450 ml-es műanyag doboz, ott ahol a madár se jár. Vagy mégis?
Kérlek, a ládáról, ne tegyél fel képet, hadd maradjon meg másnak is a megtalálás élménye! Köszönöm.

A láda örömmel fogad utazókat. Ha itthagysz vagy innen viszel el utazót, kérlek, ne felejtsd el mozgatását a geocaching.com oldalon logolni!
Parkolás
Mivel ez üdülőövezet, a nyugalom érdekében azt kérik, hogy az autóval ne hajtsanak fel a látogatók a kilátóig a murvás, poros-zörgős úton, hanem álljanak meg itt: (
N 46° 8,258' E 18° 8,913' 304 m [GCORKI+parkoló]). A tábla szerint innen 300 méter a kilátó. Szerintem inkább 500 m, de azt gondolom, már nem merték kiírni. Ha itt nem lenne hely, vagy lusták, gyengék vagy nemtörődömök vagyunk, rögtön a parkoló után balra nyíló úton fel lehet autózni egészen a kilátóig.
Balázs-hegyi kilátó
Kiszakadva a vízparti nyüzsgésből a 320 m magas Balázs-hegyre, a kilátóhoz invitállak. Innen a magasból élvezhetjük a Pécsi-tó és körös-körül a Mecsek gyönyörű látványát. A kilátótól 200 m-re, a mezőn keresd a geoládát!
A Balázs-hegyen 1975-ben létesítettek először kilátót, ami sajnálatos módon 1987-ben leégett.
A helyi önkormányzat 1994-ben vásárolt egy vas fúrótornyot, amit a régi kilátó helyén állítottak fel. E köré építették a magasabb, masszívabbnak tűnő, fémszerkezetű, ötszintes, új kilátót, amit 2001 októberében adták át. Nemcsak kilátó, hanem egyben mobiltelefon-átjátszótorony is. (
N 46° 8,436' E 18° 8,885' 331 m [GCORKI+kilátó]). A kilátó falépcsői 12 év alatt annyira tönkrementek, hogy a tornyot lezárták. Én bizony nagyon nem hittem az újjászületésében. Szerencsére nem lett igazam! 2014 augusztusában a korhadt falépcsők helyére fémlépcsők kerültek, így ismét a magasból élvezhetjük a Pécsi-tó és körös-körül a Mecsek gyönyörű látványát.
Orfű
Kevés olyan nagyváros van, amin nem folyik át folyó vagy nincs a közelében más nagyobb víz. Pécs ezek közé tartozik, ezért volt számára fontos a tőle 14 km-re északnyugatra, a Mecsek északi-lábánál elhelyezkedő orfűi tórendszer kialakítása.
Az évi 4,5 millió m3 vízhozamú, ezzel legbővizűbb mecseki karsztforrásból, a Vízfő-forrásból eredő patak hajdanán az Orfűi-völgy három kis faluját - Orfűt, Mecsekrákost és Tekerest - kötötte össze. A keleti oldalvölgyekben további két falu, Bános és Mecsekszakál bújt meg. Mára hivatalosan mind Orfű része. Az állandó lakosság 770 fő, de nyáron, az idegenforgalmi szezonban eléri a 15 000-es lélekszámot is.
A tavak születése
Palkó Sándor (1911-2001) egykori Baranya Megyei Tanácselnök álmodta ide a tavakat, körülötte üdülőket, pancsoló gyerekeket, csónakázókat, békés pecásokat. Egy olyan üdülőterületet, ahova könnyen ki tud jutni egy pécsi, ha pár óra kikapcsolódásra vágyik, de ahol a szépséges természeti környezetben napokat, heteket is élmény eltölteni.
Orfűi-tó
Elsőként a 11 hektáros, Orfű és Mecsekrákos között, Orfű belterületén fekvő Orfűi-tó (népi nevén Kis-tó) készült el 1962-ben. Délkeleti (Pécs felőli) végén strand található, ami különösen a kisgyermekes családok körében kedvelt, mivel a víz itt sekély, a partot pedig homok borítja, ahol jól lehet áskálni, homokvárat építeni. Hangulatos a tóba hosszan benyúló földnyelv. Horgászni a strand és a gát területének kivételével bárhol szabad, a meder akadóktól mentes. Jó a süllő- és pontyfogási lehetőség.
A tó mellett három működőképes malomból (ló hajtotta szárazmalomból, vizimalomból és papírmalomból) álló
Malommúzeum és őrléstörténeti kiállítás várja a látogatókat.
Pécsi-tó
A mintegy 5 km hosszú tórendszer második tava, a 72 hektáros Pécsi-tó Baranya megye legnagyobb vízfelülettel rendelkező állóvize 1966-ra épült meg. Partján hamarosan hétvégi házak és horgásztanyák sorakoztak, majd vállalati üdülők, kempinget és panziók is létesültek. A 1990-es és 2000-es években sokan költöztek ki Pécsről, így sok a szép, új családi ház is.
A tó délnyugati oldalán nagy strand épült, amelyet a 2000-es években
Aquaparkká bővítettek. Június 15-től szeptember első hétvégéig tart nyitva, minden nap 9-19 óráig. 2018-ban az egész napos felnőtt belépő 2 000 Ft, a diák 1 500 Ft, de van délutáni, családi és más kedvezményes belépő is. A zsúfoltság hétköznapokon egyáltalán nem jellemző.
A tó a fürdőzési, horgász és vízi sport lehetőségei mellett 2008 óta a júniusi
Fishing on Orfű könnyűzenei fesztivál révén is ismert.
A délkeleti oldalon, a mecsekrákosi részen az
Aktív Víziturisztikai Központban (Széchenyi tér 5-6.) kajak, indián kenu, sárkányhajó bérelhető. A központ a tavon sárkányhajó fesztiválokat is szervez.
A közelében, a Széchenyi tér 13. szám alatt található
Tájház és a Kemencés Udvar. A Tájház a Mecsek-hegyháton élők régmúlt berendezési és használati tárgyait mutatja be. Emellett különlegessége a Medvehagyma-szoba ahol mindent megtudhatunk, amit a kornyéken rendkívül elterjedt növényről tudni kell. Az udvarban az ország különböző tájegységeinek kemencéit és a kemencében való sütés-főzés eszközeit, edényeit láthatjuk és meg is kóstoljuk a kemencében készült péksüteményeinket.
Herman Ottó-tó
A harmadik és a negyedik tónál az élet jóval csendesebb, mint az első kettőnél. A 28 hektáros Herman Ottó-tó körül inkább a madárcsicsergés, békakuruttyolás a jellemző. Itt strandolni nem szabad, mert ez a tó hal- és madárrezervátum, ezért is kapta nevét az egyik legismertebb magyar természettudósról. Számos vízimadárfaj mellett élőhelye olyan ritka védett állatnak is, mint a vidra. Csónakból megfigyelhetjük a védett fajokat és
horgászhatunk is. Igen jó a süllő és harcsa állománya, de eredményesen horgászhatunk pontyra, amurra is.
Kovácsszénájai-tó
A negyedik tó már nem Orfűhöz, hanem az 55 lakosú, szép fekvésű Kovácsszénájához tartozik. A 10 hektáros Kovácsszénájai-tó 1970-73 között, utolsóként épült a felette lévő három tó gátszakadása esetén ezek árvizének felfogása céljából. Elsősorban a horgászok örömére szolgál. Halállományára a nagytestű pontyok, süllő, amur, harcsa, dévérkeszeg a jellemző, de érdekességként kecsege is lett telepítve. A tó napos illetve összevont engedéllyel horgászható, partról és csónakból egyaránt. Nyáron pénteken és szombaton éjszaka is van lehetőség a pecázásra. Csónak a helyszínen igényelhető. Engedély a vízparti halőrháznál váltható (Tel.: 06 30/5831439).
Kovácsszénáján a horgásztavon kívül az Orfűi-patakba torkolló állandó vízfolyások háborítatlan élővilága, érdekes földtani képződmények, forrás, barlang, felhagyott kőbánya várja a turistákat.
Egyéb felfedeznivalók
Abaliget: Az Orfűtől 5 km-re fekvő falu
cseppkőbarlanggal
és
denevérmúzeummal vár.
Orfű nemcsak nyáron szép
Ha nincs elég meleg a strandoláshoz, legjobb dolog a kirándulás! A közeli geoládákon kívül számos Orfűről induló hosszabb
túra közül lehet csemegézni.
Minden évben április közepén rendezik a Medvehagyma Fesztivált, május közepén az Orfű Triatlont, május utolsó hétvégéjén a Sárkányhajó Fesztivált.
Télen korcsolyázni lehet a tavakon.
Ládatörténet:
2013. 08. 06.: a hónapok óta betegeskedő/eltűnt ládát LionDaddy gondosan újrarejtette.
2013. 08. 20.: a már évek óta nem aktív játékos Kisscs a láda további sorsát Strombus-ra bízta.
2013. 09. 02.: Strombus - a LionDaddy-nek köszönhetően kitűnő állapotban talált ládát - újrarejtette. A rejtés közelebb került a kilátóhoz.
2016. 09. 07.: Ládakarbantartás. Betelt logbook cseréje.
2018. 05. 30.: Ládakarbantartás.
2018. 09. 16.: Keresők jelentették, hogy a láda eltűnt, és sajnos távsegítségemmel sem sikerült meglátniuk, pedig ott volt, ahol sejtettem. A helyéről 10 m-rel vándorolt el. Akkor most már ott is marad! Módosítottam a koordinátákat.
2018. 11. 12.: A láda 50 m-rel arrébb, a GCMTU0 eseményláda helyére költözött.
2020. 03. 17.: Spontán ládaellenőrzés. Sajnos a ládából hiányzott a logbook és a toll, ezeket pótoltam.
2023. 04. 10.: Senki nem vette a fáradságot, hogy jelentse, potyognak a láda fülei, így már teljesen fül nélkül találtuk spontán ládaellenőrzés során. Sajnos csak egy kisebb láda volt nálunk, így azzal pótoltuk az eredetit.
