Elhelyezés időpontja: 2002.04.08 18:00
Utolsó lényeges változás: 2016.09.29 20:20
Utolsó változás: 2022.05.28 13:24
Rejtés típusa: Virtuális geoláda
Elrejtők: Szőke-Kiss
Ládagazda: Szoke-Kiss Nehézség / Terep: 1.5 / 1.0
Úthossz a kiindulóponttól: 20 m
Megtalálások száma: 668 + 9 sikertelen + 13 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.6 megtalálás hetente
A jelszó az adott koordinátán található egy fémlemezbe nyomva (számsor fölött), kb. 3 méter magasan (a jelszó leolvasható a központi pavilon egyik oszlopára kb. 2,3m magasan felerősített fém lapkáról is). Kihelyeztem egy 15X15 cm-es hagyományos ládát is, melynek a koordinátái: N46° 10,779 E20° 08,496 (Azért nem billentem Virtuálisról Hagyományosra a rejtést, mert később esetleg ha szükséges lenne, nem lehetne visszacsinálni.) A ládába TravelBug NEM helyezhető :-(
A Geocaching (h)őskorában kihelyezett láda, leírása:
1986-ban a Rakonczay Zoltán vezette Országos Környezet és Természetvédelmi Hivatalban (OKTH) döntés született, hogy a leg-leg pontokat megjelölik hazánkban, összesen hét helyszínen.
Ezek az alábbiak voltak: a négy égtájon a legészakibb-legdélibb, legkeletibb-legnyugatibb pontok, az ország közepe: (Pusztavacs), valamint a legalacsonyabb (Tiszasziget) és a legmagasabb (Kékes tető) pontok.
Az OKTH Dél-Alföldi Felügyelősége kapta meg a feladatot, hogy Tiszaszigeten, az ország legmélyebb pontján, helyezze el a kopjafa jellegű emlékművet. Abban az időben ez az intézmény végezte a természetvédelmi kezelést Békés és Csongrád megyében, valamint a hatósági feladatokat is ellátta ott, és Bács-Kiskun megyében is.
Az OKTH DAF munkatársai Tiszaszigeten, a falutól kb. 1 - az akkori Jugoszlávia határától kb. 2 kilométerre, állították fel a tölgyfából készült, beton tuskóba foglalt oszlopot.
Az M betű az 1,7 méter magas tölgyfaoszlopon a "mélypont" szó rövidítése.
A hivatalos adatok szerint Magyarország legmélyebb pontja 75,8 m-re fekszik a tengerszint fölött. A GPS-ek pontosságának javulásával egyes vélemények szerint a pontos érték 76,7 m.
Könnyen megközelíthető az emlékhely, a rejtés óta aszfaltutat csináltak végig.
Frissítés 2005.10.30.
Várhelyi kolléga jóvoltából itt található egy másik legmélyebb pont. A magyarorszag.hu szerint, már ez tekinthető Magyarország legmélyebb pontjának.
Mivel határsávban van az emlékhely, legyen nálatok igazolvány.
A rejtéshez feltöltött fotóknak sajnos már köze sincs a valósághoz. Nagyon ramaty állapotban van a hely, sok a szemét. Fiatalok iszogattak itt éppen, szerencse, hogy nem fizikai ládát kellett keresni. Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.0]
Szokták hiányolni az értékeléseket (ne a sablon szöveg legyen),de 25 Szegedi ládát írok be egymás után.
Nagyon szépen köszönöm az összes szegedi rejtést, mindegyik rejtő munkáját.
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést! [Geoládák v4.3.0]
Szegedi matematika verseny utáni ládázás 1. találata. Lehangoló volt látni, hogy mikyen rossz állapotban van a nádtetős építmény.