WAP
A multi a Kazincbarcika mellett álló Vár-hegy tetőn és a Cserbabos réten található.
1.pont Láda (jelszó első fele):
Az erdős részen a turistaúttól kicsit lejjebb egy facsoport tövében levelekkel, ágakkal takarva. A doboz egy 20x15x10 cm méretű konyhai edény.
2.pont (jelszó második fele) A ládától pár száz méterre a piros kereszt túristaúton lévő csúcsjelzésen lévő számjegy.

A ládába TravelBug helyezhető.
Első ládánkkal nem a várost
(az egy másik láda), hanem a városra és környékére nyíló kilátást szeretnénk bemutatni. A multi környékéről 3 irányba tekinthetünk a távolba. DNY felé a Tardona patak völgyét látjuk, a távolban a Bálvány csúccsal. DK irányába Alacska település látható és a környező dombság. Egy bizonyos pontról, nem messze a ládától, illetve a második pontról pedig Kazincbarcika panorámája tekinthető meg. Tiszta időben szabad szemmel is jól látható a légvonalban nagyjából 7 km-re lévő
GCmote ládát rejtő facsoport is. A 2.pontnál szép időben közvetlenül a csúcskő elé ha beállunk és a város felé fordulunk láthatjuk a Tátrát, bal kéz felé a Bánkúti csúcsokat. Ha megfordulunk látjuk a Tokaji Kopasz hegyet, balra pedig a Zemplént.
Első pont a régi sípálya tetején található, tehát a megközelítés egy kis mászást igényel. A szintemelkedés a kiindulópont, és a láda helye között kb. 150m. Kerékpárral nem ajánlom a megközelítést, bár biztos vagyok benne, hogy az elszánt kerekezők feltolják a gépet Viszont ha kerékpárral vagyunk visszafelé kipróbálható a legutóbbi downhill versenyről megmaradt pálya. De csak óvatosan, mivel annak ellenére, hogy a szalagkorlátok sok helyen épen vannak a pálya már régóta nincs használatban. A pálya kezdőpontja:
N 48° 13,905' E 20° 37,286' 300 m [GCBAKI+downhill]
Megközelítés
Kiindulópont a Jubileumi Park melletti füves terület
N 48° 14,521' E 20° 37,497' 155 m [GCBAKI+parkoló]. Itt lehet parkolni, de érdemes megnézni a parkot, és a csónakázó tavat is a láda megkeresése előtt vagy után.
Busszal érkezőknek a végállomáson kell leszállni, és a Panoráma ABC mellől induló

jelű úton elindulva a fentebb említett kiindulóponthoz lehet jutni.
Az erdő alatt futó földúton induljunk el, majd az elágazásnál válasszuk azt az utat amelyik az erdőbe visz, mert az szebb. Egyébként ugyanoda visz mindkét út. Párszáz méter után a meredeken induló ösvény elejére érkezünk. Egy leírás szerint ezen az ösvényen jól láthatók a mintegy 50 millió évvel ezelőtt visszahúzódó tenger üledékeinek nyomai, a hullámverési kavicsok. A szakavatott szemek biztos észre is veszik ezeket, az enyém nem ilyen . Végig a

jelzésen haladva kb. 150m szintemelkedés után elérünk a Cserbabos rétre. Innen körültekintve látható a Bálvány csúcs, és a radarállomás is. Továbbhaladva az átjátszótorony felé Alacska település látható, ahová egyébként egy nem túl hosszú sétával át is lehet menni a földúton. Ahhoz, hogy a várost is láthassuk nagyjából kőhajításnyira kell megközelíteni a tornyot. A bal oldalt lévő sűrűben van egy magas kiszáradt fa, ettől a fától kicsit balra lehet bejutni az erdőbe, valószínűleg látszik egy kis ösvény is. Innen indult valamikor a sípálya is, tehát elég meredek a terep, de ahhoz hogy a kilátást megnézhessük elég pár métert lemenni az első vastag törzsű fáig. Esetleg a kicsivel lentebbi kis fáig óvatosan lemehetünk, de annál lejjebb már nem ajánlatos. Sajnos a sípályából mára semmi nem maradt, teljesen benőtte a gaz, pár éve pedig a felvonó is teljesen eltűnt. Kár érte.
1.pont:
N 48° 13,891' E 20° 37,386' 306 m [GCBAKI-1]
A láda pár méterre a kilátóponttól jobbra helyezkedik el egy facsoport tövében avarral és ágakkal rejtve. A közelében csúszós lehet a talaj, tehát óvatosan közelítsük meg! A doboz egy 17 cm átmérőjű 10 cm magas kör alakú konyhai edény. Itt található a jelszó első fele.
2.pont
N 48° 14,086' E 20° 37,911' 298 m [GCBAKI-2]
A jelszó második felének megszerzéséhez a

útvonalon kell továbbindulni az átjátszótorony felé. Nagyjából a toronytól már látni az úticélt, a szomszéd csúcsjelzést. Itt egykor egy nagy fakereszt állt, aminek a csavarjaiből lehetett meghatározni a jelszó második felét. Sajnos vandálok a keresztet felgyújtották, így ma már nem létezik. A jelszó második fele a csúcskő Alacska felé néző oldalára felírt számjegy.
A város
Kazincbarcika, mint a neve is mutatja, több település összeolvadásából jött létre. Sajókazincot 1240-ben említik először, a 19. századig agrárjellegű település volt, majd 1850-től, a szénbánya megnyitásától kezdve az iparra helyeződött a hangsúly. Barcika Alsó- és Felsőbarcika összeolvadásából jött létre, és bár itt is nyitottak bányát a 19. század végén, itt az ipari jelleg mindvégig másodlagos maradt a mezőgazdaság mellett. Az 1920-as évek elején azonban erőmű épült, mely egész Dél-Borsodot ellátta árammal, így Barcika is vonzani kezdte a munkaerőt. A II. világháború utáni iparosodás idején a két település egyre nagyobb jelentőségre tett szert és még inkább növekedésnek indult. 1947-ben hivatalosan is összevonták őket, egyelőre Sajókazinc néven, majd a kialakult nagyközség 1948-ban felvette a Kazincbarcika nevet. 1954-ben városi rangot kapott, ugyanebben az évben a bővülő település magába olvasztotta Berente községet. Ekkor már 11 000 embernél is több lakosa lett. Az 1960-as években Kazincbarcika tovább fejlődött, a Borsodi Vegyi Kombinát vonzotta a munkaerőt és aktívan részt vett a város fejlesztésében. Az 1970-es években a lakosság létszáma elérte a harmincezer főt. Az 1980-as években a bányászat és az ipar is válságba került, s a rendszerváltás éveiben ez csak fokozódott. A munkanélküliség Kazincbarcikán is jelentős méreteket öltött. A kilencvenes évek közepétől, úgy tűnik, a város a legnehezebb időket már maga mögött tudta és lassan újra fejlődésnek indulhatott. A Borsodi Vegyi Kombinát helyén a Borsodchem Rt. működik. 2000-ben Berente levált a városról és önálló községgé alakult.
Forrás: Internet
Sokat gondolkoztunk azon, hogy multi vagy hagyományos legyen a láda. Az első pont mellett szólt, hogy (szerintünk) nagyon szép az erdei út, ami hozzá vezet, és a Cserbabos rét is hangulatos, a második pontból viszont jobb a rálátás a városra, és a környékre, de ez a hely más irányból is megközelíthető. Végül úgy döntöttünk, mindkét pontot érdemes megmutatni, de ha a vélemények majd másképp szólnak talán változtatunk rajta.
A láda a Google Maps-en (thx Sylverrat)
Kapcsolódó linkek:
Szobrok városa blog
Kazincbarcikai Természetbarát Egyesület
Kazincbarcika honlapja
Kazincbarcikai Kistérség honlapja
2009.04.02. Sajnos szomorúan tapasztaltuk, hogy a 2.ponton álló fakeresztet valakik kiszedték és elégették. Maradványait a hamu között megtaláltuk. A jelszó második felét felírtuk a csúcskőre, és a leírást is ennek megfelelően átírtuk.
2009.05.08. Mai nap a saját szememmel győződtem meg róla, hogy egy jó terepjáróval és megfelelő elszántsággal akár drive-in találat is lehet a láda. :)