Valamennyi pont a patak jobb (északi) oldalán található. A pontok bejárási sorrendje tetszőleges. Az érmék damil szálakra vannak felkötve, melyek másik vége valamilyen tereptárgyhoz van rögzítve.
Az érmék takarásban vannak és a vékony damil szál sem vehető egyszerűen észre, ezért elkel egy kis segítség.
1. pont: A hajdani lipótvárosi vasút hídja
N 47° 32,547' E 19° 4,058' 103 m [GCRKSP-1]
2. pont: A gyalogos és kerékpáros híd
N 47° 32,537' E 19° 3,831' 101 m [GCRKSP-2]
3. pont: A pataktorkolat
N 47° 32,530' E 19° 3,647' 101 m [GCRKSP-3]
4. pont: A láda
N 47° 32,530' E 19° 3,647' 101 m [GCRKSP-4]
A ládakedvelők (és a moderátorok) kedvéért a 3. ponton elhelyeztem egy ládát is. Gondosan rejtsétek vissza!
A környezet
A kiindulási pont megválasztásától függően legfeljebb 1-2 kilométeres sétára lehet számítani. A keresés során legyetek óvatosak, jó időben sokan járnak erre kutyát sétáltatni, horgászni, vagy csak egy kis magányra vágyva leülni a rakparton. A terep nem veszélyes, de a meredek patakoldal miatt nem árt a kisebb gyerekeket végig rövid pórázon tartani!
Motiváció
Bár többször is költöztem Pesten belül, a sors mindig a Rákospatak vonzáskörzetébe sodort: Kezdetben Angyalföldön, később Rákosfalva határán, majd Rákoskeresztúron laktam, végül ismét Angyalföldön kötöttem ki. Sok éven át a pataktorkolathoz közel eső Dagályba jártam úszni, télen-nyáron, 14 éven át. A környéken a mai napig gyakran megfordulok, így a láda karbantartása nem okoz gondot.
A patakról
A Rákospatak méretéhez képest tekintélyes utat, mintegy 47 kilométert tesz meg a szadai forrásától az angyalföldi torkolatig. Előbb nagyjából Délnek indul, nem tudván választani, hogy a Dunába, vagy a Tiszába jusson-e, bár a folyását keletről határoló Gödöllői-dombság ezt a kérdést eleve eldönti. Átvág Gödöllőn, és még mindig déli irányban haladva a szárítópusztai víztározó után eléri Isaszeget. Isaszeget elhagyva déli oldaláról megkerüli a Pap-hegyet, Nyugatnak fordul, majd alig 2 km után ismét déli irányba folytatja útját. Kevéssel Pécel előtt, ahol a péceli Pap-hegy állja útját, a patak újból Nyugatra fordul, és ezt az irányát mintegy 10 km hosszban tartja, miközben befolyik Budapestre és érinti Rákosmente kerületeit. Ezután lágy ívben északnyugatra fordulva megtartja ezt az irányt és érintve Kőbányát, majd átfolyva Zuglón és Angyalföldön a Dunába torkollik.
Ha végig szeretnéd követni a patak teljes útját, keresd fel
Attibati GCRAPA ládáját!
Ha ennél többet szeretnél tudni a Rákospatakról, akkor klikk
ide.
A történelmi hűség kedvéért -rendhagyó módon- álljon itt az immár másodjára ujjá élesztett geoláda története:
Az eredeti rejtés 2004 augusztusában jelent meg hagyományos geoládaként. Értékelése a szemetes környék miatt azonban eléggé elmarasztaló volt, és a láda 2005 márciusában megszűnt.
A lakóhelyemhez igen közeleső ládát -akkor még kezdő kesserként- 2008 elején négypontos (3V+1H) multiládaként élesztettem fel, mert úgy véltem, hogy a környék megér egy ládát. A kalandos rejtések sikeresek is voltak, bár egy-két ügyetlenkedő kessertárs miatt gyakori volt a karbantartás. Hogy a szeméttel se legyen gond, egy alkalommal
Attibatival GCCITO-ztunk itt.
Az 2017-es Úszó VB-vel kapcsolatos 2015-ben megkezdődött munkálatok miatt kénytelen voltam a multiládát "megszűnt"-re állítani, egyben ígéretet téve a későbbi felélesztésre. A munkálatok eredményeképpen azonban a környezet olyannyira megváltozott, hogy lehetetlenné vált a korábbi kalandos rejtések helyreállítása a Duna-parti szakaszon. Az új, ugyancsak 3V+1H multiláda valamennyi pontja ezért a patak mentén helyezkedik el. A virtuális pontok kivitele eléggé egyedi.
Ládakarbantartás-történet:
2023.02.06. Az 1. és 3. ponton az érmék pótolva. Új láda a 3. ponton
2021.07.04. A 3. ponton valaki leszakította az érmét. Igyekszem mihamarabb pótolni. 07.05.. 16 órán belül pótolva.
A ládát 2023 márciusában átvettem az eredeti rejtőjétől, Pepétől, viszont a ládaoldalon nem változtattam, így minden, amit magáról írt, rá vonatkozik. Köszönöm szépen Pepének, hogy ilyen sokáig gondozta a rejtést.