Ez egy két pontos multiláda, kiindulásnak a N 46° 47,536' E 17° 22,204' 208 m [GCSBBB+parkoló] pontot javaslom. Az első pont a Csodabogyós barlang közelében van, itt az információs tábla tetejében található a második pont koordinátája.
Ha véletlenül eltűnne, pótkoordináta a barlang bejáratától jobbra 3 méterre, talajszint felett 80 cm-re a fában. :)
A turistaútról nem kell letérni és kérlek ne is tedd, a terület védett!
A második pont maga a láda, egy fa tövében lévő üregben, talajszinten.
CSODABOGYÓS-BARLANG, BALATONEDERICS
A Csodabogyós-barlang fokozottan védett, a Balaton-felvidéki Nemzeti Parkban, a Keszthelyi-fennsíkon található, amely Magyarország kilencedik, a Dunántúl hatodik leghosszabb barlangja.
A 393 méteres tengerszint feletti magasságban, a fokozottan védett területen nyíló barlangbejárat mellett is látható szúrós csodabogyó nevű örökzöld cserjéről kapta a nevét. Jelenleg ismert járatainak hossza összesen 6 kilométer, mélysége 136 méter.
Járatai elsősorban tektonikus mozgások során jöttek létre, így túlnyomórészt hasadékfolyosók, termek és aknák jellemzik.
Megtaláltuk, köszönjuk a rejtést! Hát vegyesek az érzelmek, mivel most a barlangba nem lehetett menni. Ezért nem éreztük úgy, hogy volt értelme felkapaszkodni, aztán a kezdőponthoz visszamenni. A rejtés rendben. köszönjük [Geoládák v3.12.10]
Kis testmozgásként megleptük magunkat egy GCBGYK - GCSZKI - GCSBBB - GCSBKU - GCBMK körrel. 16 km volt, 620 m szintemelkedéssel.
Megnehezíti a rejtés útvonalba illesztését az, hogy a barlangnál derül ki, hogy a második pontért vissza kell menni a barlangásztúra irodakonténeréhez - ez negatívum.
A barlangban jártunk néhány évvel ezelőtt, klasz volt.
A barlangnál egy autó állt és aggregátorral fejlesztett áramot a lentieknek.
Valamikor 2012 táján a Csodabogyós barlangba is lementünk két 8-10 éves fiammal - nagyon emlékezetes élményt hagyott bennük, mert ez barlang nem olyan, mint - az egyébként csodálatos - aggteleki vagy jósvafői barlangok, azaz nem "fedett sétányok", hanem ténylegesen szűk barlang, ahol a TELJES sötétség élményét is át lehet élni, és vannak olyan szakaszok, ahol olyan szűk a járat, hogy helyet sem lehet cserélni, nem is beszélve a szülőcsatornának nevezett átjáró lyukról, ahol csak különleges módon, különleges 'koreográfiával' lehet átjutni.
Ma már mindketten nagykorúak, de az emlékek nyomán vissza akarnak menni a hosszú túrára is.
A ládát sokadszorra fedtük fel, még paidlp játékostársunk örökbefogadása előtt, BiharyG rejtéseként az 'Afrika a Balatonnál' nevet viselő ládaként a barlangnál levő koordinátákat hordozó dymo-szalag nagy része hiányzott, így a láda koordinátáit nem tudtuk meg.
Ezúttal végre felmentünk a barlanghoz, és paidlp-nek köszönhetően sikeresen feltártuk a ládát, köszönjük a rejtést!
Ezúttal Monty kutyánkkal a meredek ösvényen jöttünk le a Csb-barlangtól, útbaejtve a közeli Szél-lik barlang lejáratát is.
A környezet, a táj és a rejtés pazar, köszönjük szépen paidlp és BiharyG!!!
Sokat kerestük a ládát az adott koordinátán, de sikertelenül. A rejtővel egyeztetve kiderült, hogy a láda ismét eltűnt, de hamarosan pótolva lesz egy biztonságosabb helyen.
Szerencsére már tovatűnt a nyár, így kellemes őszi időben baktattunk fel a hegyre és jöttünk le a másik oldalon a parkolóhoz.