Előzmények

Ruttkayhozzászólásai | válasz erre | 2009.08.23 08:07:22 (12784)
Egy baj van (amivel nem vagyunk egyedül), mi a .comon nem keresünk ládákat.
Így ezek (persze amiket nem találtunk meg) a ládák örökre kiesnek a látókörünkből.
Számomra ez különösen azért szomorú, mert 14 éves Zoli fiam Tengeligen lakik és számára ezen ládák zöme kerékpárral elérhető és készült a felkeresésükre. Remélem ő megérti a rejtő érveit.
Én viszont minden vállalkozó kedvű tolnait, baranyait bíztatok telepítsen dobozt, erre az amúgy sem kiaknázott vidékre.

[előzmény: (12773) Old Fairy, 2009.08.22 21:59:23]

Old Fairyhozzászólásai | válasz erre | 2009.08.22 21:59:23 (12773)
Köszi :-)) De ez esetben két okból sem volna illő "pótolnom":
1. Értékelem és nagyrabecsülöm, amit a vtsp&tav duó a magyar (és a nemzetközi) geocaching terén tett (pl. DDRKT 2., 3., Tolnai Halloween, GeoForint, TB Hotel) és bár nem értek egyet velük, megértem és elfogadom a döntésüket.
2. Nem tartom túlságosan szerencsésnek a különböző portálokon levő játékok egymásra "mászását" - ha mód van rá, kerülöm az ilyen - sok félreértésre lehetőséget adó - megoldásokat. A dobozaik pedig a .com-on kereshetők maradtak.
[előzmény: (12766) Ruttkay, 2009.08.22 21:35:58]

Ruttkayhozzászólásai | válasz erre | 2009.08.22 21:35:58 (12766)
Hu ezért tényleg kár volt! Remélem lesznek helyettük gc.hu-s új ládák! Bár az Amancsics féle "pajtaajtó felégetés" okán tanulva én úgy látom lassan fognak begyógyulni ezek a hegek Tolnában, Baranyában.
Hacsak nem lép színre doc Fairy.:)
[előzmény: (12732) vtsp&tav, 2009.08.22 13:46:34]

vtsp&tavhozzászólásai | válasz erre | 2009.08.22 13:46:34 (12732)
:)

Tényleg nem szálltunk ki. Nagyon sok tényező közrejátszott. Többek között az egyetem és az időhiány. A gc2000 nem szűnt meg, az nem is volt igazán saját láda. Csak a rejtés és az oldal. A többi viszont saját rejtés. Így ugyan kevesebben keresik majd meg a ládáinkat, de ugyanakkor kevesebb gond van velük.

Arról pedig szó sincs, hogy büntetnénk ezzel bárkit is. Ez vicces. A leírás megmaradt, a láda kint maradt, kereshető, a helyszíneket meg ugye nem vittük el:) Akit érdekelnek a helyszínek, felkeresi, aki játszani akar, megkeresi a ládát. - Ezek után jogos kérdésnek tűnhet, hogy ugyan akkor miért kellet megszüntetni? Egyszerű. Fölösleges bonyodalmakhoz vezet - vezetett sokszor - hogy két oldalon is fent van. Fölösleges teher. Aki büntetve érezheti magát, azt főleg a pontvadászat érdekli.

Minket főleg a játék, a geocaching érdekel. A magyar oldal sokkal inkább a "koordinátásított online turisztikai kézikönyv" jelmondat alatt fut. Ennek eleget tenni tény, nagyobb feladat. Talán itt-ott a leírás, "mutatni való" háttérbe is szorult nálunk. Ezzel pedig pont egy szélesebb kessertársadalmat szeretnénk megkímélni a csalódástól.

GCSZVK: Szarvas-kút. Egy alig-alig csörgedező forrás, amihez inkább minket köt sok élmény, de semmi különös. A láda pedig veszélyes helyen van. Itt leginkább a kivitelezésre koncentráltunk.

GCSZPI: Szekszárdi pincék. Nem túl megkapó a környezet, a nehéz rejtés miatti reklamációk pedig már sok álmatlan éjszakát eredményeztek.

A sort egészen 10db ládáig folytatni lehetne. Mindenhol akadt konfliktus ezért-azért.

Tudtuk, h lesz majd akinek nem tetszik. De egyszerűen se idő, se energia így tovább folytatni. Sajnáljuk, de vannak fontosabb dolgok.

[előzmény: (12726) Laczy76, 2009.08.22 13:12:45]

Laczy76hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.22 13:12:45 (12726)
Ahogy en latom, nem szalltak ki a jatekbol, csak vegleg atmentek arra a jatszoterre, ahol a nagyok jatszanak. :D
[előzmény: (12725) feri60, 2009.08.22 10:54:08]

feri60hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.22 10:54:08 (12725)
Jó lenne, ha átgondolnák a döntésüket, mellyel elsősorban a játékosokat büntetik. Szomorú, hogy ez a helyzet alakult ki :((((
[előzmény: (12724) Csuhás, 2009.08.22 10:45:56]

Csuháshozzászólásai | válasz erre | 2009.08.22 10:45:56 (12724)
Sajnálom a ládákat, sajnálom hogy valaki bármilyen okból is száll ki a játékból, azt úgy teszi, hogy árt a játékosoknak, a játéknak... ( "nem adoptálható" )
[előzmény: (12723) rotty, 2009.08.22 10:37:11]

rottyhozzászólásai | válasz erre | 2009.08.22 10:37:11 (12723)
Elsősorban a fiúknak szóló kérdés, de talán jobb ha itt kérdezem: miért?
http://geocaching.hu/caches.geo?owner=13921

Bejelentkezés név:  jelszó:   [regisztráció]