Megye/ország: Budapest
Elhelyezés időpontja: 2011.09.04 19:00
Megjelenés időpontja: 2004.08.01 21:30
Utolsó lényeges változás: 2023.09.25 21:43
Utolsó változás: 2023.10.11 04:35
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: akosgy, dudikoph
Ládagazda: DFRi Nehézség / Terep: 1.5 / 1.5
Úthossz a kiindulóponttól: 10 m
Megtalálások száma: 1991 + 16 sikertelen + 22 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 1.9 megtalálás hetente
A megadott koordinátán egy 5x3 cm-es fekete-fehér mágneses mikroládát keress, kb. 20 cm magasságban. A villanyoszlopnál jó helyen jársz ;-)
A játszótér közelsége miatt elég forgalmas a hely, ezért kérlek, hogy kiemelt figyelemmel és körültekintően helyezd vissza a ládát.
A ládába a láda mérete miatt toll nem fér el, ezért íróeszközről gondoskodj. A ládában ajándéknak nincs hely, ezért kérlek még pici ajándékot se tegyél bele! Köszönöm a megértésed!
A láda: kb. 5x3 cm-es fekete-fehér mágneses mikroláda, a kerítés melletti villanyoszlop lába alatt rejtőzik. Ha nem vagy biztos a dolgodban, guggolj le és nézz alá. Mágneses!!! Fa és ragad hozzá a mágnes? Hogy lehet??? (a fehér doboz az a com-os láda, abban nem lesz a jelszó)
(Találhatsz még pótjelszót a közeli beton villanyoszlop alsó acélmerevítőjén, ami egy 2x6 cm-es mágneses mini tábla. Légy szíves, ha ezt használnod kell, úgy tedd vissza, hogy rejtve is maradjon)
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Néhány szó a tóról:
Kelenvölgyben sok sok családi ház tövében van egy ici-pici mini tó. Neve is van, úgy hívják, hogy Kék-tó.
Itt volt már a múlt század elején is, hiszen valamikor agyagot bányásztak ezen a részen.
Néhány évtizeddel ezelőtt kedvelt fürdőhelyként is működött, sajnos miután többen belefulladtak, bekerítették. Ezután horgásztóként üzemelt, a mellékelt képen látható, hogy melyik egyesület tulajdona.
A tó 4-7 méter mély, néha fognak benne egy-egy pár kilós pontyot az elvetemült pecások. A bejáratnál le lehet parkolni, majd körbesétálható. (Az egész kerülete nincs több, mint 250 méter)
"Az ötvenes években mindenki által ismerten Pulai tó volt a hely neve. A helyi legendák szerint Pulai egy kelenvölgyi téglagyár tulajdonosa volt, és a tó a téglagyári bánya helyén keletkezett. Akkoriban gyönyörű tiszta vize volt, körülötte nagy füves területtel, és úgy tűnik ma már, hogy a víz szintje is fél- egy méterrel magasabb volt a mainál. Hatalmas vízi élet folyt a környékén, nagy örömére a környéken lakó fiatalságnak, annak ellenére is, hogy a hatóság mindent megtett ezen örömök betiltására.
Ezen örömök közepette jött 1963 nyara, amikor két tinédzser korú, a környéken nyaraló lány egymást próbálva kimenteni a vízből, mindketten megfulladtak. Ez lett a Pulai tó halála is. A tragikus esemény után a tavat bekerítették, egy nagy tábla került rá: HITEKA Vállalat horgászvize szöveggel. A nevét is megváltoztatták, mert az akkori Budapest térképeken már Kék tó a hivatalos elnevezés. Azóta nincs vízi élet a Pulain, csak egy-két unatkozó pecás áztatja damilját a békanyálas zavaros vízben."
Update: Az utolsó mondatot árnyalja a helyi horgászegyesület tagjának álláspontja, mely szerint: "nem unatkoznak a pecások és van élet a Pulain".
Pár szó Kelenvölgyről
A Kelen nevet az azonos nevű honfoglalás kori vezérre és annak szállásterületére vezetik vissza, de a ma is használatos elnevezést 1847-ben a "Dűlőkeresztelőn" kapta. A XI. kerület déli részén a pécsi és hegyeshalmi vasútvonalak által határolt terület, a századforduló idején kialakult település Őrmező, Albertfalva és a XXII. Kerületi Rózsavölgy szomszédságában. 1950. Január 1-je előtt a Kőér patakig terjedően Budafok IV. kerületét alkotta. Területén, a Pacsirta-hegy lejtőin a XVII. Századtól folyt szőlőművelés a Promontori (Budafok) szőlővidéket is elpusztító filoxéra-vész bekövetkezésig. Kelenvölgy területén az első lakóház 1897-ben épült, majd a település rohamos fejlődésnek indult. Lakossága az 1911. Évi 1100 főről már 1930-ra 4500 főre növekedett. Az elemi iskolai oktatás 1909-ben kezdődött, első iskolája 1911-ben került felállításra, amelyet a jelenlegi Kelenvölgyi Általános Iskola Kecskeméti J. utcai felépítése után elbontottak. Római katolikus Temploma a Weichinger Károly tervei alapján 1931-ben felépült Szentháromság plébániatemploma. A környék mindvégig megőrizte családiházas település-jellegét, a vasútvonalak elágazása és a dél-budai tehermentesítő út környékén az eredeti település egy része szanálásra került. Lakosságának száma 8-10 ezerre tehető.
A Mikulás meghozta az 1000. ládát nekünk, és örvendeztünk vala neki. Gratulálunk magunknak! Nemrég még azt hittük, ezzel bekerülünk a felső ötszázba, de a rangsorban errefelé már kemény játékosok vannak, s mire teljesítettük a célt, az már kevés volt a szintugráshoz. Sajnos sötétedés után érkeztünk a tóhoz, ami ugyan megkönnyítette a jelszó feltűnésmentes leolvasását, de a teljes panorámát már nem élvezhettük. Érdekes kis pihenőpark e kedves nyugodt kertvárosi részben. Megint megismerünk valami megismerésre méltót. Köszönjük!
Halló!