Én azért feszegetem ezt a témát, mert szerintem egy kicsit túlértékeljük a hatósági engedélyezés szükségességét. Ugyebár természetvédelmi szempontból vannak szigorúan védett területek. Itt egyértelmű szabályok vannak a közlekedésre. Teljesen indokolt ha ezeken a területeken egyszerűen tilos a láda elhelyezése, akár a jelzett úton is. Viszont nem értem, hogy miért kellene engedély olyan tájvédelmi körzetekben, ahol a közlekedés (persze gyalogos, kerékpáros) semmilyen mértékben nem korlátozott, gazdasági tevékenység folyik, az ott lakók "használják" a területet.
Pl. nekem itt van ez a jó kis Vértes. Nap mint nap barangolok benne a kutyával, találkozok erdészekkel, túristákkal, helyi fagyüjtögetőkkel, gombászokkal stb. Senki nem kér engedélyt (és nem is kell), hogy a területen, egyébként a vonatkozó jogszabályok alapján akár jelzetlen utakon ösvényeken mozogjon. Ládát mégsem lehet elhelyezni. Miben különbözik itt hogy ládát, vagy gombát keresek?
Az meg már vicc, hogy erdészettől, sőt vadásztársaságtól is lassan engedélyt kérünk. Mi alapján? Nem hatóság egyik sem.
Szóval a hatályos jogszabályok alapján szerintem kellene egy megállapodás a Környezetvédelmi minisztériummal, ami általános elvek alapján szabályozná a tevékenységet, figyelembe véve a védett értékek fokozatait.
Megjegyzem, a geocaching jogszabályi szinten nincs definiálva, pillanatnyilag a helyzetünk egy egyszerű turista státuszával egyenlő. Ügyes definicióval, és egy korrekt általános megállapodással hosszú időre rendezhető lenne ez a kérdés. [ előzmény: (23627) Csuhás, 2007.09.07 10:39:19] |