Előzmények

bigmickhozzászólásai | válasz erre | 2023.04.16 08:44:34 (39097)
3000 találathoz közeledve én is csak akkor írok részletesebb logot, ha:
- vagy valamiért nagyon tetszett a környék, vagy maga a rejtés, ÉS a helyszíni telefonos bejelentés után hazaérve otthon is van még erőm, kedvem lelkesedni
- vagy valamiért nagyon nem tetszett a környék, vagy maga a rejtés, ÉS a helyszíni telefonos bejelentés után hazaérve otthon még elég erős a negatív élmény hatása, hogy írni akarjak róla
- vagy valami gond van a rejtéssel, a megközelítéssel, stb. ÉS a helyszíni telefonos bejelentés után hazaérve otthon még mindig annyira fontosnak tartom a dolgot, hogy leírjam.
- ha már nyomot akarok hagyni az útikönyvben, akkor inkább készítek pár fotót, és ha épp van mobilnet, akkor a helyszíni logolás után rögtön be is küldöm őket.

Megvallom őszintén, az soha nem motivál, hogy csak azért írjak, mert a rejtő biztos izgalmában tövig rágja a körmét, hogy vajon hogyan értékelem az ő erőfeszítéseit. ÉS ugyanezt ugyanúgy nem is várom el rejtőként a saját ládáimnál sem.

Mostanában kezdek rászokni arra, hogy egy rövid tényszerű mondatban jelzem a rejtés (láda) állapotát, akkor is, ha nincs vele semmi extra gond, egyszerűen csak rendben van.
[előzmény: (39091) gusty, 2023.04.15 16:28:25]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2023.04.15 16:28:25 (39091)
Felvállalom az ördög ügyvédje szerepet, mert bevallom őszintén, én is sokszor csak benyomom a találatot, és kész.
Nem én vagyok a top megtaláló, de azért már bőven ezer felett járok, így magasabb az ingerküszöböm. Nem személyeskedés, de legutóbb kutyasétáltatással egybekötve a hódos ládát kerestük fel. Nekem semmi extrát nem adott, amiről írni tudnék. Kellemes séta Duna partján, ami hasonló mint a túloldalon, ott is rágcsáltak a hódok, ez se volt újdonság. Szóval, ha írnék akkor ugyanolyan semmitmondó log lenne, amiből már van jónéhány. Legfeljebb nem a standard szöveggel.
Fikázni meg nem szeretek, csak ha tényleg indokolt. :) Hiszen a negatív véleménnyel óvatosan kell bánni, egyrészt a rejtőnek is van lelke, másrészt lehet, hogy az általam látott rejtés, környezet már rég nem olyan, mint a rejtéskor. És ezt nem biztos, hogy célszerű a rejtőn számon kérni.
Szerintem a megoldás az lenne, ha lenne sima megtaláltam log, szöveg nélkül, és lenne a rendes log, ahol szöveg, esetleg kép is van. Szóval az ezredik lognál nem biztos, hogy tud az ember újat írni, főleg, ha nem volt akkora a húha faktos. Ja a fotó. Ez megint olyan, mint a szöveg, ezredszer fotózzam le ugyanazt a témát?

Bejelentkezés név:  jelszó:   [regisztráció]