WAP:
Újabb vitaminos dobozt helyeztem ki. (Sokadszorra) Egy régi sírkő mögött. .Légyszíves gondosan rejtsd vissza!

A ládába TravelBug helyezhető.
Parkoló:
A parkoló - Budapest felől érkezve - a pincesor után kb 200 m-re jobbra fordulva, a Petőfi utca végén, a temető előtt található.
N 47° 33,688' E 18° 48,039' 210 m [GCJENO+parkoló]
A kápolna és a régi sváb temető
A parkolóból néhány perc sétával, egy gyönyörűen helyreállított kálvárián feljutva érhető el ez a kb. XIII. századi, szép állapotban megmaradt kora gótikus kápolna, amelyet utoljára a 90-es években újítottak fel. Sajnos belülről csak ritkán lehet megtekinteni, de kárpótlásul feltettünk egy fotót az oltárról.
A dombról csodálatos kilátás nyílik észak felé a Pilisre, illetve dél-nyugati irányban a Zsámbéki medencére.
A kápolna alatti részen egy XVIII-XIX. századi jó állapotban fennmaradt sváb temető található, amelyet nemrégiben kezdtek el újra gondozni a helyiek. Érdemes itt is körülnézni egy kicsit, sok érdekes sírkövet találni ebben a régi temetőben!
A stációkat 2016-ban felújították. A keresztút jeleneteit ábrázoló, rézlemezre égetett festmények kerültek kihelyezésre. Egy-egy stáció oszlop két jelenetet tartalmaz.
A stációk felújításával párhuzamosan a régi temető sírjainak területét kitisztították, az elburjánzott bokrokat kivágták.
Felújításra került a régi papi sírkert, a Budajenőn valaha szolgált bencés papok végső nyughelye.
A falu rövid története
A honfoglaló Jenő nemzetség nevét viselő településen már Szent István idején szőlőművesek, kertészek laktak, nevét 1225-ben említik először. A régi falu nem a mainak a helyén, hanem itt, a kápolna környékén lehetett, lakói a szomszédos Telki apátság béresei voltak.
1541 után a térség török kézre került, lakossága elmenekült, az egész környék teljesen elnéptelenedett. Az apátság is elpusztult, pár évtized elmúltával már a helyét sem tudta megmutatni senki.
1703-ban skót bencések ismét apátságot alapítottak itt, de nem Telkit, hanem Budajenőt fejlesztették. A betelepítés ezúttal nem a Kápolnahegyen, hanem lent a mai Fő utca mentén ment végbe. Az új telepesek Németországból érkeztek. 1724-ben Jenő, azaz Jenne lélekszáma 374, 1842-ben 629, 1930-ban 1015 fő volt.
A II. világháború után, 1946. április elején a község 187 német családjából 172-t telepítettek ki. Helyükre főleg székelyek érkeztek, akik szintén nem önszántukból hagyták el szülőföldjüket.
Forrás: www.budajeno.hu