Aha...
A kisebbik ( és egyben fiatalabb) a Kodak z612, a másik a kissé öregecske, de számomra tökéletesen megfelelő Fuji s20 pro. Vélemény? :)
Off
Nézegettem belépő szintű tükörreflexeseket is, de egyrészt sajnálom rá (meg az obikra) a halom pénzt, másrészt rájöttem, hogy igazából ezekre nincs is szükségem. Mert ugye plakátfotózással nem foglalkozom, a netre úgyis le kell butítani az anyagot (persze tudom, hogy nem teljesen mindegy, milyen a kezdő anyag), valamint az általam előhivatott 10x15 képekhez sem kell nagyon komoly gép, mert ahoz a mostani Nikon is elegendő, csak betegeskedni kezdett a kicsike, és ezért kezdtem utódnézésbe.
Hogy a kettő közül melyik lesz, még nem tudom.
Sajna a Kodakról még azt sem birtam kideríteni, hogy mekkora érzékelőre rakták azt a 6 Mpixelt. Az árából ítélve 1/2.5 lesz( és ez nem túl biztató). Ha vennék hozzá egy raynox makrot meg egy 28mm-es előtétet, még akkor is 140 körül járnék...
Az s20 pro-ban pont az tetszik, hogy eggyel nagyobb érzékelő van benne, mint a vetélytársban, a pixelszám meg a fele, tehát eléggé zajszegény képeket lehet vele produkálni, és bírja az ISO emelést is. Mondjuk az interpolálás csak szemfényvesztés szvsz...
On[ előzmény: (1678) Csigabiga, 2006.09.07 18:10:30] |